SmartLipo neboli laserová liposukce je metoda k odstranění nežádoucích tukových zásob. Tvaruje vaše tělo. Pomocí laserového paprsku dochází k destrukci tukových buněk, které se vyloučí přirozeným metabolismem. Bez výrazného krvácení, bez bolesti, bez pracovní neschopnosti.

Co je to laserová liposukce - SmartLipo ?

Do kůže se zavede drobná kanyla (trubička) o průměru asi 1 – 2 mm, která má v sobě laserový paprsek. Pohyb kanyly tam a zpět umožní, aby energie laserového paprsku mohla působit přímo na tukovou buňku, rozložit ji a umožnit její drenáž (odplavení). Laserový paprsek působí také na podkoží, kde dojde ke stažení kolagenových vláken.

Zkapalněná tuková tkáň se v případě velmi malých partií ponechává většinou bez odsátí. Díky přirozenému metabolismu dojde k postupnému vstřebání. U větších ošetřených oblastí je nutno laserově rozpuštěnou tukovou tkáň šetrně odsát. K tomu většina moderních světových pracovišť používá techniku vibrační liposukce.

Díky malé velikosti kanyly se jedná o miniimvazivní výkon, který je možno provést v lokální anestezii. Krev v drobných cévách se sráží okamžitě. Výsledkem je pouze malé krvácení, bez otoků a poranění a mnohem rychlejší rekonvalescence než u klasické liposukce.

Obavy ohledně bezpečnosti laserového ošetření jsou zbytečné – laser dokáže snadno odlišit tukové buňky od ostatních tkání, jako jsou nervy, cévy a pojivová tkáň. Místa vstupu laserového paprsku do podkoží se nešijí, ale pouze ošetří náplastí. Postupně téměř vymizí.

Jste vhodným kandidátem pro laserovou liposukci - SmartLipo?

Máte-li na svém těle tukové oblasti, které nelze odstranit dietou ani cvičením, pak jste vhodným kandidátem pro laserovou liposukci. Ideální kandidát by měl být zdravý, mít normální tělesnou hmotnost a reálné představy o výsledku.

SmartLipo je ideální pro odstranění tuku z těchto oblastí: břicho, brada, krk, ramena, zvětšená prsní žláza u muže, vnitřní a vnější stehna, hýždě, kolena, boky a kotníky. Dále je také vhodné k napnutí povislé a ochablé kůže. Tento zákrok může vyladit křivky těla a může do určité míry zlepšit i celulitidu.

Kolik je potřeba sezení?

Pro většinu pacientů je postačující jedno ošetření. Doba zákroku je pro ošetření každé oblasti asi 45 minut až 1 hodinu.

Co je nutné dodržovat po zákroku?

Po zákroku je nutné nosit kompresní prádlo. Délka nošení závisí na velikosti plochy, která byla ošetřena. Jedná se o několik dnů až týdnů. U drobných zákroků jako např. podbradek lze ponechat ošetřené plochy bez kompresního prádla. Většina klientů se vrací po dvou dnech zpět do práce.

Je výsledek laserové liposukce trvalý?

Ano, dospělý jedinec netvoří již nové tukové buňky. Zvýšite-li svoji tělesnou hmotnost, tukové buňky se zvětšují. Smartlipo tukové buňky trvale odstraní a pokud přiberete na váze tuk se ukládá do oblastí, které nebyly ošetřeny.

Výsledek ošetření může být viditelný za týden s postupným zlepšováním během několika měsíců.

Aktualizováno: 25.4.2016

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.

Liposukce laserová - SmartLipo - Novinky

Liposukce laserová - SmartLipo - Ceny

MUDr. Patrik Paulis
Praha, Bratislava
Ceny od 500 Kč
obvykle do 2 200 Kč
MUDr. Patrik Paulis
Ceny od 25 000 Kč
prim. MUDr. Bronislav Vřeský
Ceny od 25 000 Kč
MUDr. Eva Dřevínková
Ceny od 30 000 Kč
Medical Institut Plzeň
Ceny od 20 000 Kč
Premier Clinic
Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní