Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Otočení implantátu

len25
18. 5. 2010 · Poslední odpověď: 9. 9. 2018

Dobrý den, mám velké trápení. Přesně před 2 měsíci jsem podstoupila augmentaci prsů,s volbou anatomických implantátů, uložení pod sval. Asi 14 dní po operaci jsem zjistila, že se mi jeden implantát otočil. Pan doktoj mi ho manuálně vrátil zpět avšak to stejné se vždy s týdením odstupem stalo ještě 2x. Rozhodla jsem se tedy nosit takový ten bandážový pás, abych stlačila vrchní(tenčí) stranu implantátu a zabránila tak jeho otočení. Pás jsem vydržela nosit neustále 3 týdny. S domněním, že je vše již v pořádku jsem 2 dny nosila jen pooperační podprsenku. Bohužel dnes ráno jsem zjistila že je implantát opět otočený. Jsem z toho strašně nešťastná, že veškerá moje snaha byla zbytečná a jsem zase na začátku . Chci se Vás tedy zeptat, myslíte, že je ještě šance, že i po 2 měsících implantát může přirůst, nebo je další operace nevyhnutelná? Děkuji za odpověď.

Reklama

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 19. 5. 2010
Nejlepší odpověď
Manuálně zrotovat implantát prakticky nelze. Měla byste podstoupit reoperaci, aby Váš operater vyšetřil, proč došlo k rotaci, patrně tam něco vadí. Dle svých téměř dvacetiletých zkušeností se domnívám, že Vás reoperace nemine. Držím palce.... Zdraví dr. Tomášek *********
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 25. 5. 2010
Vážená slečno,

dle popisu jsou Vaše potíže velmi neobvyklé. Při operaci musí být silikongelový implantát přesně umístěn do vypreparované dutiny, která je jen nepatrně větší, než samotný implantát. Nemělo by být snad ani teoreticky možné, aby se anatomický implantát nějak mohl hýbat. V pooperačním období je nutno se velmi fyzicky šetřit, alespoň 4 týdny, to je doba hojení tkání uvnitř operovaných. Po tu dobu se také nosí speciální elastická tvarovaná podprsenka, která nahrazuje kompresivní obvaz. Pokud je to tak, jak píšete, další operace je nezbytná.

Srdečně Vás zdravím,
prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.
RIVA-PROMEDIX, s.r.o.
RIVA-PROMEDIX, s.r.o.
Žádné recenze
19. 5. 2010
Dobrý den, zajděte si za svým lékařem, ten by měl korigovat veškerý postup. Po 2 měsících již bude pravděpodobně schopnost usazení implantátu a zafixování v místě malá a proto tedy následná reoperace pravděpodobnější. Dr.Pachman, klinika Riva, Brno.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Otakar Lucák
Praha . 18. 5. 2010
Důležitá pro Vás je ta informace, že implantát není k ničemu přirostlý !!! Kolem implantátu se vytvoří jizevnatá kapsa. Ta musí být dostatečně těsná, aby se implantát neotáčel. Mám obavu, že to půlde spravit již pouze repoperací- zmenšením kapsy. Vše proberte s Vaším operatérem, ten je tou nejpovolanější osobou toto vyřešit. Anatomické implantáty mají všeobecně větší snahu se otáčet, než kulaté. Zdravím MUDr.Lucák,Ostrava
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Chrudim . 18. 5. 2010
Dobrý den. V tomto jsem skeptický. Myslím, že bez operace, při které se upraví velikost dutiny kolem implantátu se Váš stav řešit nedá. Nashledanou, dr. Remeš
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 16. 8. 2014

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi