Navigace

 • Úvod
 • Lifting povislé kůže bez nutnosti operace - 3D kanylové nitě
 • Jak probíhá aplikace 3D nití
 • Neinvazivní facelift má řadu předností
 • Efekt
 • Kontraindikace 3D nití
 • Péče po zákroku 3D nitěmi

Úvod

Lifting s využitím 3D kanylových nití se provádí ambulantně v místním znecitlivění. Jde tedy o nechirurgickou, miniinvazivní metodu. Povislá kůže obličeje, krku i dalších partií se vypne s pomocí dermatologických nití. Ty stimulují tvorbu kolagenu, takže dochází k dlouhodobému zpevňujícímu efektu, vrásky a rýhy vymizí.

Lifting povislé kůže bez nutnosti operace - 3D kanylové nitě

Historicky nejlepšího liftingového efektu je dosahováno s použitím 3D kanylových nití, které se od dříve preferovaných nití odlišují svou promyšlenou, propracovanou konstrukcí. Díky tvaru šroubovice s mikroskopickými háčky se snadno uchycují a napínají povislé partie kůže.

Jak probíhá aplikace 3D nití

Jak probíhá aplikace 3D nití

Jak probíhá aplikace 3D nití

Dermatologické nitě jsou vstřebatelné, do kůže se zavádějí prostřednictvím kanyl s tupým koncem, čímž se minimalizuje riziko poranění cév. Zákrok trvá asi hodinu, obvykle se používá od osmi do dvanácti nití, někdy i dvacet. S vyšším počtem se dostaví výraznější liftingový efekt. Je možné ošetřit:

 • celý obličej
 • pouze dolní třetinu obličeje
 • pouze podbradek
 • pouze krk

Lifting se provádí na zákrokovém sálku za přísných sterilních podmínek. Po injekci lokálního anestetika zavede lékař vpichy na každé straně obličeje a aplikuje tupé kanyly, jimiž se provlékne dermatologická nit. Potom vytáhne zaváděcí kanyly, zasune nitky do podkoží, místo vpichu dezinfikuje a zalepí.

Neinvazivní facelift má řadu předností

Neinvazivní facelift má řadu předností

Neinvazivní facelift má řadu předností

Použití 3D kanylových nití je jednoduché a rychlé. Zákrok je bezbolestný a přináší nečekaně skvělý výsledek. Tato metoda estetického lékařství nabízí podobné výsledky jako plastická medicína.

Nitě se vstřebávají rovnoměrně a mají za následek výrazný vypínací efekt. Přínosem je, že ho lze dosáhnout bez chirurgické operace a odříznutí povislé kůže. Pacienti oceňují, že mohou při zákroku komunikovat s lékařem a spolurozhodovat o způsobu vylepšení obličeje či jiných partií.

Efekt

Výsledný efekt je okamžitý a přetrvává až 5 let. Bez rizika, jizev a nutnosti rekonvalescence.

Facelift - 3D kanylové nitě

Facelift - 3D kanylové nitě

Kontraindikace 3D nití

Metodu nelze použít při zánětlivém onemocnění kůže, v těhotenství či během kojení. Vhodná není ani při stomatologických a autoimunitních chorobách. Nepoužívá se, pokud má pacient zavedené injekční implantáty v partiích, které by chtěl zkrášlit.

Péče po zákroku 3D nitěmi

Po zákroku by si pacient měl dopřát klid. Kompresivní masku musí nosit tři dny. Doporučuje se necvičit alespoň dva týdny. Pokud se objeví modřiny, měly by se vstřebat zhruba do týdne.

"Informace, které jsou uvedeny na této webové stránce, jsou pouze informativní a nikdy nenahradí informace, které by Vám měl poskytnout Váš estetický lékař, kosmetický chirurg nebo estetický specialista. Pokud zvažujete podstoupit jakoukoli lékařskou léčbu nebo zákrok (také v případě pochybností nebo dotazů), obraťte se přímo na svého odborného lékaře, který Vám poskytne odpovídající informace. Společnost Estheticon neschvaluje ani nedoporučuje žádný obsah, postup, produkt, názor, zdravotnický personál ani jakékoli jiné materiály a informace uvedené v jakékoli části této webové stránky."