Autor:

Needle-shaping je novinkou pro neinvazivní ošetření pleti. Používá se při prvních náznacích stárnutí pleti, na první vrásky a lehčí povolení kůže. Ošetření je vhodné pro muže i ženy ve věku od 35-40 let věku a probíhá ambulantně.

Needle-shaping slouží k neinvazivní, „přírodní“ modelaci obličeje, metodu lze použít i na lokalitách těla. Před výkonem by se ideálně neměly po dobu 4 hodin konzumovat sladké potraviny či nápoje, ani pečivo, mohlo by dojít k nežádoucímu ovlivnění ochoty tkáně reagovat na přístroj. Je dobře, když v místě ošetření nejsou čerstvě naaplikované hyaluronové výplně (opět, tkáň ošetřená nedávno fillery nemusí tak ochotně reagovat na přístroj).

skin

Po místní anestezii krémem aplikujeme do míst, kde chceme ošetřit vrásky či pokles tkáně, jemnou akupunkturní jehlu, touto jehlou po její stimulaci proudy z přístroje pak manipulujeme tak, že podél ní se navíjí kokon vlastního vaziva. Toto vazivo pak slouží jako autologní implantát (tělu vlastní, přirozený), který může podložit konkrétní vrásku či skupinu vrásek, vyplnit rty anebo vytvořit autologní „závěs“ – nahrazující vlastně např. dnes velmi rozšířené „nitě“.

Míra efektu je individuální, efekt je dlouhodobý, u rtů i mnohaletý, je věcí domluvy lékaře a klienta, zda stačí jedno ošetření či zda má klient/ka zájem o ošetření další. Opět, hodnocení efektu je vhodné až po měsíci, v počátku období po zákroku bývá mírný otok, zarudnutí a mohou být i modřinky, než se vše do detailu uklidní a než proběhne přestavba vaziva v tkáni, je nutno počkat nejméně 3 týdny. Po tuto dobu nedoporučujeme provádět masáže obličeje, profesionální kosmetické ošetření či obličejovou gymnastiku.

Kontraindikace

  • kardiostimulátor
  • větší kovové implantáty v místě ošetření
  • těhotenství
  • kojení
  • závažnější onemocnění (onkologická léčba, těžký diabetes apod.)

Komplikace

Riziko výskytu komplikací je velmi málo pravděpodobné.

Rekonvalescence

Nedoporučuje se zákrok absolvovat během polední pauzy. Make-up je možno aplikovat hned další den po zákroku. Sport je lepší vynechat na 3-5 dní pro lepší hojení a prevenci zanesení infekce.

Zákrok je vhodné kombinovat s ošetřením přístrojem Plexr, které individuálně doporučí lékař podle stavu ošetřované lokality.

Publikováno: 7.1.2016

Radiofrekvenční rejuvenace - vyhlazení pleti (Aluma, Accent, TriPollar, Spa RF, Radiofrequency Re-Styling, Re-Age, Pellevé) - Novinky

Související recenze a zkušenosti

Anet 25.9.2013
Spokojený/á

Mamince jsem k 50. narozeninám koupila ošetření v Petra Clinic - bezbolestný facelifting novým přístojem. Když přišla domů, táta jí nechtěl věřit, že byla jenom na nějakém "žehlení a vypnutí obličeje radiofrekvecní", ale... Více 

1 Like  
Anonymous 31.5.2012
Spokojený/á

Pan primář je velmi ochotný a vstřícný, vysvětlil mi všechny možnosti zákroků na mém stránoucím obličeji a poradil mi s výběrem vhodného ošetření. Vlastní ošetření (3 Deep Radiofrekvence) teprve začalo, s přístupem jsem ... Více 

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní