Máte před zákrokem?

Vyplňte krátký dotazník a pošlete nezávaznou poptávku až 4 specialistům na tento zákrok. Díky dotazníku snadněji získáte konkrétní odpověď od špiček v oboru – rychle a zdarma.

Máte po zákroku?

Sdílejte své zkušenosti v rychlé anketě a pomozte ostatním se lépe rozhodnout.

  1. Step 16
  2. Step 17
  3. Step 18
  4. Step 19
  5. Step 20
  6. Step 21
  7. Step 22
  8. Step 23

Kdy chcete liposukci podstoupit?

Jakou partii chcete nejvíce ošetřit?

Už jste někdy liposukci podstoupil/a

O jaké metodě přemýšlíte?

Jak jste zkoušel/a zhubnout do této chvíle?

Jak dlouho se pokoušíte zhubnout?

Pomohla by vám v rozhodování možnost platby na splátky?

Chtěla byste se připojistit na případné komplikace po zákroku?

Klasická liposukce může být provedena buď jako tzv. suchá technika, pod kůži ošetřované oblasti není vstřikována žádná tekutina. Nebo liposukce v celkové anestezii s využitím infiltračního roztoku a liposukční kanyly poháněné vibrační, ultrazvukovou, radiofrekvenční nebo laserovou energii. Je možné odsát větší množství tuku. Hospitalizace trvá 1 – 2 dny, nošení kompresního prádla 8 – 12 týdnů, sportování po 4 týdnech.

Co je to klasická liposukce?

1) Pod tukovou tkáň při klasické liposukci není vstřikována žádná tekutina – odtud název suchá technika. Je při ní nutné použít vyšší podtlak, jehož následkem může být vyšší krevní ztráta nebo poškození tkáně či ve výsledku výraznější nerovnosti. Provádí se samozřejmě v celkové anestezii. Metoda je v současnosti považována za zastaralou a příliš se nepoužívá.

2) Za klasickou liposukci se považuje i liposukce v celkové anestezii s použitím wet nebo super-wet techniky, kdy je tkáň napuštěna infiltačním roztokem jenž neobsahuje anestetikum. Pak probíhá vlastní odsávání s použitím různých typů kanyl podle zvyklostí nebo vybavení pracoviště. Při této liposukci v celkové anestezii, lze odsát větší množství tuku najednou, lze použít kanyly o vetším průměru a doba trvání výkonu je kratší ve srovnání s tumescentní metodou. Je zde však větší riziko vyplývající z celkové anestezie a nemožnost polohovat pacienta při výkonu, případně provádět finální dokončení odsávání ve stoje. Metoda je současnosti využívana některými pracovišti poměrně často, ale za modernější trend je zcela jistě považována liposukce tumescentní.

Více informací naleznete na https://www.estheticon.cz/zakroky/liposukce

Aktualizováno: 25.4.2016

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.
Obsah

Liposukce - Novinky

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí   
Fotografie pacientů
Zákroky, na které se chystají ostatní