Endermologie je ošetření celulitidy, které kombinuje velmi intenzivní masáž, válečkovou metodu a vakuové vlny na povrchu pokožky. Tím dojde k rozbití tukových buněk, které způsobují celulitidu.

Endermologie je ošeření celulitidy, které zahrnuje masáž, válečkovou metodu a vakuové vlny na povrchu pokožky za účelem odstranění nepoddajných ložisek celulitidy.

Hodnocení endermologie - ošetření celulitidy

Ošetření zahrnuje jemné nasávání pomocí dvou aktivních válečků a motorizovanou vibrační masáž pokožky. Podle lékařů využívajících endermologii, dochází ke snižování tukové vrstvy, zvyšuje se cirkulace krve a průtok lymfy, což umožňuje eliminaci zadržovaných nadbytečných tekutin a tukových buněk.

Endermologické ošetření většinou trvá přibližné 45 minut a podobá se intenzivní masáži.

Stoupenci endermologie věří, že ošetření zvyšuje cirkulaci a tím pomůže odstranění nadbytečných tukových buněk a celulitidy. Naopak kritici tvrdí, že endermologie pouze způsobí otok a celulitida je tím pádem sice méně znatelná, ale stále tam je.

Endermologie se často používá po tumescentní liposukci za účelem vyhlazení ošetřené oblasti.

Během 14-ti týdenního ošetření by měli pacienti vypít mezi 2-3 litry vody denně k pročištění sytému.

Publikováno: 3.1.2013

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.

Léčba celulitidy - Novinky

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní