Metacrill - převratná novinka v estetické chirurgii konečně na českém trhu!

Autor:

Trvalý injekční implantát Metacrill s okamžitým výsledkem zachovává znaky mládí, koriguje objemové nedostatky nebo deformující vady obličeje a těla. Revoluce v estetické chirurgii dorazila do České republiky. Její jméno je Metacrill. Ve světě se používá v estetické chirurgii už od roku 1996.

Jsme ale teprve druhou zemí EU, kde je tento injekční implantát certifikován. Kolébkou Metacrillu je Brazílie - země estetické chirurgie, kde se Metacrill vyrábí a kde je patentován. O tom, jak je tento preparát vynikající, vypovídá nejlépe skutečnost, že USA, které chtěly koupit licenci k výrobě, neuspěly. Takže zatím není v USA ani certifikován  a Američanky jezdí už i do ČR na jeho aplikaci, protože éra botoxu a kyseliny hyaluronové už zde dávno skončila jak se můžeme ostatně sami přesvědčit z mnohých článků ze zákulisí Hollywoodu.

O Metacrillu můžeme s čistým svědomím říct, že se stal převratným objevem v oblasti estetické chirurgie. Proč? Metacrill totiž modeluje tělo podporou tvorby vlastní tkáně. Dokáže tak nahradit velkou část plastickochirurgických operací tím, že donutí tělo v aplikovaných místech vytvořit vlastní tkáň (face-lift bez operace). Ta se tak buď doplní na původní stav (např. u stárnoucího obličeje, kde dochází k úbytku podkožního vaziva a tím následně ke tvorbě vrásek) nebo dokáže v místech, kde je vaziva a tkáně nedostatek, vytvořit žádaný přirozený tvar (např.modelace, zpevnění a zvětšení ňader) eventuálně dokáže provést korekci nedostatků např. nerovného či zahnutého nosu. A to vše naprosto přirozeným způsobem a trvalým efektem, protože vytvořená vlastní tkáň už samozřejmě zůstává zak jako ostatní tkáně těla.

Čím je tento preparát tak vyjímečný?

Tento injekční implantát obsahuje mikrosféry polymetylmetakrylátu v suspenzi koloidu. Jednoduše vysvětleno: pod elektronovým mikroskopem vypadá jako malé perličky v gelovém roztoku. Jednoduchá a o to více geniální myšlenka aplikovat tyto mikročástice a využít tak přirozené reakce těla na cizorodý materiál způsobila revoluci v plastické chirurgii. Po aplikaci do tkáně dochází k fibrotické reakci, kdy se kolem mikročástic vytváří kolagenní vlákna s cévním zásobením, takže vzniká vlastní tkáň. Toto nově vytvořené vazivo objemově nahradí nosný gel, který se postupně odbourá a vazivo zůstává součástí původní tkáně. Přirozenou formou tak vytvaruje obličej, vyhladí vrásky, vyplní různé deformity, vypne kůži nebo zvětší objem žádaných partií.

Ještě donedávna byl k dispozici pouze botox nebo preparáty kyseliny hyaluronové. Těm už ale ve světě pro mnoho nevýhod "odzvonilo". Srovnání těchto preparátů však stejně není zcela na místě, protože svým účinkem jde o zcela odlišné látky. Metacrill řeší příčinu, kyselina hyaluronová a botox dočasně likvidují následek. Metacrill je podstatně náročnější na aplikaci (aplikuje se speciální technikou i do anatomicky hlubokých partií) a patří spíše do rukou chirurga, kyselinu hyaluronovou a botox aplikují spíše kožní lékaři.

Čím ještě je Metacrill tak vyjímečný proti jiným preparátům?

Neobsahuje toxické látky.

Neobsahuje látky pocházející z živočišných tkání, a proto nevyvolává alergie a není třeba provádět žádné testy před jeho aplikací.

Nemigruje z místa na místo - jako u jediného injekčního i jiného preparátu nebyl prokázán jeho nález v plicích, játrech či ledvinách (dokonce i u silikonovýh implantátů podle vědeckých studií byl silikon v těchto orgánech prokázán).

Nevyvolává žádné vedlejší účinky. Při správné aplikaci zkušeným lékařem nevytváří granulomy.

Jeho aplikace je nebolestivá.

Na základě těchto vlastností podložených dlouholetým výzkumem v praxi se o něm dá říct, že se jedná o nejbezpečnější implantát, který je v současnosti na trhu.

Splňuje přísné požadavky Evropské unie, má certifikát CE a jeho výroba má certifikovaný systém jakosti ISO.

Každého tak napadne, proč asi se šíří ve světě tak pomalu?

Pro klienta nejpříznivější vlastnost Metacrillu, kterou je trvalost a přirozený vzhled vymodelovaného tvaru, takže stačí jen jedna maximálně dvě aplikace - paradoxně způsobuje, že rychlé rozšíření Metacrillu jaksi vázne. Zatímco se šíří rychlostí blesku pořád nové a čím dál tím zaručenější a lepší výplňové preparáty pod různými názvy, které svou podstatou jsou pořád jen odbouratelná kyselina hyaluronová,  jejíž opakovaná aplikace nejpozději do roka zajišťuje klinikám trvalý příjem, o Metacrill díky této "trvalé" vlastnosti zase až tak velký zájem u plastických chirurgů není. Výhodný je hlavně pro klienta, protože o něm zcela jednoznačně platí, že je to nejlepší implantát v poměru kvalita a cena. Proto se v dotazových fórech o něm mnohdy klienti dočkají odpovědí, které často vůbec neodpovídají skutečnosti.

Co všechno Metacrill dokáže?

Podstatu zákroků tímto injekčním implantátem můžeme vlastně přirovnat sochařské práci bez operace - modelování těla podporou tvorby vlastní tkáně. Metacrill dokáže totiž nahradit velkou část plastickochirurgických operací tím, že donutí tělo v aplikovaných místech vytvořit vlastní tkáň. Toto je právě ta nejdůležitější vlastnost, kterou se liší od ostatních preparátů. Metacrill ostraňuje příčinu, zatímco ostatní preparáty krátkodobě likvidují následky.

Vysvětleme si to na příkladu  stárnoucího obličeje. Je důležité si uvědomit, že tvorba vrásek v procesu stárnutí je důsledkem postupného ubývání podkožního vaziva, čímž dochází k poklesu kůže a podkoží a svrašťování jejího povrchu. Tímto procesem dojde postupně ke vzniku vrásky. Čím déle se nechá kůže svraštělá, tím hlubší a fixovanější vráska vznikne. Z tohoto logicky vyplývá, že pouhým vyplněním vrásky nějakým preparátem, nebo stimulací mimických svalů nic trvalého (krom rozpíchané pokožky) nedokážeme. Metacrill způsobí, že tělo si v místě aplikované látky vytvoří vlastní tkáň, kůže se vypne a vrásky zmizí. Takto Metacrill opraví i svraštělé ruce, ušní lalůček, krk a další místa, kde je potřeba doplnit atrofované vazivo.

ruce
Svraštělá ruka: před - po

To ale není všechno, co Metacrill dokáže. V místech, kde je vaziva a tkáně nedostatek vytvoří žádaný přirozený tvar, takže jím lze modelovat, zpevnit a zvětšit například ňadra, zadeček, intimní partie a třeba i lýtka. Zde je ovšem nutné upozornit na to, že zvětšení není tak rychlé a výrazné jako u silikonových implantátů. Výhodou je ale trvalost, bezpečnost a nerozpoznatelnost od okolní tkáně s možností kdykoli dále zvětšovat. Podrobnější srovnání a informace k jednotlivým zákrokům naleznete na plastikatela.cz.

V neposlední řadě dokáže Metacrill zachránit například před bolestivou plastickou operací nosu tím, že během chvilky provede vyrovnání nerovného či zahnutého nosu (zde ovšem nesmíme zaměňovat s klasickou operací pro zmenšení nosu nebo operací vnitřního skeletu pro zdravotní komplikace). Dále dokáže Metacrill upravit bradu, která je v profilu příliš "zasunutá" nebo má nějaký nežádoucí tvar.

bradaprof
Projekce brady - profil: před - po
brada1
Projekce brady zpředu: před - po

Metacrill  dokáže i zvětšit rty a upravit tzv. gingivální (dásňový) úsměv, kde při úsměvu je příliš odkrytá a viditelná horní dáseň.

Jak vzniklo První certifikované pracoviště v ČR se specializací na Metacrill?

V průběhu své chirurgické praxe se zaměřením na plastickochirurgické zákroky a sklerotizaci varixů jsem se zajímala o různé neinvazivní metody jako alternativy k operačním estetickým zákrokům. Na operačních zákrocích, pokud jsou zbytné, mi vždy vadilo určité riziko, které vyplývá z každé operace v celkové anestezii a další rizika možného nepředvídatelného jizvení a podobných komplikací specifických k určitým zákrokům. Některé alternativy, které se začaly používat na vrásky, jako je kyselina hyaluronová a botox, mě rozhodně nepřesvědčily k tomu, abych je začala používat. Botoxem se při opakovaných aplikacích může ve vyšším věku dospět k maskovitému obličeji bez jakékoli mimiky a kyselina hyaluronová (ať už se firemním názvem jmenuje jakkoli) je pouze dočasné řešení, které má za následek minimálně to, že je rozpíchaná pleť, pokud nevznikají jiné nežádoucí reakce.

rty
Zvětšení rtů, nasolabiální rýhy: před - po

Pak jsem objevila v polovině roku 2009 na internetu první informace o Metacrillu, který byl ve druhé polovině roku 2009 u nás zaregistrován a postupně uveden na náš trh prostřednictvím firmy Euroquirurgica CR s.r.o., která se stala výhradním distributorem preparátu pro EU.

rty2
Gingivální (dásňový) úsměv, nosoretní rýhy, rýha na bradě zvětšení rtů: před - po

Metacrill mě zaujal svými vlastnostmi už při prvním teoretickém seznámení se s tímto preparátem a po té, co jsem viděla na vlastní oči co umí, bylo rozhodnuto o mojí další specializaci a založení prvního certifikovaného pracoviště v ČR, které se specializuje výhradně na práci s tímto materiálem. Jsem přesvědčená, že pokud chce někdo dosáhnout vynikajících výsledků v určité oblasti estetické chirurgie,  je potřeba skutečně úzké specializace, aby byla možnost dostatečně propracovat postupy, zajistit dokonalou informovanost klientů před zákrokem po všech stránkách a mít dostatečné zkušenosti s daným typem výkonů. Již v minulosti se mi osvědčilo specializovat se na určitý typ zákroků (sklerotizace křečových žil a metličkových žilek www.sklerotizace.cz). Z této 15ti leté zkušenosti mám ověřeno, jak špatně jsou pacienti mnohdy i lékařem informováni o zákroku, který se u nás provádí již desítky let. O to horší informovanost bude nyní ohledně Metacrillu, který se u nás teprve rozjíždí. Proto jsem se rozhodla vytvořit speciální webové stránky www.plastikatela.cz, kde by měl klient možnost se dokonale seznámit nejen se všemi vlastnostmi tohoto preparátu, s typy zákroků, pozákrokovou péčí, srovnat výhody a nevýhody proti jiným preparátům a typům zákroků, ale kde by si mohl i vypočítat konečnou cenu u jednotlivých typů zákroků

ustbrada
Ustupující brada - korekce profilu

Nikdy bych nechtěla tvrdit, že Metacrill je všelék a zázrak, kterým lze nahradit veškeré plasticko-chirurgické operace. To v žádném případě není pravda. Je ale veliká řada klasických zákroků, které nahradit spolehlivě dovede a pro pacienta daleko příjemnějším a méně zatěžujícím způsobem.

bradakor
Ustupující brada - korekce profilu

V rukou zkušeného a vyškoleného chirurga pro práci s tímto implantátem, což je nejdůležitější kritérium výsledku zákroku, se však může v očích pacienta, který odchází z ordinace  například s novým nosem nebo bradou, kterou si přál, tím zázrakem skutečně stát.

Kdy začnete potřebovat Metacrill - resp. co jsou "znaky krásy a mládí"?

Pokud se někdo chce věnovat úpravám speciálně obličeje, musí nejdříve pochopit, co vlastně dělá obličej "mladým". Nejde totiž o to absolutně zrušit vrásky, které se tvoří třeba na čele nebo kolem úst při běžné mimice a různých výrazech obličeje, jako to dělá botox. Vrásky má i malé dítě když se zamračí nebo udělá nějakou grimasu. Projevy stárnutí na obličeji pozná klient nejlépe najde-li si fotku kolem 20 až 25 let a srovná ji se současným stavem klidového výrazu: objevení se prohlubujících nosoretních rýh, bradolícních záhybů, "syslích pytlíků" uprostřed dolní čelisti a vrásek kolem očí, na horním rtu, u kořene nosu a na čele - to všechno jsou známky postupného úbytku podkožního vaziva, kdy začne poklesávat celá struktura obličeje a následkem je tvorba vrásek. Obličej je pak potřeba "vypodložit" a nejlepší způsob je vypodložení vlastní tkání.  Kůže se pak opět napne a vyrovnají  se postupně i vrásky. To, co obličej výrazně omladí a zkrášlí je vyplnění  lící, vyplnění úhlu dolní čelisti a linie dolní čelisti. Na tyto znaky se můžeme podívat na fotografiích modelek, které je mají ještě více zvýrazněné make-upem a líčením.

Nejúžasnější je ovšem schopnost Metacrillu nahradit některé operace při korekčních vadách obličeje i těla jako je například už zmiňovaná ustupující brada, nerovnosti a deformity nosu, dásňový úsměv a pod. Zde je nejdůležitější schopnost lékaře aplikovat do správného místa přesné množství a vymodelovat tak potřebný tvar.

Na Metacrillu je neocenitelné to, že dokáže v celku jednoduchým způsobem (ambulantním nebolestivým zákrokem) odstranit nedostatky, kterými klient trpí třeba celý život a vrátit trvale sebedůvěru.

Autor : MUDr. Jana Vybulková Zavadilová, která založila první certifikované pracoviště specializované na aplikaci Metacrillu, kompletně zpracovala pro pacienty veškeré informace k jednotlivým zákrokům a zajistila prezentaci těchto informací na českém internetu.

Publikováno: 18.10.2010

Injekční výplně - Novinky

Související recenze a zkušenosti

MiriamTr 1.3.2018
Spokojený/á

Chtěla bych velmi poděkovat týmu V-clinic, za nádherně vyplněné rty. Zákrok byl téměř bezbolestný a s výsledkem jsem velice spokojená. Mohu všem doporučit!!!

5 Likes   16 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní