Poznejte kouzla korektivní dermatologie a věk už vás nezastraší

Autor:

Věk je nepřítel nás všech. Vrásky přibývají, v pokožce se objevují hlubší a hlubší rýhy, kontury obličeje se svažují k zemi a naše sebevědomí s nimi. Mohou za to kolagenová vlákna v pokožce, která v průběhu let ochabují a povolují se. Klasický operační lifting s klesající kvalitou pleti nic neudělá, jen z oblastí odstraní přebytečnou kůži. Kolagenu však zatím dál ubývá a tvář začíná znovu povolovat. Existují však i efektivnější řešení.

thread

Zvítězte v boji proti gravitaci

Velmi účinným řešením povadlých kontur je tzv. magický lifting. Do pokožky se při něm ve směru vrásek a hlubokých rýh zavádějí speciální biokompatibilní nitě, tzv. mezonitě. Síť z těchto nití funguje jako opora pleti a stimuluje tělo v místě zavedení k větší produkci kolagenu. Po šesti měsících organismus nitě odbourá a ty se úplně rozpustí. Za sebou ovšem zanechají kolagenovou kostru, která pleť dál vypíná a až po dva roky zabraňuje jejímu opětovnému ochabnutí. Po mikrojehličkách, kterými se nitě při povrchové anestezii aplikují, navíc nezůstávají žádné stopy, není proto třeba brát si v práci dovolenou, ani odříkat jakékoliv schůzky.

1972307 667236703322005 531794606 n Magický lifting si poradí s pokleslými tvářemi a víčky, s vpadlým obočím nebos tzv. druhou bradou. Vyřešit dokáže také svislé vrásky kolem úst, nevýrazné kontury obličeje a mnoho dalších nedostatků. „K dosažení kýženého efektu, který zpravidla vydrží dva až tři roky, stačí jediné ošetření, které je navíc kombinovatelné i s jinými metodami,“ říká korektivní dermatolog kliniky estetické medicíny Mediestetik MUDr. Olga Shalamová.

Rozlučte se s hlubokými vráskami

nite Mezi metody, jež lze s magickým liftingem kombinovat, patří například aplikace dermálních výplní, neboli fillerů, která patří mezi nejefektivnější ambulantní řešení hlubokých vrásek. Aplikace drobného množství materiálu šitého každému na míru vyrovná veškeré prohlubně, doplní objem tam, kde se vytratil, a obličeji vrátí přirozený vzhled.

Dermálními výplněmi se nejčastěji řeší hluboké vrásky kolem očí nebo úst, popřípadě výrazné nosoretní rýhy. Pomohou s váčky pod očima, s unaveným vzhledem, jejich praktické využití je ale daleko širší – nelíbí se vám například tvar nosu, rtů nebo brady? Pro dermální výplně to není žádný problém.

Nepodceňujte výživu

S přibývajícím věkem je rovněž nutné pokožku pravidelně a důkladně vyživovat, protože daleko snadněji než dříve ztrácí vodu a živiny. Hydratační krémy často nepomáhají tak, jak by bylo třeba, proto je velmi efektivním řešením tzv. biorevitalizace na bázi kyseliny hyaluronové.

mc


Výživné látky jsou při ní aplikovány přímo do svrchních vrstev pokožky, a ta je tudíž vyživována opravdu hloubkově. Doporučené je toto ošetření zejména po létě, kdy bývá kůže zpravidla velmi suchá kvůli každodennímu pobytu na slunci, pro udržení svěžesti pokožky je vhodné jej po určité době opakovat. Pleť je po ošetření důkladně hydratovaná a vyživená, získává svěží a mladistvý vzhled a vrací se jí zdravá a plná barva.

Publikováno: 26.6.2014

Vyhlazení vrásek - Novinky

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní