Klinika se specializuje na estetickou a plastickou chirurgii. Zabývá se estetikou obličeje, odstraněním projevů stárnutí a korekcí křivek těla. Nabízí estetické zákroky v oblasti obličeje i těla.

Navigace

 • Úvod
 • Indikace k zákroku aneb pro koho je zákrok vhodný
 • Průběh zákroku
 • Výhody oproti klasickému faceliftu
 • Rekonvalescence

Úvod

Jedná se o endoskopický vertikální facelifting bez viditelných jizev spojený s rejuvancí obličeje.

Indikace k zákroku aneb pro koho je zákrok vhodný

Indikace k zákroku aneb pro koho je zákrok vhodný

Stárnutí ve tváři se nejvíce projevuje ve střední a spodní části obličeje, dále dochází k sestupu očí, hlavně konců obočí, které neesteticky směřují dolů a tím dávají tváři smutný výraz. Endoskopický lifting MIVEL je vhodný pro mladší klienty (35-50 let), u kterých se stárnutí projevuje začínajícím poklesem pouze v jednotlivých místech obličeje.

Pokud máte střední uvolnění kůže nebo nadbytek tukové tkáně v dolní části tváře, ploché povadlé líce, spánky, které potřebují vypnout, nesprávnou pozici obočí, rýhu mezi obočím, viditelné nosoretní rýhy, marionety (vrásky jdoucí od koutu úst dolů), úzké vtočené rty, pak jste vhodný kandidát na MIVEL endoskopický facelift.

Průběh zákroku

Malými řezy zavede lékař pod kůži tenkou endoskopickou kanylu, která na sobě má kameru. Díky ní na monitoru vidí několikanásobně zvětšenou část, kterou operuje. Nástroje jsou zavedeny skrz malé řezy. Takto se odstraní nadbytečná tuková tkáň, přemístí se smas vrstva a vyzvedne se ochablá tkáň. Tímto způsobem je vše, co způsobuje povislou a uvolněnou kůži s úspěchem odstraněno.

Zákrok trvá asi 2 až 3 hodiny dle rozsahu výkonu.

Probíhá v lokální anestezii nebo v analgosedaci pro větší komfort pacienta.

Po výkonu odcházíte domů.

Výhody oproti klasickému faceliftu

Výhody oproti klasickému faceliftu

Nejen, že dosáhneme liftingu bez viditelných jizev, ale navím endoskopickým liftingem MIVEL se vypne střed tváře, vyzvedne se uvolněná tkáň, tam kde byla v mládí a tím dosáhneme přirozeného obnovení objemu. Obočí se vrátí do správné estetické polohy oproti očím a vypne se kůže na spáncích. Tvář po endoskopickém liftingu MIVEL působí přirozeně mladistvě .

Při tomto endoskopickém liftingu nehrozí riziko staré tváře s vypnutou kůží jako po klasickém liftingu, protože se vypne pouze okraj tváří.

Rekonvalescence

 • Týden před operací doporučujeme nasadit volně prodejný lék AESCIN. V jeho užívání budete pokračovat i po operaci.Domů odcházíte ihned po operaci, bez obvazů a ohlávek.
 • Bolesti se mohou objevit v prvních dvou dnech a je možno si vzít léky, ale většinou je tato metoda liftingu velmi dobře snášena.
 • Modřiny se většině případů neobjevují.
 • Otok je dle rozsahu operaci a trvá asi týden.
  Po týdnu jste pozváni na kontrolu a můžete se vrátit do práce a ke každodenním činnostem.
 • Endoskopický lifting lze doplnit například o doplnění objemu tváří vlastním tukem metodou SEFFI (Superficial Enhanced Fluid Fat Injekction).

"Informace, které jsou uvedeny na této webové stránce, jsou pouze informativní a nikdy nenahradí informace, které by Vám měl poskytnout Váš estetický lékař, kosmetický chirurg nebo estetický specialista. Pokud zvažujete podstoupit jakoukoli lékařskou léčbu nebo zákrok (také v případě pochybností nebo dotazů), obraťte se přímo na svého odborného lékaře, který Vám poskytne odpovídající informace. Společnost Estheticon neschvaluje ani nedoporučuje žádný obsah, postup, produkt, názor, zdravotnický personál ani jakékoli jiné materiály a informace uvedené v jakékoli části této webové stránky."