Klinika se specializuje na estetickou a plastickou chirurgii. Zabývá se estetikou obličeje, odstraněním projevů stárnutí a korekcí křivek těla. Nabízí estetické zákroky v oblasti obličeje i těla.

Navigace

 • Úvod
 • Indikace pro miniinvazivní SMAS facelift
 • Touto metodou lze provést:
 • Průběh zákroku miniinvazivní SMAS facelift
 • Rekonvalescence po miniinvazivním SMAS faceliftu
 • Jaký efekt můžete očekávat po zákroku miniinvazivní SMAS facelift?
 • Péče po zákroku miniinvazivní SMAS facelift
 • Jak se vyznat v různých typech faceliftu a v čem je metoda miniinvazivního SMAS faceliftu unikátní?

Úvod

Jde o metodu zkrášlení a omlazení obličeje. Jedná se o ambulantní zákrok s okamžitým a výrazným efektem omlazení a dlouhodobým (5 až 8 let) výsledkem. Bez jizev a bez celkové anestezie. Tento typ faceliftu je zcela odlišný od všech niťových liftingů, protože lékař pracuje i se svalem v hlubších strukturách a připevňuje pohyblivou část k nepohyblivé. Po zákroku zůstávají 1 až 3 dny vpichy, které jsou dobře skryté ve vlasové části nebo za uchem. Miniinvazivní SMAS facelift je zárukou výrazného omlazení, ale i zkrášlení obličeje, protože tváři navracíme správné úhly a proporce. Klientky, které tento zákrok podstupují, jsou ve velké míře velmi spokojené.

Indikace pro miniinvazivní SMAS facelift

Zákrok je primárně určen pro pacienty s povolenou pokožku se "stíny" v obličeji nebo střední a starší věkové kategorii s již výrazným poklesem kůže. Tato metoda je unikátní v tom, že dokáže obličej nejen výrazně omladit, ale i vytvořit správné proporce, úhly a objemy, mohou ji podstoupit i mladší klienti s nesprávnými proporcemi obličeje.

Touto metodou lze provést:

Miniinvazivní SMAS facelift horní části obličeje (temporal lift) - povadlému a unaveně vypadajícímu obličeji vrátí objem v oblasti lícní

Touto metodou lze provést:

Miniinvazivní SMAS facelift horní části obličeje (temporal lift) vhodný pro všechny, kteří mají vlivem stárnutí nebo nesprávnými proporcemi povadlý, smutný a unavený obličej. Miniinvazivní SMAS facelift horní části obličeje výrazně pozvedá tváře i spánkovou oblast, přirozeně vrátí objem lícním kostem - tvar a pokožku obličeje vrátí tam, kde byla v mládí.

Miniinvazivní SMAS facelift dolní části obličeje (SMAS lift) - zpevní uvolněnou svalovou vrstvu, čelistní oblast dostane zpět ostrý profil a je odstraněn podbradek. Objem a tvar obličeje a krku vrátíme tam, kde byl v mladším věku a tvář dostane atraktivní tvar "trojúhelníku mládí".

Miniinvazivní SMAS facelift obočí (brown lift) – pokud máte smutný a podmračený výraz nebo nesprávnou estetickou polohu obočí vůči očím nebo také při raném a středním poklesu horního víčka, když ještě není správný čas na operaci víček. Miniinvazivní SMAS facelift obočí váš obličej omladí a rozzáří, oči se otevřou a zmizí podmračený výraz. Obočí získá správnou estetickou polohu, což je velice důležité pro celkové estetické vnímání tváře.

Průběh zákroku miniinvazivní SMAS facelift

Miniinvazivní SMAS facelift dolní části obličeje (SMAS lift) - zpevní uvolněnou svalovou vrstvu, čelistní oblast dostane zpět ostrý profil a je odstraněn podbradek.

Průběh zákroku miniinvazivní SMAS facelift

 • Pouze v lokální anestezii - bezbolestně
 • Pouze pomocí punkce
 • Fixace uvolněného svalstva ke stabilním strukturám
 • Délka zákroku cca 60 minut

Lékař provede pouze punkci kůže, kterou zavede speciální nástroj a zvedne a zafixuje uvolněné svalstvo ke stabilním (nepohyblivým) strukturám - tak je zajištěn okamžitý a hlavně dlouhodobý účinek liftingu. Tento typ faceliftu je zcela odlišný od všech niťových liftingů, protože lékař pracuje i se svalem v hlubších strukturách a připevňuje pohyblivou část k nepohyblivé.

Temporal miniinvazivní SMAS facelift - lifting spánkové a střední části obličeje se provádí punkcemi ve vlasové části bez porušení vlasů.

Miniinvazivní SMAS facelift dolní části obličeje a krku se provádí pouze pomocí punkce kůže v záhybu za a pod ušním boltcem.

V případě Brown lift - miniinvazivní SMAS facelift obočí se provádí punkcemi mezi chloupky obočí.
Zákrok v lokální anestezii trvá přibližně hodinu. Poté pacient odchází z kliniky domů bez obvazů nebo náplastí zato s výrazně mladším a atraktivnějším vzhledem.

Rekonvalescence po miniinvazivním SMAS faceliftu

Zákrok je prováděn pouze v lokální anestezii. Bolest poté je individuální a většinou mírná, v případě bolesti lze užít běžná analgetika. Zákrok získává mezi pacienty na oblibě i díky tomu, že nezanechává žádné jizvy, dočasně viditelné jsou pouze vpichy, které do 3 dnů vymizí, navíc se skryjí ve vlasech nebo za uchem a pod čelistí. Několik hodin nebo dnů po zákroku může pacient cítit pouze mírné napětí obličeje.

Již druhý den je možno vrátit se k běžným denním činnostem a vlasy i obličej lze upravit běžným způsobem.

Zákrok lze provádět i v létě.

Jaký efekt můžete očekávat po zákroku miniinvazivní SMAS facelift?

Efekt je výrazný a okamžitý, vydrží až 5 až 8 let. Po výkonu opouštíte kliniku s okamžitým efektem bez náplastí, bez obvazů, bez operovaného vzhledu. Zato výrazně mladší a krásnější!

Péče po zákroku miniinvazivní SMAS facelift

Péče po zákroku miniinvazivní SMAS facelift

V den výkonu je třeba dodržovat klidový režim, nejlépe vleže, aby se případný otok nepřemístil do tváře, ale zůstal ve vlasové části, a nebo za uchem. Chlazení místa zákroku doporučujeme v den zákroku a druhý den, pak většinou otok samovolně odezní. Modřiny nevznikají.

Po miniinvazivním SMAS faceliftu dolní části obličeje a krku, v případě že byla výrazně uvolněná kůže, se může objevit otok v oblasti sternomastoidálního svalu, to je na boční straně krku pod uchem, který zmizí za 1 až 3 týdny. U žen ho lze velice snadno zakrýt vlasy. Léčení lze urychlit klidovým režimem v pololeže nebo leže v den zákroku. Týden po zákroku doporučujeme, necvičit nechodit do sauny, solária apod.

Pokud začnete užívat Wobenzyn, urychlíte tím vstřebání případného otoku.

Miniinvazivní SMAS facelift lze podstoupit pouze po konzultaci s lékařem a v dobrém zdravotním stavu.

Jak se vyznat v různých typech faceliftu a v čem je metoda miniinvazivního SMAS faceliftu unikátní?

Metoda nabízí výrazné okamžité a dlouhodobé výsledky omlazení a zkrášlení. Ještě ten den opouští pacient kliniku bez operovaného vzhledu, bez náplastí a obvazů. Ale už se těší z výrazně omlazené a atraktivnější tváře. Protože podstatou tohoto unikátního liftingu je zafixování uvolněného svalstva ke stabilním (nepohyblivým) strukturám, címž je zajištěn okamžitý, výrazný a hlavně dlouhodobý účinek. Na rozdíl od klasického chirurgického liftingu, neinvazivních metod nebo všech niťových liftingů nabízí radikálnější omlazení a zkrášlení obličeje to vše bez jizev a bez celkové narkózy nebo dlouhé rekonvalescence.

"Informace, které jsou uvedeny na této webové stránce, jsou pouze informativní a nikdy nenahradí informace, které by Vám měl poskytnout Váš estetický lékař, kosmetický chirurg nebo estetický specialista. Pokud zvažujete podstoupit jakoukoli lékařskou léčbu nebo zákrok (také v případě pochybností nebo dotazů), obraťte se přímo na svého odborného lékaře, který Vám poskytne odpovídající informace. Společnost Estheticon neschvaluje ani nedoporučuje žádný obsah, postup, produkt, názor, zdravotnický personál ani jakékoli jiné materiály a informace uvedené v jakékoli části této webové stránky."