Tento zákrok upravuje dolní polovinu břicha. V situaci, kdy část nad pupkem nemá kožní nadbytky nebo je zde pouze vyšší vrstva podkožního tuku a nadbytky kůže a podkoží jsou pouze lokalizované pod pupkem, je možné provést tzv. miniabdominoplastiku (někdy i ve spojení s liposukcí).

Tento zákrok je poměrně častý, protože ne vždy je nutné vypínat kůži celého břicha. V porovnání s kompletní abdominoplastikou je miniabdominoplastika šetrnější zákrok, s menšími riziky i kratší dobou rekonvalescence. I rozsah jizev bývá menší a především jizva je pouze nízko v podbřišku a není kolem pupku.

Výkon se provádí v krátké celkové anestézii s 1 - 2 denní hospitalizací. Při správné indikaci má miniabdominoplastika velmi pěkné výsledky.

Často se miniabdominoplastika kombinuje s liposukcí, kdy horní polovina břicha a oblast kolem pupku se odsaje a dolní polovina se vypne a odstraní se nadbytek kůže i podkožní tukové tkáně.

Popis zákroku vznikl s přispěním MUDr. Karla Urbana.

Aktualizováno: 6.8.2016

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.

Související recenze a zkušenosti

Miniabdominoplastika - Ceny

Ceny od 35 000 Kč
obvykle do 45 000 Kč
MUDr. Petr Hýža Ph.D.
MEDICOM Clinic
Praha, Brno, Ústí nad Labem
Ceny od 36 000 Kč
obvykle do 42 000 Kč
MEDICOM Clinic
PRIMED Clinic
Havířov
Ceny od 26 000 Kč
PRIMED Clinic
MUDr. Jiřina Šilhánková
Prostějov, Olomouc
Ceny od 27 000 Kč
MUDr. Jiřina Šilhánková
Ceny od 45 000 Kč
V–CLINIC - klinika plastické a estetické chirurgie & gynekologie
Doktor ve Vašem okolí   
Fotografie pacientů
Zákroky, na které se chystají ostatní