Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Zatvrdlina v prsu po augmentaci

aadela
28. 6. 2009 · Poslední odpověď: 30. 9. 2012

Dobrý den,mám dva měsíce po modelaci s augmentací a v jednom prsu mám zatvrdlinu ze spoda velkou asi jako vejce.Na pohmat je cítit hodně implantát.Když se předkloním nebo lehnu na bok,tak si nahmatám jakoby bouli na vnitřní straně prsu.Prostě jakoby mě ten implantát tam nedržel a tlačil se ven.Celkově mám to prso níž,než to druhé.Jsem z toho dost smutná,bojím se reoperace.Myslíte že je ještě brzy na hodnocení prsou?Že by se to mohlo ještě srovnat?Druhé prso se mi zdá dobré.Děkuji moc za odpovědi.Adéla

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Dobrý den.Toto bývá nejčastější pooperační komplikace do tří měsíců. Pravděpodobně se jedná o takzvanou -kapsule- je v prsou jako tuhý ohraničený útvar, který i změní tvar prsu a ten je často na pohmat bolestivý či citlivý. V těchto případech je třeba operačně toto pouzdro uvolnit a implantát znovu v prsu volně rozprostřít.Zda se jedná o tuto komplikaci vám řekne váš plastický chirurg. Dojděte si za ním a poraďte se s ním. Zdraví Mudr. Šulcová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 3. 7. 2009
Vážená paní,
asi Vás nepotěším, po dvou měsících od výkonu je základní tvar odoperovaného poprsí prakticky definitivní, neměnný. Chirurgicky jste zhojena. Ani "hmatnost" implantátu se již nezlepší. K té "zatvrdlině", domnívám se, že jde o projizvenou mléčnou žlázu, resp. její část, která se ve vypreparované dutině během a nebo těsně po operaci posunula do nynější pozice. V tomto případě máte jistou šanci na zlepšení. Ve žláze probíhá jizvení a v dalších měsících se toto jizevnaté vazivo bude přestavovat a zatvrdlinka se pravděpodobně poněkud zmenší a trochu změkne. Tuto věc hodnoťe až tak 3/4 až jeden rok po operaci. Doporučuji navštívit Vašeho operatéra, aby se k Vaší situaci vádřil. Případnou reoperaci Vám nedoporučuji provádět ne dříve než půl roku od předchozím zákroku, lepší je počkat 1 rok.
Srdečně Vás zdravím,
prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.
MUDr. David Tomášek
Praha . 1. 7. 2009
Je brzy, zkuste to nejdříve za měsíc až dva od nynějška, nejlépe však po půl až roce od operace. Zatím provádějte masáže jizev implantátů dle rady svého operatera. Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 28. 6. 2009
Dobrý den, 2 měsíce není úplně krátká doba na hldnocení operačního výsledku, ale záleží jaký má zatvrdlina původ, čím je způsobena, zda je v prsu již od operace, či zda se vytvořila později.Dva měsíce po operaci jste jistě byla několikrát na kontrole, tedy jak toto hodnotí operatér. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 18. 3. 2008
Křečové žíly
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 28. 7. 2014
Odstranění podbradku
1 odpověď, nejnovější odpověď: 22. 5. 2018
Křečové žíly
1 odpověď, nejnovější odpověď: 11. 3. 2008
Kyselina hyaluronová
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 19. 5. 2009
Liposukce
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 31. 1. 2022
Kryolipolýza
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 4. 2014
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 7. 2015
Modelace prsou s augmentací (pomocí prsních implantátů)
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 18. 11. 2015
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 23. 10. 2014

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi