Laserová epilace LightSheer® DESIRE™

Autor:

Laserová epilace přístrojem LightSheer® DESIRE™ představuje doposud nejmodernější a nejúčinnější epilační techniku u nás. Velkou výhodou této lékařské laserové epilace je rychlost ošetření, minimální bolestivost a především trvalý výsledek odstranění nežádoucího ochlupení. LightSheer® DESIRE™ je diodový laser amerického výrobce Lumenis a vlastní FDA certifikaci.

Pro koho je zákrok vhodný?

Lékařská laserová epilace je vhodná pro ženy i muže a na všechny fototypy pleti. Používá se k odstranění chloupků na všech částech těla, od malých lokalit (horní ret), až po ty velké (záda).

Kdy se laserová epilace nedoporučuje?

Zákrok není vhodné podstupovat v případě, že je pokožka opálená či ošetřená samoopalovacím krémem. Epilaci také nedoporučujeme provádět těhotným ženám.

LightSheer Desire Left View HR
LightSheer Desire

Před ošetřením

Před samotným zákrokem je vždy nutná konzultace s lékařem. Pro epilaci laserem LightSheer® DESIRE je nutné, aby byly chloupky oholené žiletkou ideálně večer před ošetřením. Minimálně 6 týdnů před ošetřením není vhodné chloupky vytrhávat, depilovat voskem, cukrovou pastou či způsoby, které odstraní chloupek i s cibulkou.

Jak ošetření probíhá

Laser LightSheer DESIRE kombinuje dvě unikátní technologie za pomocí dvou různých koncovek. Koncovka na ošetření velkých ploch pomocí vakua pokožku jemně nasaje, takže se dostane blíže ke zdroji laserové energie. Zároveň se jeho působením napne, dojde k roztažení melanocytů a ke snížení průtoku krve.  Energie laserového světla sjede po pigmentu k chloupku, zasáhne jeho folikulu a zničí ho. Menší a choulostivější lokality se ošetřují druhou speciální koncovkou, která díky kontaktnímu chlazení pokožku v průběhu zákroku neustále chladí. I zde je cibulka chloupku zničena tepelnou energii laserového světla.

S LightSheer® DESIRE™ lze ošetřovat i velké plochy za pouhých 15 -20 minut, aniž by bylo zapotřebí použití anestetik.

Epilace před
Epilace před Epilace těsně po ošetření
Epilace týden po 1.ošetření
Epilace týden po 1. ošetření

Po ošetření

Ihned po zákroku epilovanou plochu chladíme a ošetřujeme krémem s panthenolem. Po laserové depilaci je nutné vyvarovat se přímému slunečnímu záření, případně po dobu několika týdnů na ošetřenou plochu kůže používat ochranné faktory SPF 50+.

Jak dlouho přetrvá výsledek lékařské laserové epilace?

Laser působí pouze na chloupky, které se nachází v aktivní růstové fázi, proto je nutné ošetření několikrát opakovat, většinou je potřeba celkem 5 – 7 sezení v intervalech 6 – 8 týdnů.. Z tohoto důvodu proto není dobré začátek ošetření odkládat na léto, ale využít zimní nebo maximálně jarní období. Aby byl efekt laserové epilace trvalý, je potřeba absolvovat všechna potřebná sezení. Výsledky jsou však viditelné již po prvním ošetření.

Publikováno: 22.5.2015

Laserová epilace, depilace - odstranění chloupků - Novinky

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí   
Fotografie pacientů
Zákroky, na které se chystají ostatní