Autor:

PlasmaLipo je nejmodernější metodou odstranění tuku a vyhlazení kontur za použití kombinace liposukční techniky a plasmového paprsku.

PlasmaLipo se nejčastěji používá současně s liposukcí Body-Jet, kdy je proudem operačního roztoku šetrně, ale účinně, rozvolňována podkožní tkáň a tukové buňky, které jsou následně odsávány speciální kanylou. Po odsátí tuku je pak tkáň indikované oblasti ošetřena pomocí plasmového paprsku. Ten okamžitě působí na kolagenová vlákna v podkoží, díky čemuž ihned dochází k vypnutí pokožky s přesnou a jasnou konturací ošetřované partie. Díky působení plasmového paprsku dochází k rychlejší rekonvalescenci traumatizované tkáně. V některých případech se mohou objevit modřiny, které během pár dní samovolně zmizí. Bolestivost ošetřované partie po zákroku je velmi individuální, přesto každý klient dostává s sebou domů antibiotika na 3 dny a léky pro utlumení bolesti, které užívá bezprostředně po zákroku.

liposukce spek bricho

Jedinečnost PlasmaLipo spočívá v nové patentované technologii, která umožňuje ošetřovat okolní tkáň v rozpětí 360°. Při použití plasmy nevzniká vysoká teplota a nehrozí zde žádné riziko tepelného poškození okolní tkáně, jako např. v případě laseru. Metoda PlasmaLipo je speciálně určena k ošetření i velmi malých lokací, jako jsou kolena, paže, podbradek nebo "faldíky pod zadečkem", kdy bez jakékoliv reakce s okolní tkání plasmový paprsek rozpouští tuk při současném účinku na kolagenová vlákna. To způsobí okamžité přilnutí ošetřené tkáně a její vypnutí bez rizika jakýchkoliv nerovností. PlasmaLipo není tedy "jen" metodou odstranění tuku, ale současně i prostředkem k odstranění ochabnutí pleti v rizikových partiích.

Velkou výhodou PlasmaLipo je ošetření pouze v lokální anestezii, bez nutnosti celkové anestezie. Díky malé invazivnosti zákroku není potřeba bát se bolesti. Pokud by však klient měl i přes to obavy z bolesti či nepříjemných pocitů, je možné připlatit analgosedaci. V tomto případě je pak nezbytné počítat s delším pobytem klienta na klinice (několikahodinové sledování lékařem, než odezní účinky analgosedace). Při výkonu v lokální anestezii je možné opustit kliniku již pár hodin po zákroku.

Liposukce za pomoci PlasmaLipo se provádí za pomoci tenkých kanyl pouze několika malými vpichy, které není nutné ani sešívat a které nezanechávají viditelné jizvy. Riziko pooperačních komplikací je velmi nízké, pracovní neschopnost (při ambulantním výkonu, bez aplikace celkové anestezie) není nutná.

Kompresní prádlo je nutné nosit 4 – 6 týdnů po zákroku v závislosti na ošetřované partii a celkovém rozsahu ošetření. Klient se může vrátit ke svému běžnému režimu do 2 – 4 dní po výkonu, ke svým sportovním aktivitám do 4 – 6 týdnů od podstoupení liposukce.

V prvních dvou dnech po zákroku se může ošetřované místo pouze omýt vodou. Nedoporučujeme vystavovat vpichy tekoucí vodě, potu či jiným možným příčinám infikace rány.

Pro co nejlepší výsledek, stejně jako u každé liposukce, doporučujeme klientům před zákrokem absolvovat ošetření indikované partie endermologickou masáží za pomoci přístroje LPG Lipomassage, která napomáhá k uvolnění lymfy v problematických partiích a zajišťuje tak lepší přípravu tkáně na zákrok. Stejně tak po zákroku je výhodné absolvovat endermologickou masáž LPG Lipomassage, která napomáhá odvodu zbylého rozpuštěného tuku pryč z těla.

Článek byl připraven ve spolupráci s MUDr. Patrikem Paulisem, plastickým chirurgem a specialistou na PlasmaLipo.

Aktualizováno: 25.4.2016

Laserová liposukce - Novinky

Vanquish - bezbolestná liposukce břicha

Klinika estetické medicíny Petra Clinic

Vanquish je nová metoda bezbolestné liposukce, která využívá revoluční technologie, kterými odbourává přebytečný tuk. Metoda je...

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí   
Fotografie pacientů
Zákroky, na které se chystají ostatní