Navigace

  • Úvod
  • Průběh a výsledek ošetření intenzivním pulsním světlem

Úvod

Intenzivní pulzní světlo působí na principu světelného paprsku s vlnovou délkou 400 - 650 nm, jež zahubí bakterie způsobující akné. Ošetření touto metodou je vhodné při těžším výskytu akné převážně v obličeji a na zádech. Výsledky jsou znatelné již po prvním ošetření, proceduru je nutné několikrát opakovat v odstupu 14 dnů.

Kontraindikací je epilepsie, akutní srdeční onemocnění, cukrovka, opar rtu nebo pásový opar.

Průběh a výsledek ošetření intenzivním pulsním světlem

Pokožka nesmí být opálená, 4 - 6 týdnů před ošetřením je třeba vynechat návštěvu solária a nepoužívat samoopalovací krémy. Ošetření se provádí v místním znecitlivění anestetickým krémem, lze však provést i bez anestezie. Zákrok zabere 20 - 45 minut. Kůže bývá zarudlá a oteklá, vhodné jsou chladné obklady, reakce mizí do 2 dnů. Po dobu 6 týdnů je nutné chránit se před sluncem. Intenzivní pulsní světlo může výrazně zlepšit akné, nemusí však vždy odstranit všechny jeho projevy.

"Informace, které jsou uvedeny na této webové stránce, jsou pouze informativní a nikdy nenahradí informace, které by Vám měl poskytnout Váš estetický lékař, kosmetický chirurg nebo estetický specialista. Pokud zvažujete podstoupit jakoukoli lékařskou léčbu nebo zákrok (také v případě pochybností nebo dotazů), obraťte se přímo na svého odborného lékaře, který Vám poskytne odpovídající informace. Společnost Estheticon neschvaluje ani nedoporučuje žádný obsah, postup, produkt, názor, zdravotnický personál ani jakékoli jiné materiály a informace uvedené v jakékoli části této webové stránky."