Kdy po modelaci a zmenšení možno na mamograf?

Kdy po modelaci a zmenšení možno na mamograf?

Ajva  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Kdy je prosím po modelaci a zmenšení vhodné absolvovat vyšetření na mamografu? Operaci jsem podstoupila začátkem září, pro zatvrdliny bylo doporučeno sono. Toto vyšetření mi bylo na příslušném pracovišti odmítnuto s tím, že zásadně mamograf a to, že jsem dva měsíce po operaci údajně nemá vliv. Děkuji za odpověď.
MUDr. David Tomášek  |  Premium member  |  Plastická chirurgie  |  Praha
  • 4416 odpovědí
  • 1270 Likes
Má to vliv, protože tlak přístroje na prs může vzácně, ale přece jen poškodit rány. Doporučuji tak za půl roku, to už budou jizvy zralejší. Někdy zatvrdliny může být právě pooperační zánětlivý (hojicí) proces. Co na to Váš operater?
Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…
Ajva  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Vážený pane doktore, děkuji Vám za odpověď. Je stejná, jako doporučené mého operatéra, který vyšetření doporučil "pro jistotu" - pan doktor (operatér) je hodně pečlivý a odvedl skvělou práci, kterou bych nerada právě na mamografu možná zhatila. Ještě jedou děkuji!
prim. MUDr. Blanka Vraspírová  |  Premium member  |  Plastická chirurgie  |  Ústí nad Labem
  • 1260 odpovědí
  • 414 Likes
Doporučuji po půl roce od operace.zdravi dr vraspirova

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á     

Ze zdravotních důvodů (bolest hlavy, brnění prstů na rukou,...) jsem se po konzultaci s obvodní lékařkou rozhodla pro zmenšení prsou. Na doporučení kamarádky jsem se obrátila na plastickou chirurgii ve Fakultní nemocnici... Více 

2 Likes   1 Komentář  

Zmenšení prsou - Související videa

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí