Kanadská autorka Elizabeth Hall-Findlay popsala ve své knize Aesthetic Breast Surgery techniky zmenšení, respektive modelace poprsí s využitím tzv. cirkumvertikální jizvy. To znamená, že výsledná jizva je jen okolo prsních dvorců a od dvorců svisle dolů. Nevytváří se horizontální jizva tvaru obráceného písmene T, jako tomu bylo při starších postupech.

Plastika prsou zahrnuje celou řadu metod. Jednou z nich je modelace prsou metodou Single Scar. Je to vlastně jiný způsob úpravy kožního krytu na prsou, přičemž samotná modelace, nebo zmenšení prsní žlázy, může být realizovaná více způsoby. Při většině modelačních technik je zachovaná činnost mléčných žláz, a proto je možné po tomto zákroku zcela normálně kojit. 

Aktualizováno: 22.5.2018

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.
Obsah

Modelace prsou (Breast-lift) - Novinky

Chci zpět pevná prsa

Doc. MUDr. Jan Válka

Vy nám svěřujete svá přání a my je ochotně plníme. Jako třeba Janě, která zhubla 65 kg a chtěla zmenšit ňadra.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí   
Fotografie pacientů
Zákroky, na které se chystají ostatní