Jak vybrat správný prsní implantát?

Máte před zákrokem?

Vyplňte krátký dotazník a pošlete nezávaznou poptávku až 4 specialistům na tento zákrok. Díky dotazníku snadněji získáte konkrétní odpověď od špiček v oboru – rychle a zdarma.

Máte po zákroku?

Sdílejte své zkušenosti v rychlé anketě a pomozte ostatním se lépe rozhodnout.

  1. Step 8
  2. Step 9
  3. Step 10
  4. Step 11
  5. Step 12
  6. Step 13
  7. Step 14
  8. Step 15

Jakou máte velikost prsou?

Jakou velikost prsou byste chtěla mít?

Jaký tvar prsou preferujete?

Jak byste nejlépe označila váš stav prsou?

Kterou značku implantátů preferujete?

Kdy by měla operace proběhnout?

Pomohla by vám v rozhodování možnost platby na splátky?

Chtěla byste se připojistit na případné komplikace po zákroku?

Autor:

Toužíte po krásném dekoltu, který umí vykouzlit plastičtí chirurgové, ale své rozhodnutí odkládáte pro nedostatek informací? Rády byste výsledek ovlivnily výběrem vhodného prsního implantátu, ale nevíte na co se při výběru zaměřit? Následující řádky Vám pomohou zodpovědět případné otazníky.

Cena versus kvalita

O kvalitě implantátů Vám hodně napoví cena. Nenechte se zmást tvrzením, že jsou všechny implantáty stejné. Skutečně kvalitní implantáty jsou výsledkem rozsáhlých výzkumů, prověřené certifikací, vyrobené v závodech dodržujících přísné normy. Cena tedy odráží celou řadu procesů zajišťujících špičkovou kvalitu a tím také bezpečnost pro Vás, ženy. U levnějších implantátů tyto garance chybí. Proto dobře zvažte, zda chcete ušetřit či investovat do svého zdraví.

Garance bezpečnosti

Po kauze implantátů plněných technickým silikonem je více než na místě věnovat pozornost bezpečnosti a zdravotní nezávadnosti. Jen renomovaní výrobci implantátů s certifikací FDA dnes disponují dlouhodobými nezávislými studiemi, které dlouhodobě prověřují bezpečnost daného výrobku.

Do studií jsou vybrány klientky po augmentaci nebo rekonstrukci prsu s implantáty, které jsou po operaci dlouhodobě sledovány. Díky tomu jsou takové implantáty předvídatelné v reakcích v organismu a tím pro ženy bezpečnější. Levnější implantáty kvalitními studiemi podloženy nejsou.

Také celoživotní záruční program Vám napoví o kvalitě implantátů i postojích výrobce.

Certifikace FDA

Na trhu najdete především implantáty s evropskou certifikací označenou CE (mimochodem také PIP implantáty měly certifikaci CE), jen málokterý však splňuje přísnější americké normy FDA. Takto certifikované implantáty představují nejprověřenější implantáty na světě.

medimplant
Řez implantátem

Proč kohezivní gel

Prsní implantáty jsou dnes plněny různými materiály (fyziologický roztok, silikonový gel, nebo jejich kombinace). Z hlediska bezpečnosti jsou nejvhodnější silikonové tzv. kohezivní gely, které ani v případě narušení obalu implantátu nevytečou.

Jak snížit riziko postoperačních komplikací

Důležitým kritériem při výběru vhodného implantátu je obal implantátu a jeho povrchová úprava (texturace). Implantáty s optimálně texturovaným povrchem jsou tělem lépe přijímány a snižují riziko případných komplikací (například kapsulární kontraktura). Z klinických studií vyplynulo, že dlouhodobě statisticky nejnižší výskyt této komplikace je udáván při aplikaci prsních implantátů MENTOR s povrchem Siltex.

Made in...

Dobrým vodítkem pro výběr implantátu je také lokalita, ve které je výroba realizována. Mnoho producentů dnes vyrábí prsní implantáty v zemích mimo EU či USA (např. na Kostarice nebo v Asii) z důvodu levnější pracovní síly, navíc je výroba v těchto zemích realizována ve větší míře manuálně. Výroba implantátů ve vyspělých zemích je naopak mechanizována a výrobní proces prochází mnohastupňovou kontrolou, takže konečný výrobek je z hlediska kvality 100%.

Jak vybrat správný tvar a velikost

postava
Přitažlivý a přesto přirozený vzhled

Prsní implantáty jsou kulaté nebo anatomické, v mnoha velikostních variacích. S výběrem tvaru i velikosti Vám nejlépe pomůže Váš plastický chirurg. Na základě bohatých zkušeností Vám doporučí ten správný typ implantátu, odpovídající Vaší tělesné konstituci.

Určitě Vás zaujme program, ve kterém si po vložení vlastní fotografie můžete orientačně vyzkoušet, jaká velikost Vám bude nejvíce slušet.

Pozor na zavádějící údaje

Někteří výrobci ve snaze vytvořit iluzi kvalitního výrobku uvádějí informace, které nemají vypovídající hodnotu - například velký počet vrstev obalu prsního implantátu. Podstatný není počet vrstev, ale kvalita zpracování. Nenechte se zmást!

Certifikovaní plastičtí chirurgové

Abyste s novým poprsím byly maximálně spokojené, svěřte se do péče certifikovaných plastických chirurgů. Nezapomeňte, že ne každá klinika se může atestovanými specialisty pochlubit.

www.medimplant.cz

Aktualizováno: 10.12.2019

Zvětšení prsou (Augmentace) - Novinky

Diskuze k tématu

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní