Chemický peeling pro řešení Vašich kožních problémů

Autor: Esthesia - klinika rodinného zdraví a krásy

Která z nás by nechtěla pleť projasněnou a omlazenou a nemusela podstupovat injekční nebo operativní procedury? Jedna z možností, jak dosáhnout krásné vyhlazené a hydratované pokožky, je aplikace chemického peelingu. Ten, pokud je správně aplikován, pleti prospívá. Je však potřeba použití svěřit výhradně do rukou lékaře.

shutterstock 120730753 Jak říká MUDr. Karolína Kykalová, hlavní lékařka centra dermatologie naší kliniky: „Touto metodou dochází k odstraňování odumřelých kožních buněk a v důsledku remodelace kolagenu k následnému zlepšení vzhledu." Přípravky jsou navrženy tak, aby cíleně působily na stárnutí pokožky, akné, zčervenání, nadměrnou pigmentaci i suchost. Obsahují pečlivě vybranou směs kyselin pro minimální podráždění, maximální výsledky a cíleně působí na redukci vrásek i obnovu pokožky.

„Kosmetické ošetření peelingem odstraňuje svrchní vrstvu pokožky, a tím vede k jejímu zlepšení," doporučuje dr. Kykalová. Vždy je však důležitá konzultace s dermatologem, který každé pleti individuálně doporučí typ chemického peelingu. Na oblast očního okolí se např. používá šetrný chemický peeling, který omlazuje a regeneruje oční okolí – vrásky kolem očí, horní víčka. Na akné a problematickou pleť je vhodný povrchový peeling, který působí na ucpané póry, bakteriální infekci i zánět a snižuje riziko budoucího výskytu kožních potíží. Peeling na pigmentové skvrny eliminuje kožní buňky bohaté na melanin, a tím efektivně působí na pleť bez tmavých skvrn a hyperpigmentace.

chemicky 1 Regenerační ošetření pleti pro rozzáření a sjednocení tónu s minimálním zarudnutím zajistí enzymatický peeling, jehož hlavní složky jsou enzym z papáje, výtažky z granátového jablka a borůvek, olej z kiwi a aminokyseliny. Pokožka je po ošetření hladká, jemná a zářící.

Na středně hluboké vrásky a jizvy doporučujeme peeling, jehož hlavními složkami jsou kyselina mléčná, salicylová a účinný exfoliační prostředek, který uvolňuje poškozenou vrstvu pokožky a stimuluje tvorbu kolagenu. Není však vhodný pro citlivou pokožku. I hluboké vrásky nebo pokožku poškozenou slunečním zářením lze ošetřovat chemickým peelingem – tento lze však aplikovat pouze jednou za měsíc.

Pro nejlepší možné výsledky se doporučuje před peelingem připravit pleť užíváním přípravků s obsahem vitaminu C a A, které snižují dobu hojení a napomáhají urychlování procesu regenerace. 

Dopřejte si kvalitní péči pro krásnou pleť.

Publikováno: 3.1.2014

Autor
Esthesia - klinika rodinného zdraví a krásy

Chemický peeling - Novinky

Související recenze a zkušenosti

Maruska 26.9.2017
Spokojený/á

Včera jsem podstoupila ošetření v Amaryllis ošetření. Šla jsem tam s cílem zlepšit stav pleti, přeci jenom třicítka na krku :D a také mě poslední dobou trápí trošku pigmentace v obličeji - začínají se mi víc dělat a teď ... Více 

2 Likes   2 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní