Autor:

Jde o miniinvazivní zákrok, který mladším věkovým kategoriím nabízí řešení prvních projevů stárnutí obličeje s efektem srovnatelným s klasickým face liftem a přitom jednoduše provedené s minimálními riziky a velmi krátkou rekonvalescencí.

Důvodem pro tento zákrok jsou první projevy stárnutí obličeje u žen i mužů někde mezi 40. a 55. rokem věku, zejména prohloubené nosoretní a bradoretní rýhy, pokles ústního koutku, pokles kůže na tvářích a hraně dolní čelisti i oplošťující se oblast lícních kostí. Velmi dobře se hodí i pro zvednutí pokleslého obočí, čímž se mnohdy předejde operaci horních víček.

Zákrok obecně není vhodný pro obličej s velmi tenkou kůží s výraznými hlubokými vráskami.

Silhouette OBR 03 Silhouette OBR 04

Silhouette lift je skutečně neinvazivní nebo spíše miniinvazivní zákrok. Minimalizace zásahu do těla a stop na něm tkví v krátkých chirurgických řezech (max 2cm) ve vlasech a v zavedení speciálních nití do podkoží pouhým vpichem. Odpadá tím pádem rozsáhlé odpojení kůže a podkoží jako u klasického face liftu a nehrozí rozsáhlejší modřiny, poruchy prokrvení kůže nebo poruchy inervace obličejových svalů. Hladkým, nekomplikovaným hojením je umožněn rychlejší návrat do práce a běžného života během několika dní, který u face liftu trvá obvykle i dva týdny.

Myšlenka použití speciálních vláken k pozvednutí pokleslých tkání obličeje a krku není nijak nová. Inovativní je však technologie použitá při výrobě nití Silhouette. Niť je vyrobena z nevstřebatelného vlákna, na kterém jsou v určitých pravidelných intervalech vytvořeny uzlíky a mezi nimi pohyblivé pohárky ze vstřebatelného materiálu. Tyto kuželíky dovolují vláknu lépe se zachytit v tkáni a tím udržet její napětí," vysvětluje plastický chirurg princip metody. Není třeba se obávat jejich viditelnosti ve tváři, protože pohárky se během několika měsíců vstřebají, vlákno se obalí nově vytvořeným jemným a již dostatečně pevným vazivem s již dostečnou pevností a jejich funkci tak převezmou uzlíky na vlákně. Vše je v mikroskopickém provedení, takže není možné, aby pod kůží bylo něco cizího hmatného.

pred po
Před Po

Při správné indikaci je efekt patrný hned po zákroku a ještě se zlepšuje během prvních dvou týdnů. Proti moderním technikám operací obličeje - jako například APTOS, Happy lift, zlaté nitě a další neinvazivní varianty - má Silhouette dvě hlavní přednosti: zaprvé je to pevnější zachycení tkáně díky vstřebatelným pohárkům a zadruhé možnost "údržby" během dalších let. Co to znamená? Jednoduše lze celá vlákna z malého původního řezu ve vlasaté části hlavy popotáhnout a znovu tak vypnout kůži v obličeji.

Aktualizováno: 22.10.2015

Facelift Silhouette Lift - Novinky

Související recenze a zkušenosti

Lenka 14.7.2015
Spokojený/á

Taková pohoda a profi přístup na celé klinice Formé Clinic. Hlavní dík Dr. Vaškovi! Jsem nová ženská.

Facelift Silhouette Lift - Ceny

MUDr. Martin Paciorek
Havířov, Ostrava
Ceny od 16 000 Kč
MUDr. Martin Paciorek
Ceny od 25 000 Kč
obvykle do 48 000 Kč
FORMÉ Clinic
Ceny od 25 000 Kč
MUDr. Tomáš Beneš
Ceny od 24 700 Kč
MUDr. Jiří Paděra - Perfect Clinic
Ceny od 25 000 Kč
MUDr. Petr Jan Vašek
Doktor ve Vašem okolí   
Fotografie pacientů
Zákroky, na které se chystají ostatní