Tricholožky z celé České republiky se školily v San Marinu

Autor:

Tricholožky z celé České republiky se zúčastnily odborného školení, které pořádala firma Clinical s.r.o. ve spolupráci se společností Vivipharma v San Marinu. Právě Vivipharma vyvinula a vyrábí trichologické přípravky, na jejichž složení vlastní také několik patentů.

IMG 8786

Během pěti dnů měly tricholožky nejen možnost se více poznat, rozšířit vzájemnou spolupráci, získat nové informace z oboru trichologie, ale především si prohlédnout výzkumné laboratoře a prostory, kde vznikají veškeré trichologické přípravky. "Osobně si myslím, že se školení povedlo. Získali jsme mnoho nových informací jak o složení přípravků, jejich kombinacích, tak o samotném oboru trichologie. Klientům nyní můžeme sestavit péči podle aktuálních světových trichologických trendů,“ říká Lenka Kašpaříková, tricholožka a majitelka Vlasového centra a kliniky zdraví CLINICAL Hair&Health.

"Školení v Itálii bylo velmi pěkně zorganizované. První den pro nás byl připravený workshop od manažerky Clinical, během něhož jsme se lépe poznaly s kolegyněmi z Pardubic a Brna. Workshop byl inspirativní, sdíleli jsme navzájem naše zkušenosti, úspěchy i problémy našich klientů. Následující den jsme navštívili samotného výrobce trichologických přípravků značku Vivipharma, kde se setkali s MUDr. Draghetti, která se podílí na vývoji jednotlivých trichologických produktů," popisuje seminář tricholožka Monika Ryjáčková z CLINICAL Hair&Health. 

IMG 8818

Novinky a zajímavosti z oblasti vypadávání vlasů

Paní doktorka rozlišila padání vlasů na základě tří různých důvodů. Nutriční padání lze řešit trichologickými přípravky z řady Glycosan plus, s hormonálním padáním vlasů pracuje Glycosan, ale i Kenogen. Naopak vypadání vlasů z důvodu stresu či stárnutí lze zastavit pomocí řady Stemcell Therapy.

Pokud dojde ke zničení či zániku kmenových buněk, vlasy už znovu nenarostou. Týká se to jizev či popálenin ohněm, ale stát se to může i při nešetrném barvení vlasů! Proto pozor na domácí barvení! Rovněž drastické diety mohou zcela rozhodit organismu a odstartovat následné padání nebo narušení vlasů.

Peeling vlasové pokožky? Nezapomínejte na něj

Důležitost peelingu vlasové pokožky! Peelingujeme tělo i obličej, ale na pokožku hlavy zapomínáme. Peeling je důležitý pro obnovu buněk, okysličení, má anti-age efekt, čistí i zklidňují vlasovou pokožku.

Péče by měla být kompletní

Přirozený maz lubrikuje vlas, ale pouze do délky 10 cm. Zbylé části vlasu je nutné ji dodat péčí (posloužit mohou například Lifting Oil, Nutriente emulze, Instant krém, emulze Riparatricie).

Masírujte pokožku

Každý vlas je napojený na sval, který je velmi důležitý pro metabolismus vlasů (pro zajímavost tento sval vytváří třeba i husí kůži). Vytlačuje maz a pomáhá k prokrvení cibulky. Problém může nastat ve chvíli, kdy dochází k stálému zatnutí daného svalu. Vlasová pokožka je napjatá, bolavá z neustálé práce svalu. Tento stav však lze změnit speciální masáží.

vlasy

Ať už vás tedy trápí jakýkoliv problém s vlasy či vlasovou pokožkou, věřte, že jeho pravou příčinu neodhalíte a léčením na vlastní pěst velmi často stav ještě zhoršíte. Není tedy na škodu svěřit se do rukou odborníků, kteří vlasy i pokožku pečlivě prozkoumají. Právě takovou cestu představuje trichologie.

 

Publikováno: 18.11.2016

Léčba vypadávání vlasů - Novinky

Související recenze a zkušenosti

Registrovaný uživatel 14.10.2018
Spokojený/á

Mohu jen doporučit ! Jsem velice spokojená! Ze začátku jsem si také říkala jako většina z Vás " to jsou jen podvody" . Ale po půl roce mi začali růst vlasy ( Zjistily mi Alopecii = Měla jsem 3 kolečka, kde mi chyběli vla... Více 

1 Like   1 Komentář  
Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní