Intenzivní pulzní světlo působí na principu světelného paprsku s vlnovou délkou 400 - 650 nm, jež zahubí bakterie způsobující akné. Ošetření touto metodou je vhodné při těžším výskytu akné převážně v obličeji a na zádech. Výsledky jsou znatelné již po prvním ošetření, proceduru je nutné několikrát opakovat v odstupu 14 dnů.

Kontraindikací je epilepsie, akutní srdeční onemocnění, cukrovka, opar rtu nebo pásový opar.

Průběh a výsledek ošetření intenzivním pulsním světlem

Pokožka nesmí být opálená, 4 - 6 týdnů před ošetřením je třeba vynechat návštěvu solária a nepoužívat samoopalovací krémy. Ošetření se provádí v místním znecitlivění anestetickým krémem, lze však provést i bez anestezie. Zákrok zabere 20 - 45 minut. Kůže bývá zarudlá a oteklá, vhodné jsou chladné obklady, reakce mizí do 2 dnů. Po dobu 6 týdnů je nutné chránit se před sluncem. Intenzivní pulsní světlo může výrazně zlepšit akné, nemusí však vždy odstranit všechny jeho projevy.

Aktualizováno: 4.2.2011

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.

Odstranění akné (IPL) - Novinky

Zbavte se akné rychle a bezbolestně

Brandeis Clinic - Divize MedaPreX

Acne vulgaris neboli akné. Téměř každý z nás jej na vlastní kůži zažil. Statistiky mluví o 95% postihnutí populace v době...

Související recenze a zkušenosti

Odstranění akné (IPL) - Ceny

EVA CLINIC s.r.o.
Hradec Králové, Pardubice
Ceny od 500 Kč
EVA CLINIC s.r.o.
MUDr. Hana Plachá
Karlovy Vary
Ceny od 700 Kč
obvykle do 7 000 Kč
MUDr. Hana Plachá
MUDr. Tamara Škopková
Chrudim, Plzeň, Pardubice
Ceny od 600 Kč
MUDr. Tamara Škopková
Top Esthetic
Praha, Mladá Boleslav
Ceny od 500 Kč
obvykle do 1 000 Kč
Top Esthetic
Dermacentrumplus
Frýdek-Místek
Ceny od 1 000 Kč
Dermacentrumplus
Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní