3D vizualizace v plastické chirurgii

Máte před zákrokem?

Vyplňte krátký dotazník a pošlete nezávaznou poptávku až 4 specialistům na tento zákrok. Díky dotazníku snadněji získáte konkrétní odpověď od špiček v oboru – rychle a zdarma.

Máte po zákroku?

Sdílejte své zkušenosti v rychlé anketě a pomozte ostatním se lépe rozhodnout.

  1. Step 8
  2. Step 9
  3. Step 10
  4. Step 11
  5. Step 12
  6. Step 13
  7. Step 14
  8. Step 15

Jakou máte velikost prsou?

Jakou velikost prsou byste chtěla mít?

Jaký tvar prsou preferujete?

Jak byste nejlépe označila váš stav prsou?

Kterou značku implantátů preferujete?

Kdy by měla operace proběhnout?

Pomohla by vám v rozhodování možnost platby na splátky?

Chtěla byste se připojistit na případné komplikace po zákroku?

Autor:

Digitalizace dnešního světa je věc, o které není třeba mnoho hovořit, patří již neodmyslitelně k vývoji lidstva. Své uplatnění počítačová technologie samozřejmě našla i v medicíně, kde se stala nedílnou součástí boje proti nemocem. V oboru plastické chirurgie se virtuální operace zatím nekonají, ale počítačová 3D technologie již do oboru plastické chirurgie také pronikla.

„V plastické chirurgii je stále nutný klasický skalpel a nástroje, které se časem příliš nemění.  Platí, že výsledek operace je závislý na operujícím lékaři a jeho estetickém cítění, které žádný  software nenahradí,“ říká MUDr. Roman Kufa z Perfect Clinic. I tady šel ale pokrok kupředu a počítačová technologie se stává pomůckou při konzultacích klienta s plastickým chirurgem.

Bez konzultace není operace

Důkladná konzultace je nutná před každou operací. Během ní předkládá klient svá přání a je na lékaři, aby je zhodnotil a navrhl možná řešení. Není radno konzultaci podcenit, protože tady se rozhoduje o výsledku. Lékař musí porozumět pacientovým představám a zodpovědně posoudit, zda-li nejsou přehnané a je-li vůbec možné operaci s požadovaným očekáváním provést.  Pokud by nedošlo ke shodě,  hrozí nespokojenost pacienta s vykonanou operací a následky se mohou promítnout poměrně hluboko i do jeho psychiky.

Podle MUDr. Kufy má operatér několik nástrojů, které usnadňují debatu s pacientem a ilustrují budoucí podobu, o kterou při plastických operacích jde: „Lékař může při konzultaci používat ukázky fotografií před a po operacích, může pacientovi nakreslit vizi stavu po operaci, nebo může názorně demonstrovat například zvětšení prsů přiložením vzorků implantátů na tělo klientky.“ Právě při augmentaci (zvětšování) prsou bývá největším oříškem rozhodování o velikosti, tvaru a typu implantátu. Jeho volba může být jasná zkušenému operatérovi, ale žena si již hůře dokáže představit, jak ten který implantát ovlivní její křivky.

Vidím svá nová prsa ve 3D

Od počátku zrodu této nejžádanější operace se ženy dožadují co možná nejautentičtější ukázky své postavy s vybranými implantáty, nejlépe ještě v různých variantách.. „Jak budu vypadat po operaci?“, je nejčastější otázka při konzultaci potvrzuje doktor Kufa a pokračuje: „Dosud nebyla úplně uspokojivě zodpověditelná, ale díky novince – počítačové simulaci, to již dnes na naší klinice Perfect Clinic umíme ženám dopřát. Klientka si tak vyzkouší nanečisto různé velikosti i tvary implantátů, dokonce může srovnat i různé značky implantátů a podle trojrozměrné vizualizace si může vybrat implantát ke své postavě a dle svých přání.“

Hra s virtuální postavou

Celý proces je poměrně jednoduchý. Nejprve se pořídí fotografie klientky zepředu i zboku a přenesou se do počítače. Speciálně vyvinutý program na základě i dalších vložených dat zhotoví během pár minut trojrozměrný obraz ženina torza. Dotyčná dáma posléze přímo na monitoru vidí 3D obraz svého hrudníku, může v této vizualizaci tělem pohybovat a prohlížet si ho ze všech stran. Není-li si volbou jista, následuje hra s virtuální postavou sebe sama, kdy se přikládají na hrudník další velikosti i tvary implantátů.  Klientka si pomocí počítačové simulace během chvíle vyzkouší jak kulaté implantáty, tak kapkovité, s nízkým či vysokým profilem a v konfrontaci s lékařem si upřesní svou představu o budoucím poprsí a nové podobě svých křivek.

Autorem článku je MUDr. Roman Kufa, plastický chirurg Perfect Clinic – Kufa, Pros & Co.

Aktualizováno: 25.11.2011

Zvětšení prsou (Augmentace) - Novinky

Diskuze k tématu

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní