"Důvěřujte lékaři, kterého jste si vybrala," radí Katka z Prahy

Autor:

Pacientce Katce trvalo několik let, než její přesvědčení podstoupit zvětšení prsou bylo natolik silné, že prostě šla. Na co vše se zaměřila při rozhodování, co ovlivnilo její názor na výběr lékaře, značky prsních implantátů či pooperační péči? To nám prozradila při společném rozhovoru.

pacientka katka
Příběh Katky po zvětšení prsou. Jak jí augmentace změnila život.

Katko, jsi 8 týdnů po zvětšení prsou, jak se cítíš?

Cítím se moc dobře. Neměla jsem žádné komplikace, takže jsem relativně brzy po augmentaci prsou fungovala v běžném režimu. Samozřejmě zde bylo a stále je omezení ve sportu a při zvedání těžších břemen. Více jsem přemýšlela o tom, co všechno nakoupit a zda to "odtáhnu", případně na kolikrát si nákup rozložím, než něco vynesu do bytu.

Tvé rozhodování, zda plastiku prsou podstoupit, bylo dlouhodobější. Čím to bylo?

Nad zvětšením prsou jsem dumala několik let. Moc jsem tuto touhu neventilovala a spíš přemýšlela, co by na to asi ostatní řekli. Dále to byla finanční otázka, nechtěla jsem si na zákrok půjčovat a vždy bylo něco o trochu důležitějšího, za co peníze utratit. A v neposlední řadě to byl názor partnera, který byl spokojený a zákrok mi rozmlouval.

Který moment rozhodl?

U mě to asi byla změna v soukromém životě. A po rozhovoru s kamarádkou, která mi doporučila svého lékaře. Takže jsem se prostě rozhodla a zavolala na kliniku na konzultaci. Později přišlo doporučení na dalšího lékaře.

Podle čeho si vybírala lékaře, kterému se svěříš do péče?

Jak jsem uvedla výše, doktora jsem si úplně nevybírala podle nějakých internetových recenzí a fotek, ale na základě doporučení od kamarádek. Absolvovala jsem dvě konzultace a nakonec jsem se rozhodla pro MUDr. Martina Skálu z OB Care. Musím říct, že oba lékaři mi byli sympatičtí, byli velice nápomocní a ochotní poradit. Nakonec jsem se rozhodla spíš intuitivně, ke komu na zvětšení prsou půjdu.

Pro jaké prsní implantáty ses rozhodla a proč?

Při konzultaci jsem panu doktorovi řekla svou představu, co chci a co ne. Chtěla jsem co nejpřirozenější vzhled. Nešlo mi o prvoplánový dekolt. Pak už jsem vše spíš nechala na něm, aby mi dle zkušeností poradil. Pan doktor mi doporučil dvě značky, Mentor a NAGOR, anatomické implantáty 250 ml až 270 ml.

Nakonec jsem se rozhodla pro značku NAGOR, jelikož mi na omak tyto prsní implantáty přišly mnohem přirozenější a měkčí, i povrch nepůsobil tak "uměle".

Lucka nagor
Pacientka Lucka po zvětšení prsou s prsními implantáty Nagor.

Takže ses při rozhodování vůbec neptala "dobrého kamaráda" Googlu?

Samozřejmě jsem před konečným rozhodnutím koukla i na internet. Tam na obě značky padalo spoustu protichůdných příspěvků. Hlavní diskuze se týkala tvrdosti prsního implantátů, v tuto chvíli z mé vlastní zkušenosti mohu říct, že rozhodně tvrdé nejsou. Zatím jsem stále v procesu rekonvalescence a vím, že si vše ještě bude sedat, ale už teď jsou celkem měkké.

Bylo zde ještě něco dalšího, čemu si věnovala při rozhodování zvýšenou pozornost?

Určitě jsem se před rozhodnutím pro doktora podívala na fotogalerii na webu. Zda se mi práce líbí, či nikoliv. I pokud by mi byl lékař sebesympatičtější, ale zveřejněné fotografie by se mi nelíbily, určitě bych se bála zákrok podstoupit.

Velké plus OB Care kliniky, které do určité míry také hrálo roli v rozhodování, jsem viděla v tom, že dokáží na jednom místě zajistit veškerá předoperační vyšetření, ušetřili mi tím spoustu času.

Z čeho jsi měla největší obavy? Naplnily se?

Předpokládám, že asi jako většina, jsem se obávala velkých bolestí, které všichni zmiňují a toho, že se mi nebude výsledek líbit. Naštěstí se nenaplnila ani jedna z mých obav.

Jak probíhala tvá rekonvalescence ihned po zákroku?

Strávila jsem na klinice jednu noc. Hned ráno po vizitě mi pan doktor vyndal drény, sundal obvazy a oblékl do pooperační podprsenky a stahovacího pásu. První tři dny po operaci jsem byla doma a nedělala vůbec nic, jen odpočívala.

První hygiena proběhla po 48 hod., kdy jsem se téměř obávala podprsenku sundat. Opravdu musím říct, že podprsenka dodává vysoký pocit jistoty, pevnosti a bezpečí. Takže s klidem mohu říct, že jsem si na ni zvykla tak, že bude těžké toto prádlo vyměnit za "normální".

Navíc jsem u LIPOELASTIC objevila podprsenku, která má nižší dekolt, tím pádem je lépe kombinovatelná na běžné nošení. Myslím, že toto prádlo u mě zůstane i po odpadnutí nutnosti ho nosit.

Impleo Image Nagor1
Prsní implantáty Nagor.

Podle čeho jsi vybírala vhodnou pooperační podprsenku?

První podprsenku jsem dostala přímo na klinice. Nicméně z důvodu hygieny a kombinovatelnosti s oblečením jsem potřebovala dokoupit další. Kamarádka mi doporučila, ať určitě zkusím bavlněnou PI speciál. A pak také výše zmiňovanou PI active s nižším dekoltem. Obě jsou bezešvé a velmi pohodlné. V tuto chvíli je to tak, že původní nosím na sport a druhé dvě mám na běžné nošení.

Publikováno: 6.4.2018

Diskuze k tématu

Zvětšení prsou (Augmentace) - Novinky

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní