Navigace

  • Úvod
  • Co je to mikrodermabraze a k čemu se používá
  • Postup zákroku
  • Jak dlouho přetrvá výsledný efekt a co můžete očekávat od mikrodermabraze
  • Kde můžete zákrok podstoupit
  • Jaké jsou ceny zákroků

Úvod

Toužíte po jemné, sametové pleti. Zvolte vakuovou mikrodermabrazi. Zmírňuje příznaky stárnutí kůže, úspěšně léčí akné a pigmentové skvrny způsobené slunečním zářením. Může odstranit i drobné jizvy a rozšířené kožní póry. To vše bez bolesti, anestezie a časové náročnosti.

Co je to mikrodermabraze a k čemu se používá

Co je to mikrodermabraze a k čemu se používá

Mikrodermabraze je jedním z kosmetických zákroků, kterým si můžete naprosto bezbolestně nechat vyhladit, a tím pádem i omladit vaši pleť na obličeji i na celém těle. Mikrodermabraze spolehlivě redukuje obličejové vrásky, a také umí odstraňovat drobnější jizvičky a strie (malé jizvičky vznikající při náhlé změně váhy, nejčastěji po porodu, v pubertě atd.) na různých částech těla. Strie vypadají jako kožní trhlinky, mohou mít bílou, růžovou až červenou barvu. Jestliže se trápíte například tímto neestetickým problémem, metoda mikrodermabraze je pro vás vhodnou volbou.

Zákrok je vhodný jak pro muže tak pro ženy a pro všechny typy pleti. Mikrodermabraze funguje na bázi mechanického peelingu a nahrazuje starší metodu dermabraze. Nejprve je digitálním přístrojem na pokožku nanesen speciální tryskou oxid hlinitý a posléze je povrch obličeje jemně „sbroušen“ a všechny odumřelé buňky jsou spolu s vrchní částí kůže odsáty. Po celkové proceduře jsou ještě na obličej po důkladné akupresurní masáži naneseny kosmetické přípravky, které se snáze vstřebají do pokožky, a mohou jí tak rychleji dodat potřebné živiny. V průběhu aplikace je také příznivě stimulována produkce kožního kolagenu, čistí se ucpané póry a zvyšuje se celkové prokrvení kůže.

Existuje také mikrodermabraze diamantová, v níž jsou na obroušení kůže použity drtě přírodních krystalů diamantu různé hrubosti, a používá se často společně s takzvaným intenzivním pulzním světlem nebo v dalších kombinacích.

Celý zákrok je samozřejmě bezbolestný, bez vedlejších účinků (těsně po aplikaci může být pleť mírně zarudlá, ale bez otoků) a také dostatečně rychlý, takže se nemusíte bát, že si budete na celou kůru muset vyhradit mnoho času. Zákrok můžete podstoupit jak pouze na obličeji, tak na dalších částech těla jako je krk, dekolt, prsa a hýždě.

Postup zákroku

Postup zákroku

Nejprve je vaše pleť důkladně odlíčena, poté přichází na řadu mechanický peeling přístrojem s různými nástavci, a hned poté masáž obličeje, krku a dekoltu (podle toho, co zrovna podstupujete). Masáž trvá zhruba tři čtvrtě hodiny. Dále je na obličej naneseno speciální tonikum a hydratační krém. V některých salonech, kde se tento zákrok provádí, je možné společně s mikrodermabrazí podstoupit ještě přístrojovou lymfodrenáž, depilaci různých částí těla, úpravu obočí, nalíčení apod.

Zákrok se doporučuje podstoupit více než jedenkrát, ale záleží především na stavu, ve kterém se vaše kůže nachází - starší kůže potřebuje důkladnější obnovu. Nejlepší je vše konzultovat s kosmetičkou a dermatologem a posléze určit, v jaké míře by opakování zákroku mělo být.

Celý zákrok tedy může trvat od dvaceti minut do třech hodin podle míry jednotlivých zákroků a podle místa, kde jsou zákroky prováděny.

Jak dlouho přetrvá výsledný efekt a co můžete očekávat od mikrodermabraze

Jak dlouho přetrvá výsledný efekt a co můžete očekávat od mikrodermabraze

Výsledky mikrodermabraze jsou efektivní, působí na pleť také velmi relaxačním účinkem, a proto, pokud budete tento zákrok podstupovat častěji, vaše kůže by měla být hladší, zdravějšího vzhledu a pokud trpíte akné, po tomto zákroku by měly tyto problémy vymizet. Různé skvrny vzniklé od slunce, drobné jizvičky a jiné vady by měly být spolehlivě redukovány. Někdy je mikrodermabraze také doporučována jako léčebná metoda chronického akné. Pleť by měla být po proceduře odolnější vůči vnějším vlivům prostředí, které na ni denně působí, a měla by zpomalit stárnutí. V podstatě jde o účinné, hloubkové vyčištění pleti.

Ačkoli je výsledek patrný ihned po absolvování prvního sezení, předpokládá se, že toto sezení nebude jediné a zákrok podstoupíte vícekrát. Poté (alespoň po 4 sezeních) můžete zaznamenat výsledek mnohem výraznější. Často se doporučuje kúru opakovat jednou týdně či jednou za čtrnáct dní a poté občasně absolvovat kůru udržovací (alespoň 6 týdnů po intenzivní kúře).

Kde můžete zákrok podstoupit

Tento zákrok lze podstoupit jak v kosmetických salonech, tak na klinikách estetické dermatologie a v různých soukromých klinikách estetické medicíny, kde tento zákrok provádějí.

Jaké jsou ceny zákroků

Cenově se zákroky liší podle plochy oblastí, na které je mikrodermabraze aplikována, dále se liší dle cenových kategorií jednotlivých salonů a samozřejmě podle počtu sezení, které chcete absolvovat. Jedno sezení zaměřené pouze na obličejovou část se může pohybovat od 300 korun výše, celkové ošetření může zasáhnout až do částky několik desítek tisíc korun. V některých salonech či klinikách je možnost tento zákrok splácet.

"Informace, které jsou uvedeny na této webové stránce, jsou pouze informativní a nikdy nenahradí informace, které by Vám měl poskytnout Váš estetický lékař, kosmetický chirurg nebo estetický specialista. Pokud zvažujete podstoupit jakoukoli lékařskou léčbu nebo zákrok (také v případě pochybností nebo dotazů), obraťte se přímo na svého odborného lékaře, který Vám poskytne odpovídající informace. Společnost Estheticon neschvaluje ani nedoporučuje žádný obsah, postup, produkt, názor, zdravotnický personál ani jakékoli jiné materiály a informace uvedené v jakékoli části této webové stránky."