Specializuje se na aplikaci výplňových materiálů na bázi kyseliny hyaluronové, botulotoxinu, mezonití, plazmaterapie nebo například mikrojehličkování.

Navigace

 • Úvod
 • Co je to lipolýza?
 • Metody nechirurgického odstranění tuku
 • Na jakém principu funguje radiofrekvenční lipolýza
 • Přístroje a metody radiofrekvenční lipolýzy
 • Výhody přístroje ShapeUp!
 • Vhodný kandidát pro zeštíhlení a modelaci těla pomocí radiofrekvenční lipolýzy ShapeUp!
 • Kontraindikace k ošetření přístrojem ShapeUp!
 • Partie vhodné pro ošetření přístrojem ShapeUp!
 • Výsledek a efekt ošetření přístrojem ShapeUp!
 • Průběh ošetření přístrojem ShapeUp!
 • Komplikace a možná rizika při ošetření přístrojem ShapeUp!
 • Režim po ošetření
 • Lze ošetření přístrojem ShapeUp! kombinovat s dalším výkonem?
 • Cena ošetření přístrojem ShapeUp!
 • Je RF lipolýza ShapeUp! vhodnou alternativou k invazivním metodám?
 • Doporučení pro klienty na závěr
 • Autor

Úvod

Lipolýza na bázi radiofrekvence destruuje tukové buňky, jež jsou následně odplavovány z podkoží a odbourávány přirozenou cestou.

Co je to lipolýza?

Lipolýza je děj, při kterém v těle dochází k odbourávání tuku uloženého v tukových buňkách. Jedná se tedy o neoperační odstranění tuku.

Nejčastějšími metodami tohoto neoperačního odstranění tuku jsou kryolipolýza (působení nízké teploty na tukovou buňku) nebo radiofrekvenční lipolýza (ohřátí tukové buňky průchodem elektrického proudu).

Radiofrekvenční lipolýza

Ošetření problémové partie stehen přístrojem ShapeUp!. Odstranění tuku radiofrekvenční lipolýzou je bezbolestné a s efektem do jednoho měsíce od posledního ošetření.

Metody nechirurgického odstranění tuku

Kryolipolýza

Kryolipolýza je neinvazivní metoda destrukce tukové tkáně, která nastává vlivem působení nízkých teplot na tukovou buňku – adipocyt.

První výsledky zákroku se dostavují asi měsíc po aplikaci. Finálního efektu je dosaženo zhruba po 3 až 4 měsících. K prohloubení účinku lze ošetření na stejné lokalitě opakovat maximálně 3x.

Radiofrekvenční lipolýza

Radiofrekvenční lipolýza je neinvazivní metoda destrukce tukové tkáně, která nastává vlivem působení tepla na tukovou buňku. Teplo je indukováno radiofrekvenční vlnou vstupující do podkoží skrze kontaktní sondu radiofrekvenčního přístroje.

Adipocyt (tuková buňka) vlivem působení tepla vypuzuje svůj tukový obsah, který je z těla následně vyloučen pomocí lymfatické a oběhové soustavy.

Výsledky zákroku jsou patrné ihned po ošetření, avšak odbourání zbytků tukového obsahu adipocytů (tukových buněk) trvá zhruba 1 měsíc, kdy je dosaženo finálního efektu.

Aplikaci je doporučeno opakovat ve stejné lokalitě 5-6x v jednom cyklu. Mezi jednotlivými ošetřeními je doporučována pauza 2-3 týdny.

Na jakém principu funguje radiofrekvenční lipolýza

Radiofrekvenční lipolýza funguje na principu selektivního ohřátí tukové buňky v podkoží průchodem vysokofrekvenčního elektrického proudu. Degradované glyceridy prostupují buněčnou membránou tukových buněk a jsou lymfatickými cestami splavovány z těla ven.

Přístroje a metody radiofrekvenční lipolýzy

Každý klient by měl chtít to nejefektnější a nejbezpečnější ošetření. Proto doporučujeme bezpečný bipolární přístroj s přesně kontrolovaným tokem proudu (oproti monopolárním přístrojům předchozí generace s referenční elektrodou bez možnosti kontroly toku proudu).

Dále je důležitá frekvence radiofrekvenčního vlnění, optimum je 4 MHz, které poskytuje nejlepší výsledný efekt. A v neposlední řadě hraje roli cena, resp. poměr ceny a výkonu.

ShapeUp

Bezbolestné odstranění tuku z břicha. Radiofrekvenční lipolýza pomocí přístroje ShapeUp!.

Výhody přístroje ShapeUp!

Přístroj ShapeUp! má dva základní režimy: první je určený pro vypnutí kůže a druhý pro redukci podkožního tuku a tvarování těla.

Jeho velkou výhodou jsou bipolární sondy zajišťující kontrolovatelné, cílené, a především bezpečné ošetření. Přístroj má frekvenci 4 MHz, která přináší optimální efekt ošetření – nižší frekvence totiž není tak účinná a vyšší by již mohla poškodit tkáň (v tom případě by bylo nutné nákladné chlazení, a tím by se prodražila výsledná cena ošetření). Přístroj ShapeUp! je tedy navržen naprosto optimálně.

Ošetření je nebolestivé, s pocitem prohřátí ošetřovaného místa, efekt je přirozený a dlouhodobý. U tvarování těla je efekt viditelný okamžitě s tím, že maximální výsledek je v odstupu jednoho měsíce, po vyplavení všech zbytků tukových buněk ven z těla. U procesu vypnutí kůže se efekt dostavuje postupně během několika týdnů.

Ošetření je možné provádět kdykoliv během celého roku. Jedná se o ošetření, které zahřívá pokožku, snad proto je poptávka po zákrocích větší v zimních měsících, a pak s nástupem jara a s blížícím se létem a plavkovou sezónou.

Vhodný kandidát pro zeštíhlení a modelaci těla pomocí radiofrekvenční lipolýzy ShapeUp!

Každý, kdo chce bezpečně s dlouhodobým účinkem vylepšit svůj vzhled a zvýšit si každodenní sebevědomí. Neexistuje žádné věkové omezení.

Je ale nutné zdůraznit, že ošetření je metodou pro zeštíhlení a modelaci problémových partií, nikoli zázračným prostředkem pro redukci váhy při výrazné nadváze.
lipolýzy

Před po fotky po odstranění tuku pomocí radiofrekvenční lipolýzy. Tato klientka byla ošetřena přístrojem ShapeUp! (foto: soukromý archiv lékařky)

Kontraindikace k ošetření přístrojem ShapeUp!

Výrobce nedoporučuje použití přístroje pro:

 • klienty s kardiostimulátory a interními srdečními defibrilátory (klienti s aktivními zdravotnickými prostředky implantovanými uvnitř těla)
 • těhotné a kojící ženy
 • klienty s epilepsií
 • klienty se zhoubným procesem
 • klienty s aktivními záněty
 • klienty s poraněnou kůží
 • při bakteriálním onemocnění kůže
 • klienty s kovovými implantáty (oblasti bez implantátů mohou být ošetřeny)

U klientů s kardiovaskulárním onemocněním nebo nekompenzovaným vysokým krevním tlakem, poruchou srážlivosti krve, klientů s autoimunitním nebo multisystémovým onemocněním, diabetiků a u klientů s břišními nebo jinými významnými chirurgickými výkony provedenými v období do dvou let před léčbou, je ošetření vhodné konzultovat s ošetřujícím lékařem.

Také je potřeba mít na paměti, že oblasti obličeje/těla, kde byly použity injekční výplně či botulotoxin, se doporučuje ošetřovat nejdříve měsíc po zákroku, protože radiofrekvenční ošetření urychluje jejich rozpouštění a degradaci.

Při ošetření je vždy vhodné kontrolovat reakci každého klienta, zejména, pokud mají problematickou nebo citlivou kůži.

ShapeUp!

Fotky před a po ošetření břicha přístrojem ShapeUp! Klientka díky radiofrekvenční lipolýze zhubla v pase 8 cm. (foto: soukromý archiv kliniky)

Partie vhodné pro ošetření přístrojem ShapeUp!

V případě redukce tuku nejčastěji provádíme ošetření bříška, u žen pak také boků a stehen. Přístroj je ovšem možné použít i na redukci tuku v oblasti podbradku, paží, ale i na jiných místech těla.

V případě vypnutí kůže přístroj nejčastěji používáme v oblastech bříška, stehen, povislých paží a různých částech obličeje. Po ošetření dochází k regeneraci kůže, jejímu zpevnění a omlazení. Kombinace obou ošetření je vynikající při redukci celulitidy. Zákroky žádají zejména ženy, ale v poslední době přibývají i muži pečující o svůj vzhled.

Výsledek a efekt ošetření přístrojem ShapeUp!

Výsledkem ošetření je okamžitá redukce podkožního tuku. Pokud je ošetření spojeno s dodržením pitného režimu, přiměřenou pohybovou aktivitou a nepřejídáním se, je efekt ošetření významnější a dlouhodobější. Běžně jsou dosahovány po jednom ošetření hodnoty snížení obvodu pasu, boků nebo stehen i několik centimetrů a po absolvování cyklu váhové úbytky několik kilogramů.

Pro optimální výsledek se doporučuje provádět v jednom cyklu 4-6 ošetření po 2-3 týdnech. Vlastní efekt je největší po 1 měsíci po posledním ošetření. Pro efekt vypnutí kůže probíhají ošetření vždy po 4 týdnech, což je dáno rychlostí novotvorby vláken kolagenu a elastinu.

Výsledek ošetření je dlouhodobý, ale samozřejmě záleží na kázni klienta, tj. je potřeba dodržet pitný režim, přiměřenou pohybovou aktivitu a nepřejídat se. Je potřeba si uvědomit, že ošetření nefunguje tak, že přístroj tuk rozpustí a potom se mohu každodenně přejídat až do dalšího ošetření.

Radiofrekvenční omlazení pleti přístrojem ShapeUp!

Průběh ošetření přístrojem ShapeUp!

Ošetření je nebolestivé, klient má pocit tepla a prohřátí v místě ošetření. Časová náročnost vyplývá jednak z velikosti ošetřované oblasti a dále podle tolerance klienta, dle které je individuálně nastaven výkon.

Malé oblasti mohou být ošetřeny za 10 minut, u velkých a rozměrných oblastí na břiše nebo stehnech může ošetření trvat až jednu hodinu. Nicméně po ošetření není nutná žádná rekonvalescence a klient se může ihned zapojit do svého pracovního režimu a běžných aktivit.

Komplikace a možná rizika při ošetření přístrojem ShapeUp!

Rizika ošetření jsou minimální, protože při ošetření dochází k neustálé kontrole míry prohřátí pokožky. Kůže je při ošetření mírně zrůžovělá, po jeho ukončení se pokožka rychle navrátí do normálního stavu a zbarvení. Pokud je ošetření prováděno správně, žádné riziko nenastává.

Režim po ošetření

Pohybová aktivita je vítána. Tím spíše, je-li spojena s dostatečným pitným režimem.

Lze ošetření přístrojem ShapeUp! kombinovat s dalším výkonem?

Ano, některé kombinace jsou přímo vhodné. Ošetření je například vhodné pro regeneraci zeslabené kůže po opakovaných aplikacích botulotoxinu. Naopak bych jej nedoporučila po chirurgické liposukci, nebo v čerstvém operačním terénu. A pokud myslíte kombinaci ošetření, při kterém by se účinek ještě umocnil, tak všude tam, kde podporujeme tvorbu kolagenu.

Cena ošetření přístrojem ShapeUp!

Cena ošetření se pohybuje od 2000 Kč do 5000 Kč. Podle velikosti ošetřované plochy. Přitom pro celý cyklus 4-6 návazných ošetření bývá nabídnuta balíčková sleva.

Je RF lipolýza ShapeUp! vhodnou alternativou k invazivním metodám?

Radiofrekvenční lipolýza je vhodnou volbou pro ty, kteří odmítají chirurgické odstranění tuku a chtějí za příznivou cenu dosáhnout dlouhodobého efektu. Stejně tak je žádaná u těch, kteří nechtějí nebo nemohou absolvovat mnohadenní rekonvalescenci, která u náročné a často bolestivé chirurgické liposukce bývá.

Doporučení pro klienty na závěr

Tak jako u každého ošetření je důležité s pacientem prodiskutovat, co chce řešit a jaká má očekávání. Pro lékaře je nutné pořídit si fotodokumentaci před zákrokem, v jejím průběhu a s výsledným efektem.

Přístroj je připraven předvést klientům své maximum, lékař také. A tak pokud i klient je opravdu odhodlán spolupracovat a důsledně dodržovat všechna doporučení, dostane se mu odměna největší: výsledek, který očekává a na který se těší! A to je největší odměnou i pro nás, lékaře.

Publikováno: 25.11.2019

"Informace, které jsou uvedeny na této webové stránce, jsou pouze informativní a nikdy nenahradí informace, které by Vám měl poskytnout Váš estetický lékař, kosmetický chirurg nebo estetický specialista. Pokud zvažujete podstoupit jakoukoli lékařskou léčbu nebo zákrok (také v případě pochybností nebo dotazů), obraťte se přímo na svého odborného lékaře, který Vám poskytne odpovídající informace. Společnost Estheticon neschvaluje ani nedoporučuje žádný obsah, postup, produkt, názor, zdravotnický personál ani jakékoli jiné materiály a informace uvedené v jakékoli části této webové stránky."