Autor:

Vrásky, povadlá pokožka a kožní převisy jsou výsledkem. Příčinou je proces stárnutí a změny v biologické struktuře pokožky. A katalyzátorem je naše nečinnost. Pokud se o naši pleť správně nestaráme a pokud jsme podcenili prevenci, nemůžeme se divit, že se projevy procesu stárnutí objevují brzy a v hojné míře.

Koneckonců, je to přirozené – v průběhu let pokožka postupně ztrácí schopnost držet vodu a tvořit dostatek kolagenu, který by kompenzoval jeho přirozenou každodenní ztrátu. Dehydratovaná pokožka chřadne. Pokožka, v níž ubývá kolagen, ztrácí svou elastičnost a pozvolna se svažuje k zemi. Dochází k viditelným převisům, ústupu zdravých mladých kontur a vzniku hlubokých rýh. Na začátku tohoto všeho přitom stojí prevence.

Péče o pleť neobnáší jen pravidelnou hydrataci pomocí krémů. Pleť se postupem času uzamyká a živiny zkrátka už nepronikají dovnitř tak jednoduše. Součástí každé prevence chřadnutí pleti by proto měla být také preventivní ošetření estetické medicíny. Výborným příkladem jsou tzv. mezonitě a ještě lepším je LAC-Lifting®.

Co je LAC-Lifting®

Obě metody patří do kategorie tzv. niťových liftingů. Zatímco ovšem například niťový lifting Art Filting® slouží k výraznému pozvednutí už markantně povislých tkání (a to i u pacientů, kteří byli již indikováni na chirurgický facelift), mezonitě či LAC-Lifting® (nebo i tzv. Gold Lift®) slouží primárně jako dlouhodobá intenzivní prevence, byť je možné jimi mírnit i již vzniklé vrásky či převisy.

lac 1

Při obou ošetřeních se do pleti zavádějí speciální biokompatibilní nitě, tzv. mezonitě. V případě LAC-Liftingu® jde o nitě ze 100% kyseliny mléčné v její polymerizované podobě. Síť z těchto nití, která není okem viditelná a pacient ji v pleti necítí, funguje jako opora pleti a stimuluje tělo v místě zavedení ke vzniku elastinových můstků a k masivní produkci kolagenu.

Po šesti měsících organismus mezonitě odbourá a ty se úplně rozpustí, kolagenová síť, kterou vytvořily, však v pleti i nadále zůstává. V případě klasických mezonití ještě zhruba dva roky, efekt LAC-Liftingu® vydrží ještě 3 – 4x déle. Kyselina mléčná je navíc v dermatologické praxi známá větší hydratační schopností a antiseptickými účinky.

Pro koho je ošetření LAC-Lifting® vhodné?

Ošetření je vhodné takřka pro kohokoliv, kdo se chce v blízké budoucnosti vyhnout vráskám či povadlé pokožce, případně i pro pacienty, u nichž se již tyto problémy objevily (tam je možná i kombinace více druhů niťového liftingu či jiných procedur). Nejsou s ním spjata žádná rizika ani komplikace, neboť kyselina mléčná je plně biokompatibilní s lidským tělem, díky čemuž nehrozí žádná individuální intolerance. Po ošetření navíc není potřeba žádná rekonvalescence. Kontraindikacemi jsou pouze těhotenství a doba kojení, nemoci srážlivosti krve, nádorová a infekční onemocnění, či přecitlivělost na kyselinu mléčnou.

Ošetřit touto metodou lze celý obličej. Nejčastěji vyhledávanými oblastmi jsou čelo, tváře, okolí očí a obličejový ovál. Kromě toho je možné ošetřit také krk, dekolt či různé tělesné partie, jako jsou spodní strana paží, břicho či kolena.

Průběh ošetření

Průběh ošetření není pro pacienta nijak náročný, předchází mu pouze odlíčení a pečlivá desinfekce ošetřované oblasti. Nitě se aplikují pomocí tenounkých jehliček v lokální anestezii, takže pacient necítí žádné nepohodlí. Ošetření navíc probíhá ambulantně a časově zabere zhruba 60 – 90 minut v závislosti na rozsahu ošetřované oblasti, tudíž jde o skutečně rychlou a účinnou metodu, kvůli níž si není třeba brát dovolenou, ani se nijak jinak omezovat z hlediska denního rozvrhu. Také bezprostředně po ošetření se pacient může vrátit ke svému běžnému režimu, není totiž nijak limitován. LAC-Lifting® nevyžaduje žádnou rekonvalescenci ani speciální režim, pouze se bezprostředně po jeho podstoupení nedoporučuje sauna, bazén ani opalování. Od druhého dne už však může pacient kamkoliv a podniknout cokoliv.

lac 2

Pacienti s velmi citlivou pokožkou mohou zaznamenat drobné modřinky kolem míst aplikace nití, případně drobný otok, který zpravidla do několika hodin zmizí. Na pokožku je možno hned druhý den nanést make-up, takže ani případné modřinky nebývají pro pacienta žádným problémem. Ve většině případů je ovšem ošetření snášeno dobře a zcela beze stop.

Efekt ošetření

Efekt ošetření je do určité míry viditelný okamžitě. Pleť je na pohmat i pohled vypnutější a pevnější. V průběhu následujících několika týdnů obalí nitě v pleti kolagen a efekt ošetření se maximalizuje. Vrásky mizí a pleť je viditelně mladší a pevnější než dřív, také vypadá svěžejší a rozjasněná a je dlouhodobě chráněná před nepříznivými projevy procesu stárnutí.

lac 3

Ošetření je možné opakovat pro dosažení výraznějšího výsledku a lze také kombinovat s celou řadou jiných estetických zákroků, ať už jde o ty přístrojové či manuální. V tomto záleží zcela na představách pacienta a na doporučení lékaře.

Publikováno: 27.6.2016

Niťový lifting - Novinky

Související recenze a zkušenosti

Radmila 29.6.2019
Spokojený/á

8.6.. jsem podstoupila zákrok, na který jsem se těšila. Nebyl to můj první zákrok a vím že můj práh bolestivosti je dost vysoký. Sestřičky se mi ptaly, zda nechci něco na uklidnění. Byla jsem klidná, takže ne. Celý zákr... Více 

1 Like   7 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí   
Fotografie pacientů
Zákroky, na které se chystají ostatní