Liquid facelift je nechirurgická metoda, která se zaměřuje na omlazení kontur obličeje a obnovení jeho přirozené krásy a plnosti. Metoda vychází z poznatku, že závažnějším projevem stárnutí spíše než vrásky, je porušení mladistvých kontur a ztráta plnosti tváře. Redukce vrásek je v rámci metody spíše sekundárním jevem. Technika využívá individuální kombinace výplňových materiálů třetí generace a Botoxu®.

V čem spočívá Liquid facelift?

Ztráta elasticity kůže a objemu tkání obličeje v důsledku procesu stárnutí a jejich poklesu vlivem gravitace vede nejen k tvorbě vrásek a rýh, ale také ke změnám kontur obličeje. Lékaři si začali při aplikaci výplňových materiálů a botulotoxinu všímat, že podstatně větší vliv na celkový dojem a výraz tváře má více než vrásky právě změna a povadání kontur. To vedlo k prvním úvahám o tom, že budeme-li korigovat především kontury obličeje, navrátíme-li tváři její přirozený objem, který se vytrácí procesem stárnutí, dosáhneme mladistvého svěžího vzhledu daleko snadněji, než v případě zaměření se na pouhou korekci jedné nebo skupiny vrásek. Tyto poznatky vedly k vyvinutí unikátního konceptu – Liquid faceliftu.

Liquid facelift zahrnuje použití moderních dermálních výplní, BOTOXU®, eventuálně dalších látek podporující omlazení tváře.

Z výplňových materiálů se uplatňují jak povrchové, tak i hloubkové výplně druhé a třetí generace, které vykazují trvalejší výsledky. Jedná se zejména o Juvéderm® Ultra, Juvéderm® Voluma®, Radiesse®, Restylane®, Perlane® a Sculptra®, ale i řadu dalších, v závislosti na uvážení a zkušenostech ošetřujícího lékaře.

Každá z těchto výplní disponuje unikátními vlastnostmi se specifickým účinkem pro konkrétní kontury obličeje. Všechny však směřují k tomu, aby došlo k znovunabytí ztraceného objemu tváří nebo k obnově vlastní tvorby kolagenu.

Botox® je u nás znám především jako metoda k odstranění vrásek nebo nadměrného pocení. Nicméně v rámci Liquid faceliftu se jeho aplikace provádí tak, aby došlo ke korekci jedné nebo skupiny kontur obličeje. Díky jeho účinku dosáhneme uvolnění nežádoucího tahu některých svalů. Uvolní se tak stažený, mnohdy „nazlobený“ výraz obličeje.

Podmínkou dobrého výsledku Liquid faceliftu je zkušenost lékaře s touto metodou a vysoké vnímání individuality klienta. Postupy a metody Liquid faceliftu jsou stále zdokonalovány, v některých variantách konceptu se například provádí zjemnění kožního povrchu pomocí chemického peelingu apod. v závislosti na individuálních potřebách klienta.

Jaké problémy Liquid Facelif řeší?

  • pozdvihnutí a zpevnění jednotlivých nebo celkových kontur obličeje

  • obnova přirozené plnosti obličeje

  • přívětivější výraz obličeje

  • eliminace unaveného stárnoucího vzhledu

  • potlačení váčků pod očima

  • rozjasnění unaveného stárnoucího výrazu očí

  • vyplnění propadlých tváří

  • redukce vrásek, záhybů a rýh

Před Liquid faceliftem

V případě, že jste se rozhodli pro tento způsob omlazení vzhledu tváře, je třeba svůj problém a požadavky konzultovat s lékařem, který má s Liquid faceliftem zkušenosti. Je nezbytné přesně vydefinovat, co od ošetření očekáváte a jaký problém chcete řešit. U ošetření Botoxem® je třeba počítat s tím, že je nutné mezi jednotlivými aplikacemi dodržet časový odstup. Není tedy možné aplikovat jej ihned, pokud jste nedávno podstoupili například odstranění vrásek touto látkou. Vlastní zákrok nevyžaduje žádnou zvláštní přípravu a není pro klienta zatěžující.

Průběh Liquid faceliftu

Jedná se o ambulantní zákrok trvající několik minut až desítek minut, v závislosti na rozsahu ošetření. Obvykle se zákrok provádí v lokální anestezii, případně s použitím anestetického krému. Po odezinfikování ošetřované oblasti lékař aplikuje tenkou jehličkou výplňový materiál nebo Botox® cíleně tak, aby došlo k vyplnění, pozvednutí nebo relaxaci požadované oblasti.

Průběh Liquid faceliftu se neliší od běžné aplikace botulotoxinu a výplňových materiálů, specifická jsou však místa vpichů a individuální kombinace látek, tak aby bylo dosaženo požadovaného efektu. Důležitá je precizní aplikace materiálů lékařem, který má zkušenosti s Liquid faceliftem.

Po Liquid faceliftu

Podstoupení Liquid faceliftu vás neomezí v běžných aktivitách, je třeba dodržet doporučení pro každý použitý výplňový materiál, nicméně tato pravidla bývají obdobná a nejsou nijak zvlášť náročná. Obecně platí, že je třeba ošetřená místa neškrábat, nenavštěvovat po určitou dobu solária, kosmetiku a nepodstupovat masáže obličeje.

Jaký je výsledek Liquid faceliftu a jak dlouho přetrvá?

Výsledkem ošetření je Vaše příjemnější verze. Nebudete vypadat jinak, pouze se budete svému okolí zdát hezčí, aniž by pro ně bylo zjevné, že jste podstoupili omlazovací proceduru nebo je naopak upoutá radikální omlazení vaší vizáže. Závisí na vašem přání. Výsledek Liquid faceliftu není trvalý, pomíjí v závislosti na typu použitého materiálu, nicméně jej lze kdykoliv podle potřeby zopakovat.

Aktualizováno: 5.1.2011

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.
Obsah

Liquid facelift - Novinky

Související recenze a zkušenosti

Liquid facelift - Ceny

Ceny od 7 000 Kč
MUDr. Martina Hamadová
MUDr. Šárka Běrská
Opava, Olomouc
Ceny od 8 000 Kč
obvykle do 16 000 Kč
MUDr. Šárka Běrská
Ceny od 10 000 Kč
MUDr. Olga Shalamová
Ceny od 8 500 Kč
MUDr. Markéta Hlavatá Stružinská
Ceny od 10 000 Kč
Mediestetik, skupina klinik
Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní