Navigace

  • Úvod
  • Vhodný pacient
  • Vyšetření
  • Průběh výkonu
  • Hojení
  • Efekt zákroku
  • Kontraindikace

Úvod

Se stoupajícím výskytem alergií (přecitlivělostí na různé látky kolem nás), stoupá i počet pacientů u nichž se podobná přecitlivělost projevuje opakovanou či trvalou neprůchodností nosu. Problém dočasně řešený nosními kapkami, ale v žádném případě takto řešitelný. Opakovanou aplikací dekongesčních nosních kapek naopak dochází k vytvoření návyku a v období mimo vlastní aplikaci se problém stává ještě výraznějším.

Vhodný pacient

Vhodný pacient

O vhodnosti pacienta k tomuto výkonu se rozhodujeme po ORL vyšetření. Důkladným vyšetřením nosu vyloučíme i jiné příčiny špatné nosní průchodnosti (jako např. deviaci nosní přepážky, nosní polypy, chronickou sinusitidu..). Typickými projevy jsou opakovaná nebo trvalá neprůchodnost nosu, bolesti hlavy, pocit zatékání sekrece do krku, ve vážnějších případech i chrápání a poruchy dýchání ve spánku.

Vyšetření

ORL vyšetření nás informuje o stavu přepážky, nosní sliznice, zejména sliznice nosních skořep, jejíž zbytnění bývá nejčastěji původcem problému. Odborník ORL rozhodne je-li vhodná léčba konzervativní (neoperační) nebo je již nutný chirurgický zákrok.

Průběh výkonu

Průběh výkonu

Výkon je ambulantní, bezbolestný, vhodný i pro spolupracující pacienty dětského věku. Nejdříve je provedeno lokální umrtvení sliznice tampony s anestetickým roztokem. Poté se zavedeno laserové vlákno do těla skořepy a uvolněným teplem na konci vlákna se tkáň částečně odpaří, část je pouze poškozena a následně se vstřebává. Výsledkem je redukce tkáně těla skořepy, tedy uvolnění většího prostoru v nosním průduchu pro dýchání. Celý výkon trvá 15-20 min., je nekrvavý, nebolestivý, výborně snášený.

Hojení

Není třeba pracovní neschopnost, ani žádná větší omezení, pacient se může vrátit zpět do běžného i pracovního života. V následujícím 1-2 týdnech může mít ještě přetrvávají pocit ucpaného nosu, který se bude postupně zlepšovat.

Efekt zákroku

Pocit zlepšeného dýchání nosem se dostavuje již během 1-2 týdnů, někdy i dříve. Konečný efekt lze hodnotit až v řádu více týdnů, kdy jsou ukončeny všechny pochody hojení ve tkáni. Jedná se o metodu s vysokou úspěšností a dlouhodobým efektem.

Kontraindikace

Kontraindikací je například porucha krevní srážlivosti. Lékař musí před zákrokem pacienta vyšetřit a informovat se podrobně ojeho zdravotním stavu.

"Informace, které jsou uvedeny na této webové stránce, jsou pouze informativní a nikdy nenahradí informace, které by Vám měl poskytnout Váš estetický lékař, kosmetický chirurg nebo estetický specialista. Pokud zvažujete podstoupit jakoukoli lékařskou léčbu nebo zákrok (také v případě pochybností nebo dotazů), obraťte se přímo na svého odborného lékaře, který Vám poskytne odpovídající informace. Společnost Estheticon neschvaluje ani nedoporučuje žádný obsah, postup, produkt, názor, zdravotnický personál ani jakékoli jiné materiály a informace uvedené v jakékoli části této webové stránky."