Ovlivňuje kvalita prsních implantátu efekt augmentace?

Máte před zákrokem?

Vyplňte krátký dotazník a pošlete nezávaznou poptávku až 4 specialistům na tento zákrok. Díky dotazníku snadněji získáte konkrétní odpověď od špiček v oboru – rychle a zdarma.

Máte po zákroku?

Sdílejte své zkušenosti v rychlé anketě a pomozte ostatním se lépe rozhodnout.

  1. Step 8
  2. Step 9
  3. Step 10
  4. Step 11
  5. Step 12
  6. Step 13
  7. Step 14
  8. Step 15

Jakou máte velikost prsou?

Jakou velikost prsou byste chtěla mít?

Jaký tvar prsou preferujete?

Jak byste nejlépe označila váš stav prsou?

Kterou značku implantátů preferujete?

Kdy by měla operace proběhnout?

Pomohla by vám v rozhodování možnost platby na splátky?

Chtěla byste se připojistit na případné komplikace po zákroku?

Autor:

České ženy řeší nespokojenost se vzhledem svého poprsí chirurgickou cestou stále častěji. Nejvyhledávanější plastickou operací prsou je pak augmentace pomocí silikonových prsních implantátů.

Jak ovlivňuje kvalita implantátu výsledný efekt? Na co se při výběru implantátu zaměřit? Na tyto a další otázky odpovídá zkušený plastický chirurg, MUDr. Taisir Zakout z ostravské Cleopatra Clinic, který se plastické chirurgii věnuje již více než 15 let, za tu dobu úspěšně provedl stovky plastických operací prsou.

prsa plavky

Jaký dopad má výběr implantátu na výsledný efekt operace?

Zásadní. Výsledný efekt operace přímo ovlivňuje jednak výběr lékaře – to jaké má zkušenosti s daným zákrokem, jeho operační technika apod. a dále je to právě kvalita implantátu a to v dlouhodobém horizontu. Existují rozsáhlé klinické studie, ze kterých vyplývá, že ty nejkvalitnější implantáty jednoznačně snižují výskyt některých pooperačních komplikací.

Také doba, po kterou je estetický efekt operace vyhovující se může lišit v závislosti na zvoleném implantátu, zde však hraje roli ještě více faktorů – například výkyvy váhy, genetika nebo průběh těhotenství .

Může i laik rozpoznat kvalitu nabízeného implantátu? Na co se má zaměřit?

Ano, doporučuji se zaměřit zejména na typ certifikace. Nejkvalitnější implantáty jsou ty, které získaly americkou certifikaci FDA. Kritéria získání této certifikace jsou natolik přísná, že většina výrobců zkrátka neobstojí. Na celém světě mají certifikát FDA pouze 3 výrobci prsních implantátů. Osobně mám vynikající zkušenost s implantáty Mentor, které vycházejí v klinických studiích v mnoha ohledech zcela nejlépe, samozřejmě patří mezi trojici výrobců s certifikátem FDA.

A co záruční program?

Ano, i záruční program může o kvalitě implantátů napovědět. Různí výrobci poskytují různé záruky, lze však vypozorovat, že s kvalitou implantátů rostou i garance. Například na zmíněné implantáty Mentor se vztahuje dokonce doživotní záruka.

Rada na závěr

Svým pacientkám během konzultace zdůrazňuji, že se jedná o investici do zdraví a že se v tomto případě nevyplácí pořizovat laciné neprověřené implantáty. Takové implantáty mohou být zdrojem potenciálních problémů – zdravotních či estetických. Z dlouhodobého hlediska je výhodnější spolehnout se na ověřené, studiemi prověřené značky.

 

 

 

Publikováno: 17.6.2015

Zvětšení prsou (Augmentace) - Novinky

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní