Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Změnšení prsou problémy s hojením

Anonymní
veryk
Praha · Vytvořeno: 12. 9. 2016 · Poslední odpověď 22. 2. 2018

Dobrý večer, chtěla bych se poradit ohledně léčby po zmenšení prsou ze zdravotních důvodů. Na operaci jsem byla na konci května, měsíc po operaci mi praskly stehy pod oběma prsy. Dostala jsem zánět a následně antibiotika. Trvalo měsíc než se mi vše zacelilo, ale stále mi z prsou vytéká hnis. Na konci července jsem dostala absces do pravého prsu a následně opět zánět tzv. zlatého streptokoka a jiné. Následovala další dávka antibiotik, prvně Dalacin poté Biseptol, které mi pomohly. Nyní neustále řeším výtok hnisu a zatvrdliny v obou prsech, které jsou na omak hodně velké a tvrdé. Chtěla jsem do konce roku otěhotnět, ale rada mého lékaře zní, zatím počkat do konce roku na úplné zahojení a poté snad by neměl být problém. Má otázka zní, zda-li je to možné, že mi zatvrdliny do konce roku zcela zmizí? Nebo je to jen planá naděje?. Mohu si i já sama něčím pomoci, abych hojení urychlila? Děkuji moc za Vaší odpověď a radu. Budu Vám moc vděčná. Vykydalová

6 komentářů

Reklama
  • Anonymní
    alice_p385122
    22. 2. 2018

    Lucinka - myslíte se mnou?

  • Anonymní
    Lucinka628329
    21. 2. 2018
    Nejlepší komentář

    Dobry vecer, je mozne se s Vami spojit, jinym zpusobem, nez pres tuto diskuzi? Fialova Lucie

  • Anonymní

    alca56376

    19. 9. 2016

    Dobrý den, také jsem měla problémy s hojením po zmenšení prsů. Stejně jako vám se mi rozjely stehy pod prsy, které se zahojily asi 2,5 měsíce po operaci, ale zůstaly poměrně veliké zatvrdliny. Koupila jsem si Wobenzym a ty tvrdé boule se po několika měsících užívání úplně ztratily. Zkuste to, třeba vám také pomůže. Hodně štěstí. Alena

  • Anonymní
    eva_s332550
    13. 9. 2016

    Dobrý den, mě se tam udělali tři pěkné koule (boule) a neztratili se a musela jsem na operaci a snad dobré je to.. Já řeším zmenšení dva roky a pořád to není jak má být. Přeji brzké uzdravení...

  • Anonymní
    alice_p385122
    13. 9. 2016

    Dobrý den, paní Vykydalová, mně po operaci asi měsíc také praskl jeden steh a také mi pak nějakou dobu vytékal hnis a měla jsem na tom místě zatvrdlinu. Už si nepamatuju, jestli jsem brala antibiotika. Každopádně jestli si dobře vzpomínám, trvalo to cca měsíc. Ale řekla bych, že to bude asi individuální. Co se týče otěhotnění, raději vyčkejte. I vzhledem k tomu, že jste brala několik antibiotik. První měsíce jsou krizové, což každá žena ví, tak aby se vám nestalo co mně - v 6tt jsem potratila a také jsem předtím brala atb. Samozřejmě vám nikdo v takovém případě nepotvrdí, jestli to bylo kvůli atb nebo čemukoliv jinému, ale proč riskovat. Pár měsíců navíc počkat za to stojí ;)

  • MUDr. David Tomášek

    · 13. 9. 2016

    Zda ustoupí, to nelze dopředu říci. Asi bych doporučoval počkat do úplného zhojení a po té řešil reprodukci. Z mého pohledu je to špatně časově zvolený postup. Nikdy se nemá plánovat situace takového to typu, protože komplikace mohou nastat a zrovna Vy jste, bohužel, tu smůlu měla.
    Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
    *************

    Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Rádi Vás vyslechneme
Zapojte se do diskusního fóra Estheticon. Chybíte nám tu!
Reklama