Zeptejte se lékaře Vyřešte své pochybností!

Uložení implantátu u fitnessek - pod sval nebo pod zlazu?

Mara13 · Vytvořeno: 1. 8. 2013 · Aktualizováno: 12. 5. 2017

Dobry den, venuji se nekolik let bodyfitness, zvazuji augumentaci. Můj dotaz je, kam ulozit implantat? Mám dost vypracovane prsni svalstvo, s malým množstvím tuku. Velikost bych chtela tak 200-250ml. Trenuji poměrně těžce, bench-press, tlakové cviky na prsa atd. Děkuji.

6 odpovědí

Všechny odpovědi na tuto otázku jsou od skutečných lékařů
 • MUDr. David Tomášek

  MUDr. David Tomášek

  12. 5. 2017 ·

  2616 odpovědí

  Vždy je nutno situaci řešit osobně, po vyšetření. Nikdy Vám férovou odpověď bez vyšetření nikdo neumí dát přes internet.Na v české republice, slovensky napsaný bezejmenný příspěvek mohu reagovat jen tím, že subfasciální posice implantátu zvyšuje riziko většího krvácení po výkonu a tedy zvýšenou pravděpodobností vzniku pozdní kapsulace implantátu, pokud se krajina důrazně po operaci nedrénuje - ale to už je velmi specifická připomínka, která není moc pro klientku, aby si s tím dělala starosti...Určitě se obraťte s takovýmto problémem na ATESTOVANÉHO PLASTICKÉHO chirurga se zkušenostmi v této problematice. Ideální je investovat do konsultací na více pracovištích.
  Můžete se stavět také u nás.
  Na konsultaci se můžete objednat na 607990077, nebo na našem objednávkovém formuláři našeho webu - zavoláme pak sami.
  Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
  Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…

 • Brandeis Clinic by Lucie Kalinová

  Brandeis Clinic by Lucie Kalinová

  11. 5. 2017 ·

  19 odpovědí

  Dobrý deň,
  vo Vašom prípade sa mi zdá najrozumnejšie umiestnenie implantátu pod svalový 'obal' tzv. fasciu. Technika sa volá subfasciálna augmentácia a najmä u fitnesiek nespôsobuje neprirodzený pohyb implantátu pri napínaní prsného svalu, ale zároveň poskytuje jeho dostatočné krytie v hornom póle prsníka. V poslednom roku som augmentáciu do subfasciálnej úrovne robil cca u 10 pacientiek a výsledky sú výborné.
  S pozdravom

  www.brandeisclinic.cz

 • Klinika estetické medicíny Petra Clinic

  Klinika estetické medicíny Petra Clinic

  7. 8. 2013 ·

  279 odpovědí

  Dobrý den,

  Petra Clinic, Klinika estetické medicíny, Vám může nabídnout téměř neinvazivní zvětšení, vytvarování a zpevnění prsou pomocí výplně Aquafillingu. Díky této unikátní metodě dosahujeme krásných výsledků. Výsledky ošetření můžete shlédnout na: http://www.bezbolestna-liposukce.cz/aquafilling-zvetseni-prsou-omlazeni

  Mohu Vás pozvat na nezávaznou konzultaci? Tel: 603 55 11 66

  S pozdravem a přáním pěkného dne
  Petra Řehořková

 • MUDr. David Tomášek

  MUDr. David Tomášek

  4. 8. 2013 ·

  2616 odpovědí

  Operoval jsem za posledních 20 let co dělám augmentace prsů několik sportovkyň, dokonce i kulturistky. Vždy jsem vložil implantát pod sval. Ale fysiognomie je někdy nepříhodná a ve Vašem případě se z fotodokumentace zdá, že máte nízko uložené prsy, jste asi i po porodu a kojení a prsy byly před těhotenstvím i větší, neboť jsou prsy nyní povadlé. Nebo jste prudce následkem intensivního sportu pohubla. Vše je velice nepříhodné. Ale ve všem se mohu mýlit. Prsy jsou nízko uložené, asi i jemné a po augmentaci se může stát, že bude \"Váš materiál\" tedy vlastní žláza přepadávat přez implantát a tvořit hákovitá prsa. Nicméně já bych se klonil k augmentaci pod sval a počkal \" co to do roka udělá\". Pokud bude žláza přepadávat pak v druhé době plastiku. Okamžitou operaci lze vždy udělat hned, ale připravíte se o možnost, že to vyjde a prsy budou bypadat pěkně hnet po té prvé jen zvětšovací operaci. Při augmentai pod žlázu bude úhel nad prsem vzdy ostrý a prs nepřirozený. Velikost implantátu je nevýznamná, ale Vás názor na velikost ideální.Zdraví Dr. Tomášek 607990077www.plasticka-chirurgie-praha.cz

 • MUDr. Martin Paciorek

  MUDr. Martin Paciorek

  3. 8. 2013 ·

  16 odpovědí

  Dobrý den,
  nezbývá než plně souhlasit s výše uvedeným a velmi rozumným názorem. Augmentace většími implantáty zcela jistě je možná, ale myslím si, že by výsledek nesplnil Vaše očekávání. Modelace prsou s posunem dvorců více nahoru je tedy na místě. Umístění implantátů by pak bylo možné nad i pod sval. Nicméně toto je už vhodné probrat nad fotkama Vám podobných žen při konzultaci. S pozdravem Martin Paciorek

 • MUDr. Martin Molitor, Ph.D.

  MUDr. Martin Molitor, Ph.D.

  2. 8. 2013 ·

  128 odpovědí

  Dobrý den,

  dle přiložených fotografií jste velice štíhlá s minimem podkožního tuku a prsy jsou nejenom menší, ale i více pokleslé. Myslím, že ve Vašem případě pouhé zvětšení prsů není vhodné, zejméne pokud nechcete větší implantáty a bude nutná i modelace prsů.
  Jinak co se týče umístění implantátů, u aktivních žen, které sportují zejména v oblasti body buildingu apod se kloním k uložení implantátů pod žlázu, u hodně štíhlých to ale někdy není vhodné. Vše je ale potřeba podrobně probrat na konzultaci.

  S pozdravem

  M.Molitor

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.