Autor:

Jde o metodu zkrášlení a omlazení obličeje. Jedná se o ambulantní zákrok s okamžitým a výrazným efektem omlazení a dlouhodobým (5 až 8 let) výsledkem. Bez jizev a bez celkové anestezie. Tento typ faceliftu je zcela odlišný od všech niťových liftingů, protože lékař pracuje i se svalem v hlubších strukturách a připevňuje pohyblivou část k nepohyblivé. Po zákroku zůstávají 1 až 3 dny vpichy, které jsou dobře skryté ve vlasové části nebo za uchem. Miniinvazivní SMAS facelift je zárukou výrazného omlazení, ale i zkrášlení obličeje, protože tváři navracíme správné úhly a proporce. Klientky, které tento zákrok podstupují, jsou ve velké míře velmi spokojené.

Indikace pro miniinvazivní SMAS facelift

Zákrok je primárně určen pro pacienty s povolenou pokožku se "stíny" v obličeji nebo střední a starší věkové kategorii s již výrazným poklesem kůže. Tato metoda je unikátní v tom, že dokáže obličej nejen výrazně omladit, ale i vytvořit správné proporce, úhly a objemy, mohou ji podstoupit i mladší klienti s nesprávnými proporcemi obličeje. 

Touto metodou lze provést:

Miniinvazivní SMAS facelift horní části obličeje (temporal lift) vhodný pro všechny, kteří mají vlivem stárnutí nebo nesprávnými proporcemi povadlý, smutný a unavený obličej. Miniinvazivní SMAS facelift horní části obličeje výrazně pozvedá tváře i spánkovou oblast, přirozeně vrátí objem lícním kostem - tvar a pokožku obličeje vrátí tam, kde byla v mládí.

temporal lift licni a spankovy lifting
Miniinvazivní SMAS facelift horní části obličeje (temporal lift) - povadlému a unaveně vypadajícímu obličeji vrátí objem v oblasti lícní

Miniinvazivní SMAS facelift dolní části obličeje (SMAS lift) - zpevní uvolněnou svalovou vrstvu, čelistní oblast dostane zpět ostrý profil a je odstraněn podbradek. Objem a tvar obličeje a krku vrátíme tam, kde byl v mladším věku a tvář dostane atraktivní tvar "trojúhelníku mládí".

SMAS face lift
Miniinvazivní SMAS facelift dolní části obličeje (SMAS lift) - zpevní uvolněnou svalovou vrstvu, čelistní oblast dostane zpět ostrý profil a je odstraněn podbradek.

Miniinvazivní SMAS facelift obočí (brown lift) – pokud máte smutný a podmračený výraz nebo nesprávnou estetickou polohu obočí vůči očím nebo také při raném a středním poklesu horního víčka, když ještě není správný čas na operaci víček. Miniinvazivní SMAS facelift obočí váš obličej omladí a rozzáří, oči se otevřou a zmizí podmračený výraz. Obočí získá správnou estetickou polohu, což je velice důležité pro celkové estetické vnímání tváře.

brow lift lifting
Miniinvazivní SMAS facelift obočí (brown lift) - obličej omladí a rozzáří, oči se otevřou a zmizí podmračený výraz. Pro pacienty se smutným a podmračeným výrazem nebo nesprávnou estetickou polohu obočí vůči očím nebo také při raném a středním poklesu horního víčka, když ještě není správný čas na operaci víček.

Průběh zákroku miniinvazivní SMAS facelift

  • Pouze v lokální anestezii - bezbolestně
  • Pouze pomocí punkce
  • Fixace uvolněného svalstva ke stabilním strukturám
  • Délka zákroku cca 60 minut

Lékař provede pouze punkci kůže, kterou zavede speciální nástroj a zvedne a zafixuje uvolněné svalstvo ke stabilním (nepohyblivým) strukturám - tak je zajištěn okamžitý a hlavně dlouhodobý účinek liftingu. Tento typ faceliftu je zcela odlišný od všech niťových liftingů, protože lékař pracuje i se svalem v hlubších strukturách a připevňuje pohyblivou část k nepohyblivé.

Temporal miniinvazivní SMAS facelift - lifting spánkové a střední části obličeje se provádí punkcemi ve vlasové části bez porušení vlasů.

Miniinvazivní SMAS facelift dolní části obličeje a krku se provádí pouze pomocí punkce kůže v záhybu za a pod ušním boltcem.

V případě Brown lift - miniinvazivní SMAS facelift obočí se provádí punkcemi mezi chloupky obočí.
Zákrok v lokální anestezii trvá přibližně hodinu. Poté pacient odchází z kliniky domů bez obvazů nebo náplastí zato s výrazně mladším a atraktivnějším vzhledem.

Rekonvalescence po miniinvazivním SMAS faceliftu

Zákrok je prováděn pouze v lokální anestezii. Bolest poté je individuální a většinou mírná, v případě bolesti lze užít běžná analgetika. Zákrok získává mezi pacienty na oblibě i díky tomu, že nezanechává žádné jizvy, dočasně viditelné jsou pouze vpichy, které do 3 dnů vymizí, navíc se skryjí ve vlasech nebo za uchem a pod čelistí. Několik hodin nebo dnů po zákroku může pacient cítit pouze mírné napětí obličeje.

Již druhý den je možno vrátit se k běžným denním činnostem a vlasy i obličej lze upravit běžným způsobem.

Zákrok lze provádět i v létě.

Jaký efekt můžete očekávat po zákroku miniinvazivní SMAS facelift?

Efekt je výrazný a okamžitý, vydrží až 5 až 8 let. Po výkonu opouštíte kliniku s okamžitým efektem bez náplastí,  bez obvazů, bez operovaného vzhledu. Zato výrazně mladší a krásnější!

Péče po zákroku miniinvazivní SMAS facelift

V den výkonu je třeba dodržovat klidový režim, nejlépe vleže, aby se případný otok nepřemístil do tváře, ale zůstal ve vlasové části, a nebo za uchem. Chlazení místa zákroku doporučujeme v den zákroku a druhý den, pak většinou otok samovolně odezní. Modřiny nevznikají.

Po miniinvazivním SMAS faceliftu dolní části obličeje a krku, v případě že byla  výrazně uvolněná kůže, se může objevit otok v oblasti sternomastoidálního svalu, to je na boční straně krku pod uchem, který zmizí za 1 až 3 týdny. U žen ho lze velice snadno zakrýt vlasy. Léčení lze urychlit  klidovým režimem v pololeže nebo leže v den zákroku. Týden po zákroku doporučujeme, necvičit nechodit do sauny, solária apod.

Pokud začnete užívat  Wobenzyn, urychlíte tím vstřebání případného otoku.

Miniinvazivní SMAS facelift lze podstoupit pouze po konzultaci s lékařem a v dobrém zdravotním stavu.

Jak se vyznat v různých typech faceliftu a v čem je metoda miniinvazivního SMAS faceliftu unikátní?

Metoda nabízí výrazné okamžité a dlouhodobé výsledky omlazení a zkrášlení. Ještě ten den opouští pacient kliniku bez operovaného vzhledu, bez náplastí a obvazů. Ale už se těší z výrazně omlazené a atraktivnější tváře. Protože podstatou tohoto unikátního liftingu je zafixování uvolněného svalstva ke stabilním (nepohyblivým) strukturám, címž je zajištěn okamžitý, výrazný a hlavně dlouhodobý účinek. Na rozdíl od klasického chirurgického liftingu, neinvazivních metod nebo všech niťových liftingů nabízí radikálnější omlazení a zkrášlení obličeje to vše bez jizev a bez celkové narkózy nebo dlouhé rekonvalescence.

Aktualizováno: 25.5.2016

Facelift (operace obličeje), SMAS lifting - Novinky

Kdy a pro koho je facelift vhodný?

MUDr. Miroslav Veliký

Stárnutí je nevratný proces degenerace tkání, který vede ke ztrátě pružnosti a k povolování kůže, jejich podpůrných vazů a...

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí   
Fotografie pacientů
Zákroky, na které se chystají ostatní