Autor:

Jedná se o endoskopický vertikální facelifting bez viditelných jizev spojený s rejuvancí obličeje.

Indikace k zákroku aneb pro koho je zákrok vhodný

Stárnutí ve tváři se nejvíce projevuje ve střední a spodní části obličeje, dále dochází k sestupu očí, hlavně konců obočí, které neesteticky směřují dolů a tím dávají tváři smutný výraz. Endoskopický lifting MIVEL je vhodný pro mladší klienty (35-50 let), u kterých se stárnutí projevuje začínajícím poklesem pouze v jednotlivých místech obličeje.

Pokud máte střední uvolnění kůže nebo nadbytek tukové tkáně v dolní části tváře, ploché povadlé líce, spánky, které potřebují vypnout, nesprávnou pozici obočí, rýhu mezi obočím, viditelné nosoretní rýhy, marionety (vrásky jdoucí od koutu úst dolů), úzké vtočené rty, pak jste vhodný kandidát na MIVEL endoskopický facelift.

face lifting oblicej

Průběh zákroku

Malými řezy zavede lékař pod kůži tenkou endoskopickou kanylu, která na sobě má kameru. Díky ní na monitoru vidí několikanásobně zvětšenou část, kterou operuje. Nástroje jsou zavedeny skrz malé řezy. Takto se odstraní nadbytečná tuková tkáň, přemístí se smas vrstva a vyzvedne se ochablá tkáň. Tímto způsobem je vše, co způsobuje povislou a uvolněnou kůži s úspěchem odstraněno.

Zákrok trvá asi 2 až 3 hodiny dle rozsahu výkonu.

Probíhá v lokální anestezii nebo v analgosedaci pro větší komfort pacienta.

Po výkonu odcházíte domů.

Výhody oproti klasickému faceliftu

Nejen, že dosáhneme liftingu bez viditelných jizev, ale navím endoskopickým liftingem MIVEL se vypne střed tváře, vyzvedne se uvolněná tkáň, tam kde byla v mládí a tím dosáhneme přirozeného obnovení objemu. Obočí se vrátí do správné estetické polohy oproti očím a vypne se kůže na spáncích. Tvář po endoskopickém liftingu MIVEL působí přirozeně mladistvě .

Při tomto endoskopickém liftingu nehrozí riziko staré tváře s vypnutou kůží jako po klasickém liftingu, protože se vypne pouze okraj tváří.

Rekonvalescence

Týden před operací doporučujeme nasadit volně prodejný lék AESCIN. V jeho užívání budete pokračovat i po operaci.

Domů odcházíte ihned po operaci, bez obvazů a ohlávek.

Bolesti se mohou objevit v prvních dvou dnech a je možno si vzít léky, ale většinou je tato metoda liftingu velmi dobře snášena.

Modřiny se většině případů neobjevují.

Otok je dle rozsahu operaci a trvá asi týden.
Po týdnu jste pozváni na kontrolu a můžete se vrátit do práce a ke každodenním činnostem.

Endoskopický lifting lze doplnit například o doplnění objemu tváří vlastním tukem metodou SEFFI (Superficial Enhanced Fluid Fat Injekction).

Publikováno: 28.11.2016

Facelift (operace obličeje), SMAS lifting - Novinky

Související recenze a zkušenosti

ZdenkaMar 21.8.2017
Spokojený/á

Před dvěma lety jsem na klinice zažila jeden z nejemociálnělších zážitků ve svém životě. Bylo to neskutečné. Pobyt na klinice a lékaři mně ubrali několik let, změnili mně účes, naučili líčit. Lékaři a sestřičky byli vel... Více 

15 Likes   9 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí   
Fotografie pacientů
Zákroky, na které se chystají ostatní