MedicomVIP - první zvětšení prsou pomocí kmenových buněk v ČR

Klinika plastické a estetické chirurgie Medicom VIP poprvé v historii ČR provedla unikátní operaci - trvalé zvětšení poprsí kmenovými buňkami. Sen mnoha žen se stal realitou! Nežádoucí disproporce postavy lze upravit bez nutnosti narkózy a odsátý tuk je možné ambulantně vložit do horních partií - do poprsí.

Kmenové buňky

Z tělesného tuku lze pomocí speciální technologie, založené na principu štěpení tkání pomocí enzymů, získat kmenové buňky. Tyto buňky jsou schopny v těle přirozeně žít na jiném místě, než byly předtím umístěny, aniž by byly organismem vstřebány či vyloučeny. Zvětšení poprsí kmenovými buňkami je velice snadné. Tuk se získává z běžných problematických partií těla tumescentní liposukcí. Zákrok probíhá v lokální anestezii, ambulantně. Narkóza a hospitalizace není nutná.

kblipo2

Při této metodě oddělíme z liposukcí odsátého podkožního tuku čisté kmenové buňky. Tyto buňky se poté smíchají s kvalitními "normálními" tzv. specifikovanými (diferencovanými) tukovými buňkami, při dvojnásobné koncentraci kmenových buněk a díky kmenovým buňkám dojde k vlastnímu obnovování tukové tkáně po autoimplantaci. Objem poprsí se po operaci zmenší o přibližně 20 % vlivem vstřebání otoku a aplikovaného tumescentního roztoku. Prsa jsou po zvětšení kmenovými buňkami přirozeně měkká a tvarově přirozená. Metoda je zcela bezpečná, i proto, že kmenové buňky jsou získané z vlastní tukové tkáně. Zákrok je unikátní v tom, že si žena zeštíhlí postavu tumescentní liposukcí a podkožní tuk se využije na trvalé zvětšení poprsí. Žena může po autoaugmentaci bez problému podstoupit jakákoliv preventivní vyšetření např. po¬hmatem, UZ či mamografem.

Tělu vlastní kmenové buňky se používají ve světě již od roku 2003. Metoda byla vyvinuta pro ženy po částečné nebo úplné mastektomii poprsí. Vlastní tuková tkáň je vhodným transplantačním materiálem, neboť nehrozí žádná imunitní reakce a odmítnutí organismem. Tuk se v minulosti vlivem nedokonalé technologie, čistil a tukové buňky separovaly po dobu  několika týdnů. Teprve pak mohlo dojít k aplikaci. Dnes se díky nejnovější laboratorní technice získávají čisté kmenové buňky z tukové tkáně během několika hodin. První průkopníky této revoluční metody nalezneme v Japonsku. Klinickým testům se zde podrobily ženy po částečné i  úplné mastektomii poprsí. Všechny klientky zvládly léčbu bez jakýchkoliv vedlejších účinků. V současné době má tato metoda v estetické chirurgii rozsáhlejší využití. Velkou popularitu získávají kmenové buňky nejen při přirozeném zvětšování poprsí, ale i při vyplňování  vrásek, modelování či zvětšování partií těla (tam, kde je  požadována větší plnost) či u odstraňování povrchových nerovností těla. Upravit se dají vrozené či získané defekty, ať již po onemocnění či zranění. Metoda se začíná používat po celém světě, v Evropě i ve Velké Británii. lidé získávají šanci vést normální a plnohodnotný život.

kbfuj3

Zákrok

Autoaugmentace je vhodná pro ženy menším, málo objemným poprsím, eventuelně i s velmi lehkým poklesem. Aby bylo možné zvětšit poprsí vlastními kmenovými buňkami, musí mít žena na těle partie s určitou vrstvou podkožního tuku, např. na bříšku, bocích, stehnech apod. Tumescentní liposukcí je nutno odsát přibližně 1 litr podkožní tukové tkáně. Prsa je možné zvětšit přibližně o 1 velikost.

Zákrok má tři etapy:

1. odběr tukové tkáně tumescentní liposukcí

2. enzymatické zpracování vlastního tuku

3. aplikace směsi kmenových a diferencovaných buněk do poprsí

Ad  1.

Tumescentní liposukcí se odebere podkožní tuk např. z bříška, boků, stehen apod. Zákrok  probíhá v lokální anestezii, bez nutnosti narkózy a hospitalizace. Liposukce trvá cca 2,5 hodiny.

Ad 2.

Získaná tuková tkáň se enzymaticky upravuje ve speciálním laboratorním přístroji. Z části tukových buněk se extrahují čisté kmenové a zdravé diferencované tukové buňky. Nepotřebné složky se odstraní. Tím se získá čistý základ pro směs kmenových a diferencovaných buněk. Laboratorní zpracování trvá cca 2 – 2,5 hodiny

Ad 3.

Takto upravená směs se postupně a bez bolesti injekčně v lokální anestezii aplikuje do poprsí a je tak možné měnit jeho velikost i tvar. To, co dál následuje, je neskutečné: kmenové buňky se stanou součástí poprsí a začnou být vyživovány kapilárním systémem. Aplikovaná tuková tkáň s kmenovými buňkami postupně získá vlastní cévní prokrvení, tedy výživu. Výsledný efekt je trvalý.

kbzkuma4

Výhody

  • Trvalé zvětšení poprsí bez použití implantátů a bez vzniku jizviček
  • Operace bez narkózy, bolesti a časově náročné rekonvalescence
  • Odpadá riziko negativní reakce organismu na cizí hmoty
  • Minimalizováno riziko běžných „chirurgických“ komplikací

První klientka v ČR

První odoperovaná klientka Věrka je s výsledkem operace velmi spokojena. Prsa jsou tvarově hezčí, plnější a výraznější. „Dřív jsem měla prsa taková nijaká, teď jsou kulatější a mnohem příjemnější“, dodává Věra. Ambulantní tumescentní liposukcí si zároveň zlepšila postavu, neboť ji hodně vadily disproporce na stehnech a bocích. Primář kliniky Medicom VIP MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg hodnotí výsledný efekt autoaugmentace jako velice dobrý. V plastické chirurgii nastává nová éra autoimplantací. Zákrok má rozsáhlé využití nejen u zvětšování poprsí či doplnění jeho objemu například po mateřství, ale i u vyplňování ostatních partií lidského těla.

celek
Před operací       10 dní po operaci     20 dní po operaci   30 dní po operaci

 

kmenpred
Před operací
kmenpo1
30 dní po operaci

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zvětšení prsou pomocí kmenových buněk
Zvětšení prsou pomocí kmenových buněk

 

Autorem článku je kolektiv lékařů MedicomVIP.

 

Aktualizováno: 25.11.2011

Zvětšení prsou vlastním tukem - Autoaugmentace (kmenové buňky) - Novinky

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní