Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Vyjmutí implantátů - jak probíhá?

Anonymní
klara626729
Ostrava · Vytvořeno: 10. 2. 2020 · Poslední odpověď 25. 6. 2020

Dobrý den, má tady někdo zkušenost s vyjmutím implantátů? Jak zákrok probíhá? Co vše se musí při vyjmutí implantátů odstranit aby se vše vrátilo do původního stavu jako před augmentací. Musí se provádět i modelace prsou při vyjmutí? Jsem ještě hodně mladá tak mě napadlo, že by se mi prsa mohli vrátit samy do původní podoby. Budou prsa menší než původně. Může se mi vrátit zpět cit do prsou? Protože s implantáty jsem přišla i o cit v prsou. Jsem po augmentaci cca rok a půl. Dočetla jsem se, že by se implantáty měli vyjmout pomocí metody ENBLOCK. Je to možné ? Umí to tady v ČR někdo? Chci mít jistotu, že vše po operaci bude zase v pořádku tak jako bych implantáty nikdy neměla a, že už na žádnou operaci kvůli těm implantátům ani po vyjmutí nebudu muset. A kdyby jste někdo měl nějaké fotky jak vypadají prsa po vyjmutí implantátů tak budu moc ráda. Děkuji Vám všem za odpovědi.

13 komentářů

Reklama
  • Anonymní
    Ess
    25. 6. 2020

    Klaro, uvažuji taky o vyjmutí implantátů. Je možné Vas nějaké zkontaktovat?

  • Anonymní
    Veronika850492
    22. 5. 2020

    Děkuji ale já s mým operatérem problém nemám,jen mě zajímal důvod proč Vám musel být implantát vyjmut. Já na sonu nemám tekutinu skoro žádnou,ale prso je zase tvrdé takže mě asi operace nemine stejně ?

  • Anonymní
    Acreb
    22. 5. 2020

    Doporučuji, též prošetření celého zákroku a obrátit se třeba na ********** pokud nemáte vlastního pravnika

  • Anonymní
    Acreb
    21. 5. 2020

    Podala jsem stížnost u vedení na Dr., můžete se přidat jdu tam 27.5. v 13:00, nikterak neřešil vznikle komplikace a jen čekal co z toho bude, při znovu sešiti roztrzene jizvy ani neudělal testy zda tam není infekce apod. Hlavně já na sonu měla,že implantat je kalný a Dr.to vůbec nekonzultoval a po provedení kapsulotomie mi ho tam dal znovu, čímž si myslíme, že daný problém vznikl a možne pochybení při operaci s následnou peci. Měla jsem v drenazni bance přes 100ml ráno pri propuštění do domácí pece, tekutina se tam začala víc a víc shromažďovat...

  • Anonymní
    Veronika850492
    21. 5. 2020

    Dobrý den.Mohu se zeptat,co předcházelo vyjmutí implantátu?Mám podobný problém,5 let jsem měla implantáty,letos provedena kapsulotomie také na klinice LD,nyní mám prso zase tvrdé a hrozně zarudlé,tak si myslím že mi bude také vyjmut ?

  • Anonymní
    Acreb
    3. 4. 2020
    Nejlepší komentář

    Po 6letech vyjmutí kvuli kapsulotomii. Akutní vyjmutí provedeno odborníky na Vinohradech

  • Anonymní
    klara626729
    14. 2. 2020

    Dobrý den,
    děkuji za odpověď. A prosívám kde jste byla vy vyjmout ty implantáty? Viděla jsem právě, že jste to taky řešila. A můžete mi napsat jak to probíhalo a jestli se teď už cítíte lépe? Klidně mi to můžete napsat jako soukromou zprávu. Děkuji ❤️

  • Anonymní
    Kamcha
    14. 2. 2020

    Dobrý den Kláro, jak vidíte, tak vaši otázce o ENBLOCK odstranění implantátů se všichni vyhýbají. Nabízí vám pouze klasické vyjmutí bez odstranění kapsy. V ČR to nechce zatím nikdo dělat, ale v jiných zemích je to běžné už roky. Je to složitější zákrok a nese s sebou určitá rizika poranění, proto to chce opravdu šikovného operátora, který dokáže vyjmout implantáty v jednom kuse i s tenkým pouzdrem. To je nejlepší způsob, jak odstranit implantáty kompletně a zbavit se tak zdravotních problémů souvisejících s nimi, jako je Breast Implant Illness (BII) a Anaplastic large cell lymphoma (ALCL). Čeští chirurgové si na to budou muset pomalu zvyknout a dřív nebo později tyto zákroky začít provádět.. Poptávka stoupá a když nebudou tuto službu nabízet, tak jim klienti budou odcházet do zahraničí. Třeba v sousedním Polsku jsou velice šikovní chirurgové, kteří vám tento zákrok provedou a ještě levněji. Jinak přidávám foto kvalitně odstraněných implantátů enblock technikou.

  • MUDr. Jiří Paděra

    · 13. 2. 2020

    Vždy budou menší právě o objem odstraněného implantátu. Paděra

  • Anonymní
    klara626729
    12. 2. 2020

    Děkuji za odpověď. :)

  • Anonymní
    klara626729
    12. 2. 2020

    Dobrý večer, děkuji Vám za odpověď. Chtěla bych si nechat vytáhnout ty implantáty i s kapsulou + udělat modelaci. Stěžuje se tímto ten zákrok nějak? Zajímalo by mě ještě jestli budou prsa po vyjmutí menší než před operací nebo mám šanci, že budou zase stejně velká. A ještě by mě zajímalo jestli se mi po vyjmutí implantátů vrátí zpět cit do prsou. Momentálně v nich cit totiž nemám. Děkuji

  • Dobrý den,
    nejedná se o nijak složitý zákrok, dojde jen k odebrání implantátů. Doporučuji vše na zkonzultovat se svým lékařem abyste získala ucelenou představu o výsledku.

    S pozdravem
    Prim. MUDr. Martin Molitor, Ph.D., MBA
    ***************

  • MUDr. Jiří Paděra

    · 11. 2. 2020

    Dobrý den, záleží na velikosti a délce vložených implantátů. Vyjmutí implantátů je poměrně jednoduchý zákrok - z původní jizvy se prostě implantát odstraní. Nic více. Tedy bez vyšetření Vám nikdo neřekne jaká bude situace po odstranění implantátů. Ale vložením implantátů musí kůže prsou tomuto povolit. Takže představa, že po roce a půl budou po odstranění implantátů prsa stejná jako před operací je mylná. Čím větší byly implantáty použity, tím více bude kůže povolená a po vyjmutí implantátu se vrátí zpět jen částečně. Vždy dojde k ztrátě objemu a pevnosti prsů. dr.Paděra

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Rádi Vás vyslechneme
Zapojte se do diskusního fóra Estheticon. Chybíte nám tu!
Reklama