Zmenšení prsou po operaci páteře na pojišťovnu

Zmenšení prsou po operaci páteře na pojišťovnu

kck  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
dobrý večer.Jsem po dvou operacích páteře během půl roku.bederní 5.10.2018 a krční 29.3.2019.chtěla bych se zeptat,zda mám šanci uspět u pojišťovny se žádosti na zmenšení prsou.Prsa jsem již jednou zmenšena měla(2011),právě kvůli problémům s páteři.Děkuji za odpověď Zdeňka Kramná
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie  |  Premium member  |  Praha, Brno, Ostrava Bratislava
  • 500 odpovědí
  • 129 Likes
Dobrý den, paní Kramná,
pojišťovna by měla zákrok uhradit v případě, že budete mít doporučení od ortopeda, neurologa, či psychiatra. Doporučuji se obrátit na pracoviště, které má smlouvu s Vaší pojišťovnou. Následně pak na základě vyšetření podá plastický chirurg žádost na revizního lékaře dané pojišťovny s požadavkem na proplacení.

S pozdravem
MUDr. Issam Al Awa
www.yesvisage.cz
MUDr. David Tomášek  |  Premium member  |  Plastická chirurgie  |  Praha
  • 4318 odpovědí
  • 1219 Likes
Dr.Al Awa má pravdu postupujte podle jeho rady. Názor na operaci na pojišťovnu může být u kolegů mírně odlišný, proto se s danými doporučeními zkuste obrátit na více smluvních pracovišť. Zdraví Dr. Tomášek
Ústav chirurgie ruky a plastické chirurgie Vysoké nad Jizerou  |  Premium member  |  Vysoké nad Jizerou
  • 69 odpovědí
  • 43 Likes
Musíte doložit : potvrzení o dlouhodobém neúspěšném léčení s problémy s C a Th pateře , které přímo souvisí s velikostí prsou . Dále musíte mít udržovanou normální váhu - BMI , to znamená, že nesmíte být tlustá.

Zmenšovací operace prsou je operace velká, drahá , pokud vám již jednou společnost umožnila ze solidárního zdravotního pojištění vyřešit problém s velikostí prsou z peněz náš všech , asi jste si tohoto výkonu dostatečně nevážila . Pojišťovna hradí výkon jménem - gigantomastie , tedy nestvůrně zvětšená prsa. Pokud jste již jednou redukci prsou pro tuto diagnosu měla , tak těžko máte opět gigantická prsa, ledaže jste po operaci neuhlídala váhu . A na tom jistě můžete zapracovat .

Zdravím , prim dr Schmoranzová
intuicia  |  návštěvník  |  Splitsko-Dalmatinska
  • 119 odpovědí
  • 83 Likes
pani prim.dr.schmoranzova, pri vsetkej ucte k vam, ak by ste napisali takuto odpoved mne, tak sa vam pekne podakujem...
ako viete, ze je pacientka tlusta, ze si prve zmensenie prs dostatocne nevazila, ze si neustrazila vahu...a pod. okrem toho, z fotografii zmensenych prs /aj na poistovnu/, nemam pocit, ze by niektore prsia boli "nestvůrně zvětšená". zrejme citujete z odbornej literatury /gigantomastie , tedy nestvůrně zvětšená prsa/, ale bez toho, aby ste pacientku osobne vysetrili a videli jej problem "nazivo", mi pride vasa odpoved velmi necitliva.

Reakce na intuicia

Ústav chirurgie ruky a plastické chirurgie Vysoké nad Jizerou  |  Premium member  |  Vysoké nad Jizerou
  • 69 odpovědí
  • 43 Likes
Milá ( milý ?) Intuicia . Nikde jsem nenapsala, že je pacientka tlustá .
Pokud pacient chce operace za svoje peníze , je to jeho věc, a pokud najde operatéra, může opakovat redukci prsou ,pokud se dohodnou spolu, že to má smysl .
Zdravotní indikace je za peníze, například i z vašich daní , je jiná věc . Pokud se operují - zmenšují - prsa ze zdravotní indikace, tak resekce musí být velmi dramatická , proto, aby nebyla zátěž na krk , ramena a Th pateř . Toto je jediná indikace k redukci tzv."na pojišťovnu " . Zdravotnické zařízení pak dostává uhrazen jediný kod , a to Gigantomastie . Žádná jiná legální možnost není . Nelze na pojišťovnu "trochu zmenšit" , nebo pozvednout a modelovat a podobně . Cílem operace je pouze - velké snížení váhy prsou , které odlehčí zátěž na pletenec ramenní .
Před operací je třeba min půl roku , raději rok - držet váhu co nejblíže normě, právě proto, aby pacientka změnila svůj životní styl a stravovací návyky .
Pak proběhne redukční operace , kdy z materálu prsou se vyřízne velké množství tkáně . Poté je potřeba opět držet váhu , protože i operačně redukovaná prsa se při stravovací nekázni mohou opět zvětšit.
Ještě je jeden důvod, který působí obtíže s váhou prsů - a to - nošení nevhodné podprsenky . Kvalitní , ale drahé prádlo dokáže mnoho potíží umenšit . Výborné prádlo pro větší prsa prodávají například firmy, které inserují i na tomto portálu .

Zdravím , prim dr schmoranzová

Reakce na Ústav chirurgie ruky a plastické chirurgie Vysoké nad Jizerou

kck  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
Vážená paní doktorko.to co jste mi napsala se mě velice dotklo.níc o mě nevíte,jak vypadám.pořád tady zmiňujete váhu,že si nevážím peněz daňových poplatníku.takže od roku 2011,kdy jsem postoupila první operaci,velikost E zmenšena na vel.B,mám stále stejnou váhu,plus minus 2kg,i teď po 2 operacich páteře,kdy už mi od krční páteře hrozilo ochrnutí nohou a momentálně nemohu aktivně sportovat sii váhu snažím udržet.jsem ve věku kdy se tělo dostalo do přechodu a bohužel rozbouřené hormony se podepsaly na velikostí prsou.opět velikost E.měřím 155cm.mějte hezký den

Související recenze a zkušenosti

Zmenšení prsou - Související videa

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí