Navigace

  • Úvod
  • Co je to klasická liposukce?

Úvod

Klasická liposukce může být provedena buď jako tzv. suchá technika, pod kůži ošetřované oblasti není vstřikována žádná tekutina. Nebo liposukce v celkové anestezii s využitím infiltračního roztoku a liposukční kanyly poháněné vibrační, ultrazvukovou, radiofrekvenční nebo laserovou energii. Je možné odsát větší množství tuku. Hospitalizace trvá 1 – 2 dny, nošení kompresního prádla 8 – 12 týdnů, sportování po 4 týdnech.

Co je to klasická liposukce?

Co je to klasická liposukce?

Co je to klasická liposukce?

1) Pod tukovou tkáň při klasické liposukci není vstřikována žádná tekutina – odtud název suchá technika. Je při ní nutné použít vyšší podtlak, jehož následkem může být vyšší krevní ztráta nebo poškození tkáně či ve výsledku výraznější nerovnosti. Provádí se samozřejmě v celkové anestezii. Metoda je v současnosti považována za zastaralou a příliš se nepoužívá.

2) Za klasickou liposukci se považuje i liposukce v celkové anestezii s použitím wet nebo super-wet techniky, kdy je tkáň napuštěna infiltačním roztokem jenž neobsahuje anestetikum. Pak probíhá vlastní odsávání s použitím různých typů kanyl podle zvyklostí nebo vybavení pracoviště. Při této liposukci v celkové anestezii, lze odsát větší množství tuku najednou, lze použít kanyly o vetším průměru a doba trvání výkonu je kratší ve srovnání s tumescentní metodou. Je zde však větší riziko vyplývající z celkové anestezie a nemožnost polohovat pacienta při výkonu, případně provádět finální dokončení odsávání ve stoje. Metoda je současnosti využívana některými pracovišti poměrně často, ale za modernější trend je zcela jistě považována liposukce tumescentní.

Více informací naleznete na https://www.estheticon.cz/zakroky/liposukce

"Informace, které jsou uvedeny na této webové stránce, jsou pouze informativní a nikdy nenahradí informace, které by Vám měl poskytnout Váš estetický lékař, kosmetický chirurg nebo estetický specialista. Pokud zvažujete podstoupit jakoukoli lékařskou léčbu nebo zákrok (také v případě pochybností nebo dotazů), obraťte se přímo na svého odborného lékaře, který Vám poskytne odpovídající informace. Společnost Estheticon neschvaluje ani nedoporučuje žádný obsah, postup, produkt, názor, zdravotnický personál ani jakékoli jiné materiály a informace uvedené v jakékoli části této webové stránky."