Intenzivní pulzní světlo působí na principu světelného paprsku s vlnovou délkou 400 - 650 nm, jež zahubí bakterie způsobující akné. Ošetření touto metodou je vhodné při těžším výskytu akné převážně v obličeji a na zádech. Výsledky jsou znatelné již po prvním ošetření, proceduru je nutné několikrát opakovat v odstupu 14 dnů.

Kontraindikací je epilepsie, akutní srdeční onemocnění, cukrovka, opar rtu nebo pásový opar.

Průběh a výsledek ošetření intenzivním pulsním světlem

Pokožka nesmí být opálená, 4 - 6 týdnů před ošetřením je třeba vynechat návštěvu solária a nepoužívat samoopalovací krémy. Ošetření se provádí v místním znecitlivění anestetickým krémem, lze však provést i bez anestezie. Zákrok zabere 20 - 45 minut. Kůže bývá zarudlá a oteklá, vhodné jsou chladné obklady, reakce mizí do 2 dnů. Po dobu 6 týdnů je nutné chránit se před sluncem. Intenzivní pulsní světlo může výrazně zlepšit akné, nemusí však vždy odstranit všechny jeho projevy.

Aktualizováno: 4.2.2011

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.

Odstranění akné (IPL) - Novinky

Zbavte se akné rychle a bezbolestně

Brandeis Clinic - Divize MedaPreX

Acne vulgaris neboli akné. Téměř každý z nás jej na vlastní kůži zažil. Statistiky mluví o 95% postihnutí populace v době...

Související recenze a zkušenosti

Odstranění akné (IPL) - Ceny

EVA CLINIC s.r.o.
Hradec Králové, Pardubice
Ceny od 500 Kč
EVA CLINIC s.r.o.
MUDr. Tamara Škopková
Chrudim, Plzeň, Pardubice
Ceny od 600 Kč
MUDr. Tamara Škopková
Top Esthetic
Praha, Mladá Boleslav
Ceny od 500 Kč
obvykle do 1 000 Kč
Top Esthetic
MUDr. Hana Plachá
Karlovy Vary
Ceny od 700 Kč
obvykle do 7 000 Kč
MUDr. Hana Plachá
MUDr. Dagmar Větěchová
Frýdek-Místek
Ceny od 1 000 Kč
MUDr. Dagmar Větěchová
Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní