Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Žlutý výtok z jizvy

aadela
2. 5. 2009 · Poslední odpověď: 6. 9. 2013

Dobrý den,chci ze zeptat,mám 9 dní po modelaci s augmentací.Před třemi dny jsem dobrala antibiotika,které mi dal lékař preventivně po operaci.Můj broblém je,že z jednoho prsu v jizvě která vede dolů od dvorce,mi vytéká taková žlutá tekutina.Ne moc,jen malinko.Vždy večer,když si obvaz co mám na prsou přiložený měním,tak tam mám zaschlí žlutý flíček.Mám to druhý den a mám obavy aby to nebylo něco vážného?Prosím,poradíte mi?Děkuji Adéla

Reklama

odpovědí (13)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 21. 4. 2013
Nejlepší odpověď
Sdílím názor primáře MUDr. Molitora. Takto popsaný strav je noční můrou pro plastického chirurga. Jakmile vidím takovýto stav, doporučuji ihned UZ a i když nemusí být implantát prasklý rozhodně bych situaci takto dlouho po augmentaci řešil.

Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Aspen Aesthetic Clinics, Klinika Praha
Aspen Aesthetic Clinics, Klinika Praha
Žádné recenze
22. 4. 2013
urcite bych se spojila s originalnim lekarem a vzdy se najde reseni
jana
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
DObrý den,
myslím, že ve Vašem případě nelze mluvit o panikaření, je potřeba zavolat non stop linku a konzultovat operatéra.
S pozdravem
M.Molitor
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
3 adresy v Jihočeský kraj, Plzeňský kraj, Praha (kraj)... . 23. 5. 2012
Dobrý den,
dle fotografii se dá předpokládat, že defekty budou hlubšího rázu, ale nechci malovat čerta na zeď. Při takovém to nálezu lze předpokládat komunikaci až k implantátu. Proto nutné časté a pravidelné kontroly u svého operatéra. dr.sviták
Praha . 23. 5. 2012
Žádné specielní vyšetření není. Mělo by to být zřejmé při vyšetření. Ale z fotografie je patrno, že defekt je docela velký. Může se jistě uzavřít, ale tlak implantátu a dráždění tekutinou bude působit bohužel proti hojení kůže. Momentálně se ale nic jiného než čekat nedá dělat. Během několika dnů se vše vyjasní. Pokud se bude defekt zmenšovat je to dobré. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 23. 5. 2012
Dobrý den, názory na internetu jsou sice hezká věc, ale důležité je mít objektivní názor lékaře podle nálezu . Pokud je defekt pouze na kůži, není to až tak velký problém. Dá se jednoduše provést kdykoliv sešití. Pokud ale defekt - otvor- pokračuje až k implantátu, nebylo by to dobré. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 22. 5. 2012
Vážená slečno,

měla byste se co nejdříve spojit se svým operatérem. Dle Vašeho popisu se domnívám, že se rána ne zcela dobře zahojila. Nejde o hojení kůže, ale těch vrstev pod kůží,nad implantátem. Došlo k píštěli, tedy ke komunikaci mezi dutinou, ve které leží implantát a kůží. Tudy by, teoreticky, mohla dovnitř vniknout infekce, což by skončilo odstraněním implantátu. Tato situace se musí co nejdříve vyřešit, pravděpodobné bude nutná reoperace - ránu otevřít, vyčistit a ještě jednou, velmi pevně sešít. Pokračujte i nadále ve stávající péči- dezifekce oblasti a výměna čtverců gázy. Samozřejmě se i nadále velmi fyzicky še třete, čím méně budete pohybovat horními končetinami, tím lépe. A pokračujte ve fixaci poprsí speciální podprsenkou. Budu Vám držet palce,

Dr. V. Víšek, CSc., plastický chirurg.
MUDr. David Tomášek
Praha . 20. 5. 2012
Je to nejspíše komunikace mezi vnitřním prostorem, kde je implantát a zevnějškem, což není vůbec dobré. Urychleně navštivte svého operatera. Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 18. 5. 2012
Dobrý den, bez vyšetření Vám asi nikdo neporadí. Záleží na množství tekutiny, na jejím charakteru. Ale může se jednat o odbarvený hematom, který vytéká z dutiny kolem implantátu implantátu ven. Pokud je to takhle, je jistě dobré, že tekutina vyteče, Jinak je tady jisté riziko infekce. Kontrola un operatéra je na místě co nejdříve. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Dobrý den. Pravděpodobně se u vás jedná o serom. Jadná se o tvorbu tekutiny v okolí implantátu po operaci, nejčastěji je příčinou časná fyzická zátěž po operačním výkonu nebo nadměrná sportovní aktivita či úraz.Pokud by u vás potíže neustaly navštivte svého operatéra. Zdraví mudr. Šulcová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 6. 5. 2009
Vážená slečno,
jistě by Vám měl poradit Váš operatér, ke kterému musíte chodit na kontroly a převazy. Pokud se jedná o čirou žlutavou tekutiny nevelkého množství, jedná se o tzv. serom, tedy rozpušťěnou tukovou tkáň. Tahle věc není nijak nebezpečná a je pravděpodobné, že během několika dnů potíže spontánně ustoupí. Ale přeci jen- zajděte za svým operatérem.
Srdečně Vás zdravím,
prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.

Premium
Chrudim . 3. 5. 2009
Dobrý den. Podle všeho jde o sekreci kolem, velmi pravděpodobně, vstřebatelného stehu. Odstranit by ho měl lékař, potom sekrece odezní. Nashlednou, dr. Remeš
Praha . 3. 5. 2009
Nic jiného, než návštěvu lékaře, který se na prso musí podívat nelze doporučit. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 29. 1. 2015
Zvětšení prsou
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 27. 9. 2012
Zvětšení prsou
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 4. 5. 2015
Rhinoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 23. 11. 2008
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 22. 3. 2017
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 8. 3. 2016
Jizvy po akné
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 10. 3. 2015
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 16. 1. 2008
Operace očních víček
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 4. 2007
Korekce jizev
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 29. 11. 2017

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi