Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Nemoc z implantátů - jak předcházet?

Anonymní
vankst
Praha · Vytvořeno: 9. 8. 2018 · Poslední odpověď 6. 5. 2020

Zdravím, vážně jsem přemýšlela o augmentaci prsou, ale po zhlédnutí videa jedné youtuberky a po přečtení mnoha dalších příběhů o ´´Breast imlpant illness´´ mám velký strach z operace. Zajímal by mě Váš názor, případně jak se dá takové nemoci zabránit, zda se dá dopředu něják zjistit možnost výskytu takové nemoci u pacienta? Děkuji Vám za odpověď.

15 komentářů

Reklama
  • Anonymní
    Janina877181
    6. 5. 2020

    Držím palce Annie, ať jste zdráva!

  • Anonymní
    Janina877181
    6. 5. 2020

    Já mám pocit, že mám BII už jen z toho, jak již 5 měsíců přemýšlím, jestli implantáty jo nebo ne...5 měsíců mě bolí hlava a pere se ve mě ta představa a fotky krásných usměvavých slečen se zbrusu novým sexy dekoltem versus rizika a představa, že to budu mít v těle a co všechno se může stát a že ve finále taky můžu přijít o prsa úplně, i o ta miniaturní. Takže BII bude opravdu psychosomatická nemoc a děkuji že jste to sem napsala, jen jsem se utvrdila o tom, že to nebudu riskovat a budu dále mít raději mindrák nebo začnu pracovat s tím, jak se to naučit přijmout, že jsem prostě po dvou dětech a na prsou se to nezapře :-)

  • Anonymní
    annie771864
    6. 5. 2020

    Dobrý den, Jani,

    děkuji za Vaši reakci :)

    Mějte se krásně a přeji hodně zdraví!

  • Anonymní
    Janina877181
    5. 5. 2020

    Annie díky moc za všechno co jste napsala černé na bílém. Jak se cítíte a jak to vnímáte. Dává to smysl. Díky za to!

  • Anonymní
    Lambal
    10. 3. 2019

    Jak se jmenuje ta skupina na Facebooku?

  • Anonymní
    Alice28
    10. 3. 2019

    To je hrozně co tady píšete.... víte.....

  • Anonymní
    annie771864
    9. 3. 2019

    Dobrý den Míšo,

    Nemám nic proti plastickým operacím, člověk by měl udělat vše v životě tak, jak sám uzná za vhodné - pokud se mu to líbí, udělá ho šťastným a sebevědomým - proč ne. Je třeba se před každým zákrokem co nejvíce vzdělat. Jde především o zdraví, které může být i nenávratné.
    Píšu o své zkušenosti a mluvím za ženy, které řeší stejný problém. Odpověděla jsem Vám na Vaše otázky - jaké jsem měla příznaky, co mě vedlo k tomu, že jsou na vině implantáty a jak vypadají prsa nyní po explantaci, tudíž žádné argumenty nemám (jak uvádíte ve své odpovědi), pouze sdílím svůj dlouhodobý boj. Ač se Vám zdají symptomy běžné i pro člověka, kterému nebyla provedena augmentace prsních implantátů, trpím jimy chronicky a život je s nimi těžší. Jak také píšete, sama nevíte - nemáte s problematikou osobní zkušenosti, ale obdivuji Vás, že ji studujete.

    K Vašemu odkazu s MUDr. Ondřejem Měšťákem – téma mě zajímá, a tak jsem shlédla video, které doporučujete. Plastická chirurgie stále navádí, že jsou implantáty s kohenzivním gelem bezpečné a výhodné; zobrazují vynikající videa, přesně jako MUDr. Měšťák – "jsou nezničitelné". V jejich složení je 40+ chemikálií a karcinogenů.
    Jakmile tyto implantáty vstoupí do tělové teploty, okamžitě se začnou trhat, krvácet a téct po těle. Necháváme se klamat o čistém jedu. Lékaři mluví o uskutečnění několik základních studií týkající se bezpečnosti prsních implantátů, které jsou však financovány výrobcem. Příklad toho, když lékař s tak hlubokými finančními zájmy vytváří "vědu" o bezpečnosti. Necháváme se zmást marketingovou strategií výrobce – viva la fake science? :-)
    Pokud mají pacientky implantáty s kohenzivním gelem, musí být provedena úplná procedura pro odstranění, testování na CD-30 a BIA-ALCL při explantaci. Posílám Vám níže fotografie implantátů pacientek po explantaci – posuďte sama, zda je výhodné mít v sobě kohenzivní implantáty!
    Na oplátku Vám posílám také odkaz, čtěte zde: ****************************

    Děkuji za odkaz na článek v následujícím opravném příspěvku, který jste sepsala. Prezidentem ISAPS je Dr. Dirk Richter MD, PhD; nikoli Dirk F. Fitchter, MD, PhD.

    Dělám dlouhodobé výzkumy o svém zdraví a edukuji se od žen, a od doktorů, kteří pomáhají statisíce ženám v USA a Kanadě, tudíž jsem obeznámena všemi zkratky, které uvádíte výše.
    V současné době pracujete pro Estheticon.com. Nejen vzhledem k Vaší profesi se pohledem a názory lišíme, ale já Váš respektuji!

    Chtěla bych na závěr uvést, jakýkoli počet není zanedbatelné číslo - jsme lidé!

    Mějte se krásně,
    A.

  • Anonymní

    mich6149667

    1. 3. 2019

    Chci se opravit - přehlédla jsem se, nejedná se o 600 úmrtí nýbrž o 600 případů ALCL od roku 1997, 15 pacientek na něj bohužel zemřelo.
    Čerpám z oficiálních zdrojů - oficiální dopis pacientům z 23.12. 2018 od Prezidenta Mezinárodní společnosti plastických chirurgů ISAPS, Dirka F. Fitchtera, MD, PhD, >> celý dopis zde https://www.estheticon.cz/novinky/rakovina-spojovana-s-prsnimi-implantaty-strasak-jmenem-alcl

  • Anonymní

    mich6149667

    28. 2. 2019
    Nejlepší komentář

    Dobrý den, Annie,
    píšete velmi pěkně - čtivě:).
    Nechci zpochybňovat vaše symptomy, ale opravdu mi velmi připomínají přesně to, o čem jsem psala výše. Orientace na přírodno, zdraví a sebelásku - mít se ráda takovou, jaká jsem se narodila, bez pomoci umělých materiálů. I to co píšete dále, váš životní postoj, jde ruku v ruce s rozhodnutím, které jste udělala, ale nazývat to nemoc z implantátů, nevím.
    Cizí těleso v těle jistě může ovlivňovat v nějaké míře imunitu, ale jinak mi to zní jako běžné trable, které řešíme všichni. Ani argument alergií mě nepřesvedčil - jsou nepříjemnou součástí dnešního světa a není nic vyjímečného, že vzniknou v dospělém životě.
    Fakta, o kterých píšete, mi jsou známá a ráda je z pohledu edukovaného laika doplním:
    * BIA-ALCL je rakovina spojována s implantáty, aktuálně velmi horké téma, je potvrzených cca 600 případů (v porovnání s tím kolik milionů žen nosí v těle implantáty, je to číslo zcela minimální), je to onemocnění léčitelné a přiznám se, že netrpělivě očekávám nové poznatky v této věci
    * FDA je nejvyšší certifikací pro prsní implantáty
    * ruptury implatátů je jednou z komplikací spojených s augmentací prsou, je to možná komplikace všech značek prsních implantátů, přehled nejčastějších komplikací zde https://www.estheticon.cz/novinky/rizika-zvetseni-prsu , pro ty které zajímá toto téma doporučuji shlédnout video s MUDr. Ondřejem Měšťákem, kde o ruptuře prsních implantátů mluví a kde právě uvádí výhody implantátů s kohezivním gelem (form-stable implantáty) https://www.estheticon.cz/video/co-ovlivnuje-dlouhodobe-krasny-vzhled-po-augmentaci-prsou
    * kapsulace je komplikace, která se objevuje u cca 5% augmentovaných žen, z čehož 90% je v prvním roce po operaci, kapsulace težší formy dle Bakerovy specifikace se řeší operací (buď vyjmutím na přání pacientky, nebo častěji výměnou), proto me 10% výskyt kapsul nepřekvapuje - je to objektivní důvod pro případnou operaci (explantaci či výměnu). Je to 10% z těch žen, které se hlásí k BII nikoli z celkového počtu implantovaných žen.
    Jste 3 týdny po operaci a já vám upřímně přeji, aby veškeré negativní symptomy vymizely. Ať jsou z jakéhokolik důvodu. Ať jste FIT!

  • Anonymní
    annie771864
    27. 2. 2019

    Dobrý den Míšo,

    moje symptomy byly a jsou: únava, mlhavo v hlavě, výpadky paměti (jednoduché věci, které mi vypadnou ve větě, ale jsou to i věci, které jsou součástí každého dne, např. chůze cesty, jména přátel, nemohu nalézt slov atd.), bolest hlavy (časté migrény), závratě, potravinové i sezónní alergie, menší odolnost vůči nemocím - časté nemoci, špatná imunita, bolest kloubů, častý výskyt modřin, velmi nízký tlak, pocení při spánku a mohu jménovat dále. Každá z žen s BII má inviduální symptomy, jako je ztráta vlasů, vyrážky po obličeji a těle, ale ty hlavní poznatky jsou však stejné.
    Dále jsem řešila problémy shodit zbytečný tuk na břiše, který bohužel nešel dolů i přes správnou výživu (plant based diet, založený bílkovinách, a vyváženým sacharidy, bezlaktozové a bezlepkové potraviny) a režim pohybu (jogging, běh, cardio cvičení, jóga).

    Můj život před BII: zdravá, nemoc typu chřipky, nachlazení v zimě 1-2x, žádné alergie a žádné z výše vyjmenovaných symptomů. Bohužel to, co soudíte, že je trend současné doby, je skutečný problém.
    Dříve jsem nad tím tolik neuvažovala, ale čím víc se mě alergie a potíže s tím spojené týká, tím víc se přikláním k rostlinné stravě a fylozofii holistického života, než to, co nám společnost představuje, že má být dobré a správné (konzumní život, zpracované potraviny GMO, pijeme mateřská mléka savců, konzumujeme z toho výrobky, jíme mrtvá zvířata, když jsme nemocní, potřebujeme ihned léky atd.).

    Nechci hanit práci doktorů, ale preferuji spíš soukromé zařízení nad státními a je v dnešní době těžké najít někoho, kdo vám porozumí, proto se vše odvíjí i od stravování a životního stylu. A abych se vrátila k samotnému BII, do této doby jsem měla možnost toto zkonzultovat pouze s pár odborníky, kteří mi řekli, že to dává vše smysl, ale nikdo nerozumí, co se vám děje, jako ženy, které toto zažívají. Vyhledávám si proto sama i odborné publikace a doporučuji vám, abyste to důkladně prostudovala a rozmyslela si, co vás nebo jiná děvčata doopravdy čeká (pokud uvažujete nad operací). Pak už jen půjdete na krátkou konzultaci s doktorem, který s vámi vybere velikost implantátů a domluvíte si s klinikou termín operace, a nebude cesty zpět.

    Tím jsem vám také chtěla říci, že pan doktor je chirurg, který na vás vykoná svoji práci, ale nebudete s ním probírat vaše post operační reakce k implantátům.

    Pokud vám to přijde i přesto trendové, přesvěčte se sama edukací:
    - čísly, které již kvůli implantátům umřely na rakovinu; 
    - FDA nedávno potvrdila, že implantáty mohou způsobovat rakovinu prsu (přitom je schválila);
    - ženy trpící chorobou z lymphomií (vrstva mezi kapsulí a implantáty);
    - případy, kdy implantáty Mentor (které jsou považovány mezi lékaři a klinikami jedny z nejdražších na trhu a říkají si "nejlepší implantáty") a další výrobci způsobují vytékání/rozdělení silikonu v těle;
    - ženami po explantaci, které mají v lepším případě minimálně 10 % kapsuli v těle;
    - ženami, které jejich explantace probíhá x hodin vyhledáváním uniklých částic silikonu po těle;
    - ženami, které vedle pro nás neviditelných symptomů ztrácejí vlasy, mají v nízkém věku sklerózu, zarudlé vyrážky apod.

    Zde si přečtěte, co je v implantátech, které schvaluje FDA: *****************************************
    Nová studia:
    **********************************

    Jak popisuji v předchozím příspěvku, necítila jsem se po psychické ani fyzické stránce jako na 25, nýbrž jako starý člověk.

    Vzhledem k volbě vel. 270 ml, anatomický tvar; prsa po explantaci - nyní 3 týdny, vypadají skvěle - čekala jsem to horší. Jelikož jsem mladá, tak elasticitu kůže mám dobrou, a rána se hojí rychle.

    Kdybyste měla jiné otázky, neváhejte mne kontaktovat!

    Hezký den

  • Anonymní

    mich6149667

    27. 2. 2019

    Annie, moc díky za post - jaké jsi měla příznaky ty, co tě vedlo k tomu, že jsi usoudila ty/lékař, že jsou na vině implantáty? Jak vypadají prsa nyní po explantaci?

    Hodně k tomu čtu, sleduji komunitu na FB i instagramu, ale přijde mi to jako (možná proto že jsem si to neprožila, nepopírám ale jsem otevřená tomu, dozvědět se více) jako trend - trend zdravého životního stylu - bio, organic, superfood. V souladu s jídlem, aktivním životním stylem, joga a no waste, kdy lidi kteří na lepek ani laktozu alergičtí nejsou, na základě neprověřených rad z lifestylových časopisů přestávají tyto potraviny jíst....explantace implantátů, jako něčeho umělého v sobě, mi pak přijde jako další krok v tom být trendy v dnešní době.

    Nemám proti tomu vůbec nic, ale prozatím vyyjmutí implantátů v těchto skupinách vnímám jako trend návrat k přírodnu (proti čemuž nic nemám, naopak)...píšeš, že BII (Breast implant illness, nemoc z implantátů) je tabu v Čechách...možná proto, že se k nám tento "trend" ještě nedonesl (jen úvaha).

    Umělé klouby, zubní implantáty, a další to vše jsou umělý matariál, které v sobě máme a zlepšují nám kvalitu života (implantáty koneckonců také - tu psychickou). Já sama mám v sobě šrouby v zápěstí, díky nim mohu i nadále cvičit a dělat stojky i po úrazu.. O tom, že každé tělo snáší cizí materiál jinak, a může jej odmítnout, o tom není pochyb...že jsou ženy,  kterým reálně implantáty způsobily komplikace nepochybuji, ale to jak to popisují v těch skupinách, s tím nesouhlasím a přijde mi trendové.

  • Anonymní
    annie771864
    24. 2. 2019

    Dobrý den, BII je v současné době stále víc diskutabilnější, ženy sdílejí své zkušenosti, a můžu Vám je potvrdit, sama jsem si je nechala po 2 letech před pár týdny explantovat, jelikož jsem trpěla symptomy, které má mnoho žen po augmentaci. Symptomy má snad každá žena, která si nechá zvětšit prsa implantáty, důvod je jednoduchý - tělo se brání mít v sobě cizí látku, a proto se vytváří tkáň okolo implantátů, který se nazývá kapsule. Určitě bych se před samotnou konzultací s chirurgem sama nejdřív edukovala o tom, zda je to pro Vás vhodné, vědět o všech možných příčinách, které mohou nastat. V ČR je toto téma BII velmi tabu, jak u žen, které implantáty mají, tak u doktorů, kteří tyto poznatky odmítají nebo jim nevěří, bohužel jsou to ale ženy, které tyto následky mají a čísla nelžou - zkuste se přidat do skupiny na FB, kde je téměř 70 tisíc žen. V Americe se o tom mluví již dlouho, doporučuji se do této skupiny přidat a přečíst si příběhy desetitisíce žen, a skutečně zvážit operaci, která Vás může stát život. Já se nyní zotavuji a cítím se každým dnem lépe, každopádně bude trvat měsíce, než se vše vrátí do stavu, kdy si nebudu připadat jako 80-tiletá babička, ale 25-tiletá mladá holka. Upřímně lituji operace, kterou jsem podstoupila, a peněz, které jsem do toho vložila, a které do toho vkládám dále, abych navrátila zpátky správnou imunitu.

  • MUDr. David Tomášek

    · 25. 8. 2018

    Bohužel fakt že nelze předejít této komplikaci je pravdivý. Jediné snad - nejít na augmentaci prsů :-)
    Moc se omlouvám, že jsem nezareagoval dříve, nebyl jsem moc v kontaktu s internetem. Tedy reaguji až dnes.
    Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
    Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…

  • MUDr. Věra Šatánková

    · 10. 8. 2018

    Výskyt je velice řídký, v sučasné době je statistika 1:500.000. Dopředu se nedá žádnými metodami zjistit, kdo onemocní.
    MUDr. Věra Šatánková

  • Prof. MUDr. Markéta Dušková CSc.

    · 10. 8. 2018

    nedá..přeji hezký den prof dušková

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Rádi Vás vyslechneme
Zapojte se do diskusního fóra Estheticon. Chybíte nám tu!
Reklama