Punčochy, které vám mohou zachránit život

Autor:

O významu komprese končetin věděl své už Hippokrates, a to se o pátém století před naším letopočtem nedá hovořit právě jako o zlaté éře lékařské vědy. Za tu můžeme, byť s určitou samolibostí, nazvat dnešek, protože i lékařství prochází bouřlivou evolucí.

Komprese končetin se přitom po celou dobu neukázala slepou uličkou, v moderní podobě se kvůli prokazatelně zvýšené bezpečnosti chirurgických úkonů využívá dodnes.
A jsou to antitrombotické punčochy Lipotromb, které směle reprezentují současnou kompresi končetin jako léčebný postup.

LIPOTROMB 2 Dnes si lze již těžko představit, že by se kompresní bandáže vyráběly z kůže, lna či vlny, jako tomu bylo ve starověku a dobách nedávno minulých. Dnešní kompresivní punčochy jsou vyráběny speciální pletací technikou, která zajišťuje jejich podélnou i příčnou elasticitu. To je i případ punčoch Lipotromb, které jsou určeny pro imobilní pacienty před, v průběhu a po operaci, bezprostředně před a po porodu a uplatnění najdou i u pacientů, kteří jsou upoutáni na lůžko.

V čem mají antitrombotické punčochy nezastupitelný význam? U každé, i sebemenší operace hrozí riziko vzniku trombózy hlubokých žil dolních končetin. Trombóza se nemusí projevit žádnými příznaky, přesto může vést k náhlé smrti následkem plicní embolie. Punčochy Lipotromb zajišťují mechanickou profylaxi - odstupňovaná komprese brání stagnaci krve a usměrňuje tok krve směrem k srdci.

Punčochy Lipotromb jsou vyrobeny tak, aby kromě svých medicínských vlastností byly maximálně komfortní pro samotné pacienty. Protože mají punčochy Lipotromb vyvíjet správný tlak, je velmi důležité zvolit vhodnou velikost. Volbu špatné velikosti eliminují tři kontrolní body, které jsou do punčoch vpleteny. Lipotromb jsou vyrobeny z vysoce prodyšného materiálu, který je šetrný k pokožce a nevyvolává žádné nežádoucí reakce. Inspekční otvor na špici zase zabezpečuje snadnou kontrolu cirkulace krve. Na místě nejsou ani obavy, že by se punčochy při chůzi srolovaly. Tomu brání silikonový lem.
Pokud nejsou stehenní kompresivní punčochy kontraindikovány, měly by být hospitalizovaným pacientům nabídnuty ihned po přijetí do lékařského zařízení. Nošení kompresních pomůcek je však v praxi někdy opomíjeno, proto si můžete punčochy Lipotromb objednat i prostřednictvím e-shopu: http://www.shop.lipoelastic.cz/

Hlavička plasticka chirurgie

Aktualizováno: 1.12.2013

Léčba křečových žil (varixů) - Novinky

Související recenze a zkušenosti

Maky B 6.6.2019
Spokojený/á

V únoru letošního roku jsem podstoupila zákrok u Dr. Vyšohlída v Perfect Clinic v Brně - kombinace EVLA+miniflebektomie. Vše mi bylo dopodrobna vysvětleno, personál byl velmi vstřícný a ochotný. Samotný zákrok probíhal v... Více 

Související nemoci

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní