Kompozitní zvětšení prsou

Autor:

Kompozitní zvětšení prsou je nová technika spočívající v kombinaci silikonového implantátu a přenosu vlastní tukové tkáně. Výsledkem zákroku je přirozenější vzhled zvětšeného poprsí, proto je tato metoda vhodná zejména pro ženy zvláště štíhlé postavy, u kterých může zvětšení poprsí silikonovými implantáty působit nepřirozeně kvůli viditelným okrajům implantátu. Náročnost operace a pooperační režim jsou obdobné jako u běžné augmentace prsou. Žena obvykle odchází do domácí péče za 1-2 dny po operaci, klidový režim se doporučuje 1-2 týdny. Plná zátěž je možná po šesti týdnech.

Pro koho je kompozitní zvětšení prsů vhodné?

U řady žen, zvláště štíhlé postavy, může zvětšení poprsí silikonovými implantáty působit nepřirozeně kvůli viditelným okrajům implantátu. Operatér je tak při plastice prsou  omezený volbou velikosti implantátu a někdy působí nepřirozeně i nejmenší implantát. Kompozitní zvětšení prsů dokáže tento problém vyřešit tím, že vložený implantát obalí vlastním tukem a více jej skryje. Vlastní tuková tkáň je zcela „biokompatibilní“, tzn., že nehrozí odmítavá reakce organismu.

Průběh kompozitní augmentace poprsí

Vlastnímu zákroku předchází důkladné naměření pacientky a vybrání správného implantátů individuálně pro každou pacientku. V rámci operace se nejprve provede odběr tukové tkáně. Lokalitu vybíráme dle přání pacientky nejčastěji z boků, stehen, břicha nebo kolen. Obvykle se odebírá kolem 100 ml tukové tkáně. Po odběru se tuková tkáň čistí jejím odstředěním. V další fázi operace provedeme zvětšení poprsí pomocí silikonového implantátu klasickou operační technikou. Na konci operace aplikujeme tukový štěp kolem implantátu, nejvíce do oblasti dekoltu. Snažíme se skrýt okraje implantátu a zajistit co nejpřirozenější vzhled prsu. Tuk aplikujeme pomocí speciálních tupých kanyl s užitím 10 ml stříkaček.

Pooperační režim a rekonvalescence

Pooperační režim je obdobný jako u běžné augmentace prsu. Žena obvykle odchází do domácí péče za 1-2 dny po operaci, klidový režim se doporučuje 1-2 týdny. Plná zátěž je možná po šesti týdnech.

Komplikace po operaci

Kompozitní augmentace prsou je chirurgický zákrok a mohou jej provázet obecné chirurgické komplikace, jako např. problematické hojení rány. Ke specifickým komplikacím patří nejčastěji hematom po operaci a tzv. kapsulární kontraktura. Komplikace související s odběrem a aplikací tukové tkáně jsou vzácné. Nejčastěji se může jednat o vznik nerovností na odběrových místech.

Výsledek kompozitní augmentace prsou

Výsledek operace je dlouhodobý. Vzhledem k tomu, že se aplikuje poměrně malé množství tukové tkáně, je možné operaci provést i u štíhlých pacientek. Vstřebávání tukového štěpu je také menší, než u přenosů větších objemů tukové tkáně. Díky této technice nemusíme vkládat implantát pod sval. Tím předejdeme jednak větší pooperační bolestivosti a také souhybům implantátu se svalem, které jsou s augmentací pod sval spojené. Tukovou tkáň můžeme aplikovat do oblasti prsů také s časovým odstupem po augmentaci implantátem.

Aktualizováno: 22.5.2018

Kompozitní zvětšení prsou - Novinky

Související recenze a zkušenosti

Kompozitní zvětšení prsou - Ceny

Ceny od 60 000 Kč
Prof. MUDr. Markéta Dušková CSc.
Ceny od 80 000 Kč
obvykle do 105 000 Kč
Doc. MUDr. Ondřej Měšťák Ph.D.
Bellemed
Brno, Ostrava
Ceny od 66 000 Kč
obvykle do 76 000 Kč
Bellemed

Kompozitní zvětšení prsou

100% spokojeno. 10 recenzí pacientů.

Doktor ve Vašem okolí   
Fotografie pacientů
Zákroky, na které se chystají ostatní