Pozor! Máte správnou podprsenku po operaci?

Máte před zákrokem?

Vyplňte krátký dotazník a pošlete nezávaznou poptávku až 4 specialistům na tento zákrok. Díky dotazníku snadněji získáte konkrétní odpověď od špiček v oboru – rychle a zdarma.

Máte po zákroku?

Sdílejte své zkušenosti v rychlé anketě a pomozte ostatním se lépe rozhodnout.

  1. Step 1
  2. Step 2
  3. Step 3
  4. Step 4
  5. Step 5
  6. Step 6
  7. Step 7

Jakou máte velikost prsou?

Jakou velikost prsou byste chtěla mít?

Jaký tvar prsou preferujete?

Jaké implantáty byste chtěla mít?

Kdy by měla operace proběhnout?

Zajímáte se o možnost financování zákroku?

Zajímáte se o pojištění pooperačních nákladů?

Autor:

Kompresní pooperační podprsenky LIPOELASTIC® prochází již 16 let neustálou inovací a jsou ryze českým výrobkem. Jsou odrazem zkušeností tisíců pacientek a lékařů z celého světa. Každý z komponentů na pooperační podprsence má své odůvodnění. Víte například, proč jsou důležitá široká ramínka, přední zapínání nebo vysoký výstřih? Přečtěte si 5 osobních tipů Aleny Hradilové, Co-Founder a CEO společnosti LIPOELASTIC, která je zároveň expacientkou po augmentaci prsou.

367x255 banner clanek pHradilova

Pooperační podprsenka - nerovná se spodní prádlo

Nejdříve je potřeba si uvědomit, že pooperační podprsenka není totéž, co spodní prádlo. Je to speciální bandáž, která slouží k fixaci implantátů a musí splňovat kompresní vlastnosti. Setkala jsem se také s pacientkami, které po operaci nosily sportovní podprsenku, která není vhodným řešením. Není totiž ani zdaleka přizpůsobena tomu, aby chránila implantáty v prvních dnech rekonvalescence. 

Jen se správnou kompresí si můžete být jistá, že výsledek operace bude po 12 týdnech jejího nošení opravdu perfektní.

Široká ramínka jsou základ

Nezapomínejte, že po operaci budou vaše prsa o 700-1000 g těžší. I proto je třeba myslet na drobnosti, jako jsou vhodná ramínka. Předejdete tak nepříjemnému zařezávání, otlakům a zarudlým místům. Čas na krásné sexy prádlo teprve přijde!

S výstřihem nebo bez?

Možná přemýšlíte o tom, zda je lepší variantou pooperační podprsenka s výstřihem nebo bez něj. Já radím, na výstřih si počkejte. A to proto, že pooperační podprsenka musí v první řadě správně fixovat celou plochu implantátů. Jakýkoliv výstřih je může deformovat nebo vytlačovat.

Zapínání vepředu nebo vzadu?

Je důležité uvědomit si, že první dny po operaci prsou bude vaše pohyblivost omezená a mimo jiné vám lékař doporučí vůbec nezvedat paže. Pooperační podprsenka by tudíž rozhodně měla mít zapínání v přední části mezi košíčky, což je oblast, na kterou si bez problémů dosáhnete i sama. Kromě toho se podprsenka stane na několik týdnů vaším nejlepším přítelem, a to i v noci.

Doporučení lékařů je spát výhradně na zádech, pak by vám zapínání na zádech bylo spíše přítěží.

Materiál je důležitý

Nezapomeňte, že vaše pooperační podprsenka se dostane do kontaktu s operovanou částí těla, tedy čerstvou ránou. Dejte si proto záležet také při výběru materiálu. Krom pohodlí také sledujte, zda jsou produkty z testovaných materiálů.

Takovou garancí jsou produkty s certifikátem OEKO-TEX, který vydává akreditované nezávislé pracoviště ve německém Hohensteinu. Ten vám zaručí, že všechny materiály, které byly použity na výrobu kompresního prádla, jsou zdravotně nezávadné a neobsahují žádné škodlivé látky.

JGQO8118 podprsenka

Pooperančí podprsenka zaručí skvělý výsledek operace prsou.

Extra tip na závěr

Jelikož jsem sama zákrok podstoupila a mohu dobře vyhodnotit, co pro mne bylo po augmentaci nejdůležitější součástí pooperační péče, troufnu si tvrdit, že to byla právě správná fixace prsou a komfort, který mi podprsenky poskytovaly. I proto všem svým známým dávám osobní doporučení pořídit si pro tuto fázi podprsenky alespoň dvě. 12 týdnů je opravdu dlouhá doba. A moje nejoblíbenější? Bezešvá podprsenka s moldovanými košíčky – PI speciál a novinka roku PI ideál.

Nebudete-li si jistá výběrem správného typu vaší podprsenky či její velikosti, nebojte se obrátit na náš zkušený tým. Rádi vám poradíme telefonicky, na live chat nebo skrze sociální média.

Kompresní podprsenky LIPOELASTIC® můžete zakoupit zde >>

Aktualizováno: 11.1.2019

Zvětšení prsou (Augmentace) - Novinky

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní