Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Kapsulární kontraktura

Luca2040
24. 4. 2013 · Poslední odpověď: 16. 6. 2013

Dobrý den, byla jsem na konci ledna na zvětšení prsou, hned po operaci jsem měla pár dní zvýšenou teplotu, pak ustoupila a vše bylo v pořádku ale prsa mám od začátku velice tvrdá, myslela jsem že to ustoupí. Nyní jsou to necelé 3 měsíce a prsa jsou stále tvrdá, byla jsem za svým operatérem a ten mi zdělil že mám kapsule 2-3 stupně a že mám vyčkat do toho půl roku, co se prsa hojí, že se to může zlepšit ale i zhoršit. Zajímá mě názor i někoho jiného. Myslíte pane doktore že mám ještě šanci na zlepšení abych měla prsa normálně měkká, nebo se to bude spíše zhoršovat. Mohu proto něco udělat? Děkuji

Reklama

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Nejlepší odpověď
Dobrý den,

tři měsíce po výkonu mít kapsulární kontrakturu 2-3 stupně není obvyklé. V tomto období se spíše projevují potíže ve smyslu zánětu nebo seromů kolem implantátů. Nevím, jaký byl nález před zvětšením prsů, jak velké implantáty byly použity a jak kohezivní gel v nich je. Pocit tužších prsů může být i u velkých imlantátů u astenických pacientek s tenkým podkožím a malou žlázou. Bez vyšetření se lze těžko vyjádřit.
Jinak souhlasím s doporučenými masážemi dr Lucáka, mohou pomoci stejně jako intenzivní promačkávání prsů, lze zkusit wobenzym 3x3 drg nebo phlogenzym 2x1 drg dlouhodobě, několik měsíců.
Přeji hodně štěstí.
M.Molitor
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Dobrý den,
pokud máte pocit potíží v komunikaci s vaším operatérem, je konzultace jiného pracoviště dobrou volbou. Třeba se dovíte to samé co od svého lékaře ale budete mít větší klid.
S pozdravem
M.Molitor
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 28. 4. 2013
Zaslala jste BEZ VYSVĚTLENÍ nic neříkající fotodokumentaci.
Pokud tvrdíte, že je pan doktor od začátku zvláštní, pak je nyní na Vás se s tím vypořádát, protože při množství estetických pracovišť je na klientce vybrat si toho nejvhodnějšího. Protio, všem svým klientům říkám, aby si udělali výběr pracoviště tím, že nemají šetřit na konsultacích a jít na konsultaci na více pracovišť a vybrat si.
Nyní je v tomto směru již pozdě. Domnívám, se, že bude dobré se svým operaterem spolupracovat, mít trpělivost, provádět to, co Vám poradí.
Budete-li ztrácet trpělivost proveďte si objektivisaci svého stavu na jiném pracovišti, zabývajícím se touto problematikou. Kapsulace je nepříjemná komplikace, může mít původ v infektu, krvácení a podobně, ale v zásadě dosud nevíme proč vzniká ať je to týden nebo 15 let po operaci.
Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
www.plasticka-chirurgie-praha.cz,
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 26. 4. 2013
Masáže, Wobenzym jsou dobrá rada. Zkuste si opravdu zobjektivisovat situaci na jiném pracovišti. Alespoň Vás to uklidní.
Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
vedoucí lékař Centra estetické plastické chirurgie DaTOM
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Otakar Lucák
Praha . 24. 4. 2013
První dva - tři dny po operaci bývá zvýšená teplota normální. Kapsulární kontraktura, pokud nenastanou pooperační komplikace ( hlavně infekce a nadměrné pooperační krvácení - což u vás viditelně nebylo ) bývá naprosto zcela výjimečná, pokud jsou použity kvalitní implantáty. V každém případě je velmi nutné provádět tlakové krouživé masáže prsou - a to R-P-V 10x10 kroužků celými prsy včetně implantátů po hrudníku.To vše středně silným až silným tlakem. Tím jizevnatá kapsula kolem implantátů měkne. To dělají na naší linice všechny pacientky po operaci, a to minimálně 2 měsíce od operace. Ve vašem případě by se to mělo dělat tak dlouho, až buď prsa přimřeně změknou, nebo až do případné reoperace. Snad vše dobře dopadne. Držím Vám palce. prim.MUDr.Otakar Lucák, Klinika plastické chirurgie Ostrava
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Zvětšení již modelovaných prsou

Romana602145
Romana602145
4. 6. 2018 · Poslední odpověď: 6. 6. 2018

Prosim o radu, v zari jsem podstoupila modelaci, ktera mi byla doporucena lekarem. Zvazuji novou mocelaci pripadne modelaci s augmentaci. Hned po operaci jsem byla nespokojena a o jizvach ani nemluvim. Je mozne prsa znovu zmodelovat, popripade vyplnit implantatem? Abych docilila kulatejsiho poprsi? Dekuji za nazor

odpovědí (6)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Havířov . 5. 6. 2018
Nejlepší odpověď
Dobrý den, předně bych vydržel s trpělivostí a jakoukoli korekci bych plánoval rok od zákroku. Pokud byste si přála zvětšení, pak implantát s vyšším profilem by mohl splnit vaše očekávání. A pokud uvažujete o znovu vymodelování, pak toto přichází v úvahu v kombinaci se zvětšením prsou tukem. Nicméně kombinací je více a ideální by byla osobní konzultace. S přáním hezkého dne Martin Paciorek

Zarudnutí prsou po kapsulotomii - vyšší CRP

Veronika850492
Veronika850492
11. 5. 2020 · Poslední odpověď: 14. 5. 2020

Dobrý den. Před pěti lety jsem podstoupila augmentaci prsou. Asi před půl rokem se mi levé prso zdálo tvrdé a deformované, načež mi doktor na kontrole řekl,že jde o kapsularní kontraktura a byla by dobrá reoperace. 4.brezna tohoto roku jsem podstoupila kapsulotomii. Zhruba za měsíc mě v prsu začalo trochu více bolet a rudnout. Bylo mi uděláno sono, na kterém bylo vidět minimum tekutiny, hematom a začínající zánět.Dale mi bylo vyšetřeno CRP,které se doteď drží okolo 50,i po třech antibiotikach které jsem brala,měla jsem ho však vyšší i před operací. Resime s mým obvodním lékařem, jestli není příčina zvýšeného CRP někde jinde v těle. Nicmene bolest prsa už je minimální,ještě tedy není úplně stoprocentně usazené,na nynějším sonu nic hrozného vidět nebylo,jen to zarudnutí přetrvává. Myslite že je nutná další operace? Nebo by stačila nějaká mast nebo léky? Děkuji

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 14. 5. 2020
Dobrý den,
souhlasím s kolegou Tomáškem. Rozhodující je, jak zaberou antibiotika.

S pozdravem
MUDr. Issam Al Awa
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 11. 2. 2014
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 30. 5. 2022
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 5. 2021
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 6. 1. 2024

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi