Niťový lifting APTOS

Index spokojenosti 96% Index spokojenosti Založeno na 27 hodnocení pacientů

Během přirozeného procesu stárnutí dochází spolu se snižováním elasticity pokožky - což má za následek vznik vrásek - i k poklesu tkáně obličeje a krku. Pokud vás trápí tento problém, můžete využít velmi šetrnou techniku vypnutí kůže a vyhlazení vrásek, kterou nabízí metoda APTOS – feather face lift.

Co je to APTOS?

Cílem feather faceliftu je „zavěsit a upevnit” obličej, a zpomalit fyziologické změny způsobené stárnutím. Jedná se o velmi šetrný zákrok, kdy se za pomoci speciálních nití, které mají protisměrné kličky, defekty obličeje upravují bez použití skalpelu a při lokální anestézii. Feather face lift se nejčastěji používá k úpravě kontur obličeje a krku, pokleslých ústních koutků, pokleslého obočí a v indikovaných případech také poklesu prsou a hýždí. V průběhu zákroku může být ošetřena jedna či více oblastí.

Techniky feather face liftu

Každá z ošetřovaných partií vyžaduje jiný přístup. Aptos proto používá několik různých technik, kterými jsou:

  • aplikace nití s protisměrnými kličkami
  • aplikace pružinek
  • technika prošívání
  • technika podetnutí

Aplikace nití s protisměrnými kličkami

Nit je do podkoží zavedena za pomoci jehly o průměru 1,2 mm tak, aby držela podkoží v požadované poloze. Nit následně zaroste vazivovou tkání, čímž je dosaženo stabilizace nového vzhledu. Tento postup je obvykle užíván při řešení pokleslé kůže tváří, pokleslé kůže nad očima a pokleslé kůže brady. Nitě jsou z materiálu, který se již léta používá v plastické chirurgii, v podkoží i na kůži. Je to materiál nealergizující, plně biokompatibilní.

Aplikace pružinek

Pružinky jsou zaváděny podobným způsobem jako nitě a jsou především používány ke korekci vrásek vedoucích svisle dolů od ústních koutků.

Technika prošívání

Technika prošívání se používá především při poklesu kůže pod bradou, k její modelaci a ke zvýraznění kontur lícních kostí. K prošívání se požívá polokruhovitá jehla, na kterou je upevněna hladká nit. Prošití se provede buď lineárně nebo cirkulárně, podle požadovaných úprav a ošetřované oblasti.

Technika podetnutí

Pomocí hladké nitě zavedené do podkoží ve směru tam a zpět se vytvoří klička. Následně je jemným tahem podetnuto podkoží vrásky, která má být odstraněna. V místě podetnutí se vytvoří pevná plochá vrstvička vaziva, která zabrání opětovnému vzniku vrásky.

Jste vhodným kandidátem pro feather face lift?

krk--dekoltAptos je technika, která je vhodná na rozdíl od klasického (chirurgického) face liftu pro různé věkové skupiny klientů. Lze ji použít i pro mladší uchazeče (již od 30 let) pro korekci nedokonale manifestovaných kontur obličeje. Pouze pro malé procento pacientů je feather facelift alternativou ke klasickemu faceliftu.

Pokud vás trápí vpadlé obočí, výrazná nosoretní vráska, propadlé vrásčité tváře či uvolněná kůže brady, chcete podstoupit velmi šetrné ošetření a vaše očekávání jsou realistická, pak můžete být vhodným kandidátem pro feather face lift.

Před zákrokem

Lékař s vámi prodiskutuje vaše představy a očekávání. Zhodnotí stav a elasticitu vaší kůže a také vám podrobně vysvětlí průběh celého zákroku. Dotáže se vás na již prodělané operace obličeje či zranění, na váš celkový zdravotní stav a užívání některých léků.

Anestézie

Protože se jedná o velmi šetrný zákrok, většinou je prováděn v místním znecitlivění, které vám zajistí jeho bezbolestný průběh. Místní anestézie může být kombinována s podáním sedativ. V některých případech může lékař zvolit i lehkou celkovou anestézii. V tom případě budete spát v průběhu celé operace. Naprostá většina zákroků však probíhá v lokální anestézii a domů tak můžete odejít již po několika hodinách.

Průběh feather face liftu

K feather face liftu se užívají speciální vlákna nebo pružinky z nealergizujícího materiálu. Po aplikaci znecitlivující látky do ošetřované plochy je vlákno nebo pružinka, která je napojena na jehlu silnou asi 1,2 mm, protažena podkožím. Tam se zachytí a tím udrží ošetřovanou partii v nové, požadované poloze. V okolí vlákna se v podkoží vytvářejí kolagenové srůsty, které drží podkoží v požadovaném tvaru.

V poslední době se aplikují v některých případech vlákna Happy Lift™. Jejich výhodou je skutečnost, že se po 8-10 měsících od ošetření vstřebají do měkké tkáně.

Po zákroku

Po zákroku bude ošetřovaná plocha mírně oteklá a mohou se objevit i drobné modřinky. Doba hojení je pro klienta podstatně kratší než u klasického face liftu, většinou trvá asi jeden týden. Je doporučeno asi 14 dnů po zákroku neprovádět namáhavé pohyby, obzvláště v ošetřované oblasti.

Jaký je výsledek feather face liftu?

Po operaci je téměř okamžitý, v průběhu několika měsíců se ještě mírně zlepšuje tím, jak vlivem působení nitě v podkoží vznikají kolagenové srůsty, které pomáhají držet podkoží v požadované poloze. Efekt zákroku se počítá na roky, v závislosti na typu kůže, podkoží a věku pacienta. Proceduru lze v případě potřeby několikrát opakovat.

Tento text vznikl s laskavou pomocí MUDr. Petra Hajduka.

Aktualizováno: 18.6.2013

Doktor ve Vašem okolí   

Zákroky, na které se chystají ostatní