Autor:

Jde o miniinvazivní zákrok, který mladším věkovým kategoriím nabízí řešení prvních projevů stárnutí obličeje s efektem srovnatelným s klasickým face liftem a přitom jednoduše provedené s minimálními riziky a velmi krátkou rekonvalescencí.

Důvodem pro tento zákrok jsou první projevy stárnutí obličeje u žen i mužů někde mezi 40. a 55. rokem věku, zejména prohloubené nosoretní a bradoretní rýhy, pokles ústního koutku, pokles kůže na tvářích a hraně dolní čelisti i oplošťující se oblast lícních kostí. Velmi dobře se hodí i pro zvednutí pokleslého obočí, čímž se mnohdy předejde operaci horních víček.

Zákrok obecně není vhodný pro obličej s velmi tenkou kůží s výraznými hlubokými vráskami.

Silhouette OBR 03 Silhouette OBR 04

Silhouette lift je skutečně neinvazivní nebo spíše miniinvazivní zákrok. Minimalizace zásahu do těla a stop na něm tkví v krátkých chirurgických řezech (max 2cm) ve vlasech a v zavedení speciálních nití do podkoží pouhým vpichem. Odpadá tím pádem rozsáhlé odpojení kůže a podkoží jako u klasického face liftu a nehrozí rozsáhlejší modřiny, poruchy prokrvení kůže nebo poruchy inervace obličejových svalů. Hladkým, nekomplikovaným hojením je umožněn rychlejší návrat do práce a běžného života během několika dní, který u face liftu trvá obvykle i dva týdny.

Myšlenka použití speciálních vláken k pozvednutí pokleslých tkání obličeje a krku není nijak nová. Inovativní je však technologie použitá při výrobě nití Silhouette. Niť je vyrobena z nevstřebatelného vlákna, na kterém jsou v určitých pravidelných intervalech vytvořeny uzlíky a mezi nimi pohyblivé pohárky ze vstřebatelného materiálu. Tyto kuželíky dovolují vláknu lépe se zachytit v tkáni a tím udržet její napětí," vysvětluje plastický chirurg princip metody. Není třeba se obávat jejich viditelnosti ve tváři, protože pohárky se během několika měsíců vstřebají, vlákno se obalí nově vytvořeným jemným a již dostatečně pevným vazivem s již dostečnou pevností a jejich funkci tak převezmou uzlíky na vlákně. Vše je v mikroskopickém provedení, takže není možné, aby pod kůží bylo něco cizího hmatného.

pred po
Před Po

Při správné indikaci je efekt patrný hned po zákroku a ještě se zlepšuje během prvních dvou týdnů. Proti moderním technikám operací obličeje - jako například APTOS, Happy lift, zlaté nitě a další neinvazivní varianty - má Silhouette dvě hlavní přednosti: zaprvé je to pevnější zachycení tkáně díky vstřebatelným pohárkům a zadruhé možnost "údržby" během dalších let. Co to znamená? Jednoduše lze celá vlákna z malého původního řezu ve vlasaté části hlavy popotáhnout a znovu tak vypnout kůži v obličeji.

Aktualizováno: 22.10.2015

Facelift Silhouette Soft - Novinky

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí   
Fotografie pacientů
Zákroky, na které se chystají ostatní