100% Index spokojenosti Založeno na 17 recenzi pacientů

Tento zákrok upravuje dolní polovinu břicha. V situaci, kdy část nad pupkem nemá kožní nadbytky nebo je zde pouze vyšší vrstva podkožního tuku a nadbytky kůže a podkoží jsou pouze lokalizované pod pupkem, je možné provést tzv. miniabdominoplastiku (někdy i ve spojení s liposukcí).

Tento zákrok je poměrně častý, protože ne vždy je nutné vypínat kůži celého břicha. V porovnání s kompletní abdominoplastikou je miniabdominoplastika šetrnější zákrok, s menšími riziky i kratší dobou rekonvalescence. I rozsah jizev bývá menší a především jizva je pouze nízko v podbřišku a není kolem pupku.

Výkon se provádí v krátké celkové anestézii s 1 - 2 denní hospitalizací. Při správné indikaci má miniabdominoplastika velmi pěkné výsledky.

Často se miniabdominoplastika kombinuje s liposukcí, kdy horní polovina břicha a oblast kolem pupku se odsaje a dolní polovina se vypne a odstraní se nadbytek kůže i podkožní tukové tkáně.

Popis zákroku vznikl s přispěním MUDr. Karla Urbana.

Aktualizováno: 6.8.2016

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.
Související recenze a zkušenosti
Miniapdominoplastika po diteti
Miniabdominoplastika
  Spokojený/á
Druha operace u pana doktora a opet nad miru spokojena. Bohuzel z duvodu, ze jsem v tehotenstvi pribrala cca 25 kg, pritom prvnich 5 mesicu skoro nic, kuze i pres mazani kremy toto nevydrzela a... Více 
Reoperace břicha po 26 letech
Miniabdominoplastika
  Spokojený/á
Děkuji panu MUDr.Martinu Chorvátovi za úžasný výsledek jeho práce.Před třemi týdny jsem podstoupila miniabdominoplastiku z důvodu operace z roku 1992.Jelikož se mi má stará jizva začala propadávat... Více 

V jaké fázi se nacházíte?

   
Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní