Zeptejte se lékaře Vyřešte své pochybností!

Zmenšení prsou po operaci páteře na pojišťovnu

kck · Vytvořeno: 15 kvě 2019 · Aktualizace: 20 kvě 2019

dobrý večer.Jsem po dvou operacích páteře během půl roku.bederní 5.10.2018 a krční 29.3.2019.chtěla bych se zeptat,zda mám šanci uspět u pojišťovny se žádosti na zmenšení prsou.Prsa jsem již jednou zmenšena měla(2011),právě kvůli problémům s páteři.Děkuji za odpověď Zdeňka Kramná

4 odpovědi

Všechny odpovědi na tuto otázku jsou od skutečných lékařů
 • Milá ( milý ?) Intuicia . Nikde jsem nenapsala, že je pacientka tlustá .
  Pokud pacient chce operace za svoje peníze , je to jeho věc, a pokud najde operatéra, může opakovat redukci prsou ,pokud se dohodnou spolu, že to má smysl .
  Zdravotní indikace je za peníze, například i z vašich daní , je jiná věc . Pokud se operují - zmenšují - prsa ze zdravotní indikace, tak resekce musí být velmi dramatická , proto, aby nebyla zátěž na krk , ramena a Th pateř . Toto je jediná indikace k redukci tzv."na pojišťovnu " . Zdravotnické zařízení pak dostává uhrazen jediný kod , a to Gigantomastie . Žádná jiná legální možnost není . Nelze na pojišťovnu "trochu zmenšit" , nebo pozvednout a modelovat a podobně . Cílem operace je pouze - velké snížení váhy prsou , které odlehčí zátěž na pletenec ramenní .
  Před operací je třeba min půl roku , raději rok - držet váhu co nejblíže normě, právě proto, aby pacientka změnila svůj životní styl a stravovací návyky .
  Pak proběhne redukční operace , kdy z materálu prsou se vyřízne velké množství tkáně . Poté je potřeba opět držet váhu , protože i operačně redukovaná prsa se při stravovací nekázni mohou opět zvětšit.
  Ještě je jeden důvod, který působí obtíže s váhou prsů - a to - nošení nevhodné podprsenky . Kvalitní , ale drahé prádlo dokáže mnoho potíží umenšit . Výborné prádlo pro větší prsa prodávají například firmy, které inserují i na tomto portálu .

  Zdravím , prim dr schmoranzová

 • Musíte doložit : potvrzení o dlouhodobém neúspěšném léčení s problémy s C a Th pateře , které přímo souvisí s velikostí prsou . Dále musíte mít udržovanou normální váhu - BMI , to znamená, že nesmíte být tlustá.

  Zmenšovací operace prsou je operace velká, drahá , pokud vám již jednou společnost umožnila ze solidárního zdravotního pojištění vyřešit problém s velikostí prsou z peněz náš všech , asi jste si tohoto výkonu dostatečně nevážila . Pojišťovna hradí výkon jménem - gigantomastie , tedy nestvůrně zvětšená prsa. Pokud jste již jednou redukci prsou pro tuto diagnosu měla , tak těžko máte opět gigantická prsa, ledaže jste po operaci neuhlídala váhu . A na tom jistě můžete zapracovat .

  Zdravím , prim dr Schmoranzová

 • MUDr. David Tomášek

  16 kvě 2019 ·

  2605 odpovědÍ

  Dr.Al Awa má pravdu postupujte podle jeho rady. Názor na operaci na pojišťovnu může být u kolegů mírně odlišný, proto se s danými doporučeními zkuste obrátit na více smluvních pracovišť. Zdraví Dr. Tomášek

 • Dobrý den, paní Kramná, pojišťovna by měla zákrok uhradit v případě, že budete mít doporučení od ortopeda, neurologa, či psychiatra. Doporučuji se obrátit na pracoviště, které má smlouvu s Vaší pojišťovnou. Následně pak na základě vyšetření podá plastický chirurg žádost na revizního lékaře dané pojišťovny s požadavkem na proplacení.

  S pozdravem
  MUDr. Issam Al Awa
  www.yesvisage.cz

Hledat další dotazy

Podobné dotazy

Informace, které se objevují na Estheticon.cz, nemohou v žádném případě nahradit vztah mezi pacientem a lékařem. Estheticon.cz nepodporuje komerční produkty nebo služby.