B-Lite®

Odlehčené prsní implantáty od firmy Polytech
Výrobce: Polytech
Zobrazit telefonní číslo
Nezapomeňte zmínit, že máte kontakt od Estheticon.cz
Zobrazit e-mail
Nezapomeňte zmínit, že máte kontakt od Estheticon.cz
Zobrazit web
málá prsa, povislá prsa, plochý hrudník

B-lite implantáty versus klasické prsní implantáty

Horkou novinku na poli estetické medicíny představují odlehčené prsní implantáty B-lite, jejichž uvedení na náš trh znamená v oblasti plastické chirurgie malou revoluci. Hmotnost těchto implantátů je totiž o 30 % nižší než hmotnost ostatních u nás v současnosti dostupných implantátů. Výrazným efektem této snížené hmotnosti je delší doba, po kterou odolávají gravitační síle.

Výroba implantátů Polytech

Výroba implantátů Polytech

B-lite implantáty versus klasické prsní implantáty

Odlehčené silikonové implantáty B-lite (hodnocení lehkých implantátů od pacientek) mají všechny žádoucí vlastnosti jako klasické implantáty:

  • drží dobře tvar
  • odolávají tlaku
  • jsou hypoalergenní
  • cenově dostupné
  • podstatně lehčí

Klasický silikonový implantát svou hmotností táhne prs směrem dolů v důsledku zemské přitažlivosti, a tím po čase dochází k poklesu prsu a povolování kůže.

Čím jsou použité implantáty objemnější a těžší, tím více působí jejich váha na pokles prsu. Pacientka tak po letech může být nucena podstoupit další operaci, kterou se prs pozvedne, ovšem je nutné při tom provést i modelační řezy ve tkáni. Oproti tomu je u B-lite riziko možné reoperace minimální.

Nadměrná zátěž páteře

Nezanedbatelnou nevýhodou velkých velikostí silikonových implantátů je také nadměrné zatěžování páteře.

Rozdíl použití B-llite implantátů oproti běžných prsních implantátů

Čím jsou použity lehčí implantáty, tím méně následně prsa bojují s gravitací.

Jaký je materiál lehčích implantátů

Základem prsních implantátů B-lite je praxí ověřený a certifikovaný silikonový obal. Podstatou nízké váhy těchto implantátů je jejich výplň vyrobená novou technologií, která spočívá v kombinaci silikonového gelu a vzduchových mikrosfér. Zjednodušeně řečeno – implantát B-lite je vyplněn silikonovým gelem obsahujícím bublinky vzduchu, které jej nadlehčují.

Výhody lehčích prsních implantátů B-lite

Nízká váha

Přirozenější vzhled daný prostorovu pamětí (po stlačení se automaticky vrací zpět, aniž by došlo k deformaci).

Vysoká odolnost proti poškození v důsledku tlaku. Tyto implantáty dokáží odolat tlaku až třinácti atmosfér, jejich nositelka se tak může bez obav např. hloubkově potápět.

Další výhodou implantátů B-lite je prakticky neomezená životnost daná tím, že jsou díky své technologii tužší a soudržnější. Odpadá tak nutnost jejich výměny pro opotřebení časem.

V případě prasknutí implantátu B-lite je následné prosakování silikonového gelu ve srovnání s běžnými implantáty pozvolnější, do organismu se tak dostane mnohem méně gelu za delší dobu a riziko možných komplikací klesá.

Tvary prsních implantátů B-lte

Pro případné zájemkyně jsou implantáty B-lite dostupné jak kulaté, tak anatomicky tvarované. K dostání jsou ve všech velikostech a profilech jako standardní prsní implantáty. Nabízené jsou zcela běžné objemy.

Jak zákrok zvětšení prsou B-lite implantáty probíhá?

Operační techniky i způsob uložení implantátu B-lite jsou shodné s obvyklými postupy plastiky prsou (zvětšení prsou, modelace prsou, rekonstrukce prsu, a další) a pro práci s B-lite tak není třeba žádného zvláštního školení operujícího lékaře.

Vhodná kandidátka pro plastiku prsou B-lite implantáty

B-lite implantáty jsou vhodné pro ženy, které chtějí podstoupit zvětšení poprsí či jejich modelaci a rekonstrukci. Operatér vyslechne požadavky pacientky a stanoví vhodnou velikost, tvar a způsob vložení. Prsní implantáty nijak neovlivňují těhotenství či kojení.

Pooperační péče po vložení prsních implantátů B-lite

Pacient je hospitalizován dle potřeby a náročnosti výkonu. Stehy jsou kompletně vstřebatelné a není nutné je tedy odstranit. Následně se po dobu čtyř týdnů nosí elastická podprsenka 24 hodin denně (zkušenosti pacientek s nošením elastického prádla).

porovnání prsních implantátů B-lite

Už při prvním kontaktu a v porovnání poznáte, že jsou o 30 % lehčí.

Komplikace po zvětšení prsou implantáty B-lite

Komplikace při vložení prsních implantátů B-lite se minimalizují. U odlehčených implantátů nedochází ke vzniku "zvlnění" okraje implantátu a také se minimalizuje viditelnost okraje implantátu rýsujícího se pod kůží, které je nejběžnějším nedostatkem klasických implantátů uložených pod mléčnou žlázu.

Cena zvětšení prsou implantáty B-lite

V důsledku vyšších výrobních nákladů je cena implantátů B-lite o něco vyšší než cena implantátů klasických. Ve špičkových evropských centrech dosahuje cena zvětšení prsou B-lite implantáty až 7000 euro. Jak je obvyklé, kulatý B-lite implantát stojí méně než anatomicky tvarovaný.

Cena zvětšení prsou B-lite implantáty v centru Perfect Clinic se pohybuje mezi 90-100 tisíci korunami - podle typu užitého implantátu a doby hospitalizace.

Preventivní prohlídky - s implantáty B-lite je vyšetření snadnější

Mezi příznivé vlastnosti této technologické novinky patří i lepší přehlednost prsní žlázy při mamografických a ultrazvukových vyšetřeních, což je důsledkem obsažených vzduchových mikrosfér.

výběr prsního implantátu B-lite

Výběr implantátu je důležitou součástí celého zákroku. Operatér poradí tvar, velikost a doporučí vhodnou velikost vůči konstrukci vašeho těla.

B-lite a rekonstrukční chirurgie

Nové prsní implantáty B-lite znamenají velký přínos i pro rekonstrukční chirurgii. Pokud je pro rekonstrukci odstraněného prsu použit běžný silikonový implantát, dochází zpravidla v důsledku jeho vyšší váhy k rychlejšímu poklesu oproti prsu fyziologickému. Při použití výrazně lehčího implantátu B-lite je tento problém minimalizován.

Z historie

Za vývojem lehkého prsního implantátu stojí přední izraelský plastický chirurg Dr. Jacky Govrin-Yehudain, který se plastickou chirurgií, především úpravou prsů, zabývá řadu let. Když zjistil, že za poklesem zvětšených prsou působením gravitace stojí především hmotnost implantátu, oslovil svého bratra Daela Govreena Segala, který je specialistou v biomedicíně, aby se pokusil vyvinout odlehčený prsní implantát.

Na vývoji nového typu implantátu se podílel mezioborový tým složený z biomedicínských inženýrů, lékařů, farmaceutů a biologů. Společnost G&G Biotechnology pak uvedla na trh první odlehčený prsní implantát na světě.

V současné době implantát B-lite vedle Izraele vyzkoušely klientky i v řadě evropských zemí, kterými jsou Německo, Velká Británie a Itálie, nově pak v České republice a na Slovensku. Dalšími zeměmi, kde obliba B-lite stoupá, jsou Japonsko a Jižní Afrika.

B-Lite®: Příběhy pacientů

B-lite 430ml u MUDr. Horyna
Zvětšení prsou

Jedním slovem, spokojenost! Použité byly implantáty B-lite 430ml anatom. Prsa jsou krásné měkké hned po měsíci a působí přirozeně. Přístup na klinice je opravdu perfektní, sestřičky i recepční jsou mile...

číst dál

B-Lite®: Fórum

Zvětšení prsou podle fotky
Dobry den, rádi by jsme se informovali o zvětšení poprsí. Manželce je42let 181cm 69kg... číst dál
Poslední komentář · 1. 7. 2019

Dobrý den, konzultace už jsme měli a termín máme také ale až v prosinci. Mně pan dokt... číst dál

B-Lite®: Otázky

B-Lite®: Články

Implantáty B-Lite

Lékaři a kliniky, kteří pracují s touto značkou