Pečujte v zimě správně o svoji pokožku

Autor:

Chladné období je zde a s ním přichází i kromě vyhlídek na sněhové radovánky také doba, kdy bychom měli o naši pokožku pečovat více než kdy jindy. Sníh, vítr, mráz či časté střídání tepla a zimy se na pokožce velmi podepisuje. V následujícím článku přinášíme zajímavé beauty tipy, které pomohou k tomu, abychom zimu "přečkali" s krásnou a zdravou pletí.

Fotolia 183450651 Subscription Monthly M

Zimní hydratace

V zimním počasí je naše pokožka díky minimální vlhkosti vzduchu suchá, napnutá, podrážděná a má tendence šupinatět. Dobré je proto používat speciální hutné hydratační krémy, které mají "promašťovací" efekt. Ty jsou vhodné i k ošetření rukou.

"Nebojte se ani klasických hydratačních krémů. Dlouho mnoho kosmetických odborníků tvrdilo, že je v zimě není dobré používat, protože pokožka by mohla díky obsahu vody namrznout. Jedná se ale spíše o kosmetický mýtus. Pokud ale máte citlivou či suchou pokožku, tak je určitě lepší mít hutnější zimní krémy na bázi emulze vody v oleji. Díky obsahu oleje zůstane na pokožce mastný film, který dobře chrání proti vniknutí mrazu. Ideální je používat i krémy s obsahem lipidů, urey či ceramidů. V současnosti je i velký výběr speciálních zimních krémů tzv. Cold Cream, které jsou vyvinuté do zimního období," říká dermatoložka Věra Terzijská z Perfect Clinic.

UV ochrana

Lehké krémy si ponechte na jaro a léto. Ale i v zimním období používejte krémy s UV ochranou. Sluníčko může naši pokožku ovlivňovat i v zimě, protože 80 % UVA i UVB záření pronikne i skrz mraky v mrazivých šedých dnech, kdy zapomínáme, že nějaké slunce existuje.

Fotolia 162335620 Subscription Monthly M

Nezapomínejte na ruce

Kromě péče o obličej byste měli věnovat pozornost i svým rukám, které jsou velmi namáhané. Jakmile klesne teplota k nule, tak by samozřejmostí měly být rukavice.

U sebe noste vždy také kvalitní krém na ruce, který používejte po jejich umytí. Večer si pak jednou týdně připravte uklidňující olejový zábal: smíchejte olivový olej s medem či kokosovým olejem a vmasírujete do pokožky rukou. Pro zvýšení efektu můžete ruce zabalit i do speciálních kosmetických rukavic a půl hodiny pak nechat elixír působit.

Vyhněte se horké vodě

I když to vypadá, že teplá koupel je pro pokožku v zimě to nejlepší, opak je pravdou. Teplá voda smývá z kůže její ochranný film a zároveň otevírá póry. Kůže je pak citlivější na chladné počasí.

Pryč se znaménky

Podzimní či zimní období je také ideální dobou k odstranění znamének či redukci akné a pro všechny zákroky, které se provádějí laserem. To proto, že místa po ošetření laserem by se měla chránit proti slunečním paprskům nejlépe 50 UV filtrem několik měsíců, aby nedošlo k pigmentacím kůže.

V tomto období je nízká intenzita slunečního záření, a tím pádem ochrana proti UV paprskům snazší. Roli hraje ochrana oděvem a dále snížená a tudíž přijatelnější teplota ovzduší.

Více najdete na www.perfectclinic.cz >>

Publikováno: 29.12.2017

Diskuze k tématu

Odstranění znamének, kožních výrůstků - Novinky

Související recenze a zkušenosti

malabelo 6.11.2016
Spokojený/á

Paní doktorka mě velmi rychle a bezbolestně zbavila ošklivých vystouplých pih, které jsem měla už od mala. Nezůstali mi žádné jizvy, ačkoli pihy byly na obličeji. Bála jsem se na zákrok jít, protože moje máma má od jiné ... Více 

2 Likes   2 Komentářů  

Související nemoci

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní