Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Co to je nemoc z implantátů - objektivní vyjádření odborníků?

Anonymní
Anonymous758782
Praha · Vytvořeno: 22. 1. 2019 · Poslední odpověď 24. 3. 2023

Dobrý den, zvažuji augmentaci prsou, ale ráda bych se zeptala na nějaké informace. Nedávno jsem narazila na sociálních sítích, že dívky z USA a GBR si nechávají odstranit implantáty a již žádné nové implantáty nechtějí. Důvodem jsou prý závažnější zdravotní komplikace. Některé tam popisují silné bolesti hlavy, migrény, problémy s dýcháním, únava, psychické problémy, kapsulární kontrakturu atd. Mají to prý potvrzené lékařem a tvrdí, že tělo se brání proti cizímu předmětu. Docela mě to vyděsilo a ráda bych věděla, jestli je to opravdu pravda, nebo jestli se nejedná o nějakou závadu implantátu v těchto jmenovaných zemích? Zveřejňují i vytažené a prasklé implantáty, ktéré vypadají opravdu nehezky a tvrdí, že se nyní cití mnohem lépe. Vytažení prý bylo nezbytné, nebo by se stav mohl zhoršit. Některé tohle podstupují např. po 9 letech, jiné i dříve. Děkuji

34 komentářů

Reklama
  • Anonymní
    mishak
    24. 3. 2023

    Přidávám komentář - implantáty mám od 2011 - od roku 2012 se mi začínali objevovat různé, na sebe nijak nenavazující zdravotní problémy. Dnes 2023 jsem po mnoha a mnoha vyšetřeních jen tak mimoděk připomněla , že mám implantáty. Lékařce se vše spojilo... ano mám BII. Mám následující zdravotní problémy . padání vlasů, únava, poruchy spánku, migrémy, arytmie, fibromyalgie - bolesti, ztuhlost svalů, kloubů. Těžké astma, infekty, deprese, záněty, přibrala jsem 25kg, sexuální nechuť. Nechutenství. Střevní problémy, histaminová intolerance. Takže si to opravdu velmi dobře zvažte. Mé implantáty mi zničily tělo.

  • Anonymní
    Anonymous758782
    11. 2. 2019

    Tak konzultace byla super, pan doktor byl moc milej a ochotnej, všechno mi hezky vysvětlil a dalo se s ním mluvit narovinu. K té nemoci BII mi řekl, že to není prokázené a pokud se to vyskytuje tak u těch nexturovaných implantátů, ale že by se tohoto na mým místě nebál. Takže je to možná zase jen zbytečně nafouknuté téma.

  • Anonymní

    mich6149667

    11. 2. 2019

    I mě velmi zajímá, jak dopadne tvá konzultace, čím víc se dámy na konzultacích budete ptát, tím více lékaři budou vnímat potřebu se k tomuto tématu vyjádřit.

    Nicméně platít jedno, výrobci ani lékaři, nebudou dělat něco, co by prokazatelně mělo takový účinnek, jak vidíte i na instagramu a v těch videích, přjde mi to trochu jako trend (nezamějme ty termíny ALCL a nemoc z implantátů). Nemoc z implantátů....všechno je špatně, cítím se mizerně, špatná pleť přibírání na váze a 3 dny po operaci mi pleť záží a já se citím skvěle, divný...je to psychika a možná BIO trend dnešní doby? " Už v sobě nechci mít nic umělého"?...čtu, zajímám se o to a mám výhodu, že se s lékaři i výrobci setkávám a budu hodně smutná, pokud se budu mýlit, ale kontrolní zdravotní úřady, by si takové pochybení nedovoliy.

  • Anonymní
    Anonymous758782
    10. 2. 2019

    Určitě Vám dám zítra vědět. Bohužel jsem narazila na jednu ženu v ČR, která tuhle nemoc měla . Jinak máte pravdu, že v ČR se o tom vůbec nemluví. Doufám, že ten doktor ze mě nebude na nervy, protože mám vážně moc dotazů ?

  • Anonymní
    collibri
    10. 2. 2019

    Máte přesně pravdu..chtělo by to někoho nestranného. Dáte nám prosím vědět, jak to vidíte po té další konzultaci?:-) Víte, co nechápu? Že ty zahraniční weby jsou plné zkušeností s BII a v Čechách nic, ani zmnka? To to jedinou ženu v Čechách netrápí?Že by to ani jedna nikde nezmínila? Při sledování těch zahr. videí mě napadla jedna věc, nezpůsobuje to hlava? Tj., že žena ty implantáty nepřijme, nelíbí se jí a nezvykne si na ně?Jedna žena z toho videa byla velmi šíhlounká, dala si veliké impl., asi 500 ml a nelíbily se jí, přišly jí nepřirozené a velké na ni(byly) a po pár letech trpěla těmi symptomy BII..po vyndání impl. se jí hned ulevilo a symptomy zmizely. Faktické problémy s tím neměla..jako kapsule a tak. Nemohlo to být tak, že nepřijetím duševním to tělo jen poslechlo a způsobovalo jí obtíže?Prosím neberte to jako žádné tvrzení, nechci nijak umenšovat trápení žen, které mají s implantáty problémy. Ale nemohu se té myšlenky zbavit, po sledování toho videa.

  • Anonymní
    Anonymous758782
    7. 2. 2019

    To nevím, uvidíme. Na druhou stranu je tolik žen, kolik operaci podstupuje a podstoupilo... Těžko říct, jestli je to opravdu tak nebezpečné. Chtělo by to někoho nestranného, kdo se v tom opravdu vyzná.

  • Anonymní
    Pavli
    7. 2. 2019

    A myslíte že vám to někdo přizná?

  • Anonymní
    Anonymous758782
    7. 2. 2019

    Já jsem na tom úplně stejně. Teď je jen otázka, jestli to jen opravdu není zbytečně nafouklá bublina, nebo se opravdu jedná o riziko. Každopádně jdu v pondělí na konzultaci, tak se na to vše zeptám.

  • Anonymní
    collibri
    6. 2. 2019

    Četla jsem ho, stejně jako spousty dalších i zahraničních článků a studií..no čím víc toho vím, tím víc se bojím.:-)

  • Anonymní
    collibri
    6. 2. 2019

    Naprosto Vás chápu..také mám strach. Dle mého názoru, nejnebezpečnější plastika..tím, že se vkládá cizí těleso. Pokud máte prsa tvarově pěkná, proč riskovat. Já měla také pěkná malá prsa, ty roky kojení jim nepřidaly.:-)

  • Anonymní

    mich6149667

    4. 2. 2019

    Colibri a četla jste můj článek k ALCL (což není to stejné jako nemoc z implantátů), kde cituji odborníky a nejnovější studie https://www.estheticon.cz/novinky/rakovina-spojovana-s-prsnimi-implantaty-strasak-jmenem-alcl ? Obě dvě věci jsou velmi raritní, dříve budete řešit kapsupární kontrakturu než tohle. Je to mediálně velmi chytlavé téma, novináři chtějí senzaci. Implantáty jsou jeden z nejvíce hlídaným zdrav. materiálem. Držím palce, hlavně ať jste spokojená s nebo bez implantátů., Míša

  • Anonymní
    jaja_a_paja774230
    29. 1. 2019

    Mě je 44 a snila jsem o nich od 30. Vidíte, já žádnou paniku neměla, byla naprosto v pohodě, i když už od začátku byly problémy, prostě jsem věřila, že to dobře dopadne. Holt mysl tělo nepřesvědčila

  • Anonymní
    Anonymous758782
    28. 1. 2019

    Já už o tom sním od střední školy, už jsem byla také minulý rok na konzultaci, ale mám prostě strach. Prsa mám hezká, ale jsou malá...Mám také strach, abych neměla paniku, že mám v těle něco cizího... možná nad tím jen moc přemýšlím, ale jedna má plastika se nepovedla, tak už si dávám majzla. Škoda že nevymysleli něco bezpečnějšího ?

  • Anonymní
    collibri
    28. 1. 2019

    Jsem na tom naprosto stejně jako vy. o těch prsou přemýšlím už takovou dobu, dokonce jsem měla mít termín v lednu,no zrušila jsem to, když jsem si přečetla ty zahraniční diskuze o BII..to mě vyděsilo.

  • Anonymní
    jaja_a_paja774230
    28. 1. 2019

    Tak já jsem týden po vyjmutí, dívala jsem se na to, musím si to více prostudovat. Teď se mi ty jizvy hojí jedna báseň.

  • Anonymní
    Kelisova
    28. 1. 2019

    A zkusila jste prenos tuku do prsou? Je to sice drazsi a vysledek neni tak omracujici jako pri implantu, ale urcite pomuze.

  • Anonymní
    jaja_a_paja774230
    26. 1. 2019

    Tak ať Vám to vše vyjde a
    dobře dopadne, pak napište, jak jste spokojená ?

  • Anonymní
    Anonymous758782
    24. 1. 2019

    No právě, uvidím co mi na to ještě řeknou na konzultaci. Důkladně vše proberu.

  • Anonymní
    jaja_a_paja774230
    24. 1. 2019

    No nedokáže, ja neměla žádné záněty, hnisající výtok, prostě nic. Můj pan doktor byl z toho velmi špatný. Tohle se mu stalo podruhé. No aspoň na mě nezapomene ?

  • Anonymní

    wild6148000

    24. 1. 2019

    no to je jasný, ve většině případů je všechno v pohodě a člověk věří, že se těch pár procent jeho týkat nebude. Ale je potřeba počítat s tím, že se to může stát a bohužel lékař to ani sám předem nedokáže odhadnout :-(

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Rádi Vás vyslechneme
Zapojte se do diskusního fóra Estheticon. Chybíte nám tu!
Reklama