Vyjmutí nebo ponechání implantátu - vytékající serom

Vyjmutí nebo ponechání implantátu - vytékající serom

Tynus  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, 22.11.jsem podstoupila augmentaci prsou a po 14dnech mi z pravého prsa vytekl serom. Můj operáter mi serom vymackal udělal ster který byl negativní a preventivně mi nasadil atb. Jezdím na kontrolu každý týden a vždy je to horší. Lékař mi to vždy jen zkouknul a promackal prso, nevím zda víc udělat nemůže. 3. 1.mi bylo zdeleno že už kouká implantat a buď se mám rozhodnout to nechat vytahnou a nebo zasit, ale pořád mi vytéká serom. Nechala sem si to zasit, že to ještě zkusím. Znovu mi udělali ster na který čekám jak dopadne. Zajímá mě názor i jiného plastického chirurga zda postupovat tak že hned vytahovat implantat. Dekuji
MUDr. David Tomášek  |  Premium member  |  Plastická chirurgie  |  Praha
  • 4248 odpovědí
  • 1158 Likes
Zatím jsem nikdy tuto komplikaci nezažil s optimistickým výsledkem. Lituji. Z mého pohledu je to na extrakci implantátu, rok počkat a pak to zvětšit znovu... To je můj názor.
Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…
Lucka  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 7 odpovědí
  • 3 Likes
Mohu se zeptat čím tato komplikace vznikne? A zda je to časté? Děkuji

Reakce na Lucka

MUDr. David Tomášek  |  Premium member  |  Plastická chirurgie  |  Praha
  • 4248 odpovědí
  • 1158 Likes
Úplně přesně nevím, je to pozdní komplikace a tak se příčina neví. Chybu operatera nepředpokládám. Zažil jsem to 3x za 25 let praxe, pokaždé jiná příčina.
Zdraví Dr. Tomášek
  • 2 odpovědí
Moc děkuji za názor. Tak trochu už s tím počítám.

Reakce na Tynus

• 2 odpovědí
S klinickou a operátorem sem velice spokojená. Ani sem nepomyslela, že by měla být chyba na jeho straně. Každé tělo reaguje jinak.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí