Specializuje se na chirurgii hlavy a krku a na obor ORL. Bohaté zkušenosti má také v oblasti tumescentní liposukce. Provádí injekční výplně, zvětšení rtů, odstranění vrásek nebo nadměrného pocení.

Navigace

  • Úvod
  • O zákroku
  • Pseudogynekomastie

Úvod

Pseudogynecomastie je ve většině případů způsobena nadbytečným množstvím tukové zásoby v oblasti mužského prsu. Odstranění tohoto druhu gynekomastie je možné pomocí liposukce provedené ambulantně v místní anestesii. Celý výkon trvá cca 2 hodiny a po výkonu je nutné nosit po dobu dvou týdnů kompresivní vestu. Výsledek je viditelný a trvalý.

Fotografie před / po z archivu Medilip - MUDr. Jaroslava Kačírková

Fotografie před / po z archivu Medilip - MUDr. Jaroslava Kačírková

O zákroku

Název „gynekomastie“ je řeckého původu a sestává ze dvou slov gyne = ženě podobný a mastos = prs. Je označením pro zbytnění mléčné žlázy u mužů, jejíž příčina není jednotná. Rozlišujeme zduření fyziologické, které není třeba léčit, a patologické, vyžadující důkladné vyšetření.

Fyziologicky se zbytnění mléčné žlázy vyskytuje v novorozeneckém věku, v pubertě a ve stáří. U novorozenců ji způsobují matčiny estrogenní hormony a samo odezní. V pubertě vzniká působením ženského pohlavního hormonu, který produkují varlata, ale mohutným zdrojem tohoto hormonu je i tuková tkáň, takže obézní hoši jsou postiženi výrazněji. Ve stáří jsou příčinou zduření prsní žlázy hormonální změny hladin ve stárnoucím organismu, významný vliv hrají i cévní změny mozku. Rizikovější jsou opět obézní pacienti.

Patologické zbytnění žlázy se vyskytuje u pacientů se stavy, které vedou ke snížení produkce testosteronu, jako jsou poruchy funkce nadledvin, onemocnění varlat například záněty, neurologická onemocnění, postižení nádory nebo závažnými onemocněními jater. Ke zbytnění mléčné žlázy u mužů dochází také při užívání některých léků používaných v psychiatrii a urologii. Některé drogy např. marihuana způsobují též v určitém procentu vznik gynekomastie. Závažným postižením mléčné žlázy u muže je karcinom, který je sice vzácný, ale je nutno na něj při diagnostice myslet.

Patologické zbytnění mléčné žlázy u mužů a jeho léčba patří v každém případě do rukou specialisty (internisty-endokrinologa). Léčba je v aktivní fázi konzervativní. Chirurgický zákrok je volen obvykle u již fibrosně přeměněné mléčné žlázy, kde způsobuje pacientovi psychické trauma. Samozřejmostí je chirurgické řešení u nádorového onemocnění.

Pseudogynekomastie

Pseudogynekomastie

Pseudogynekomastie

Je zvětšení v oblasti prsu způsobené jinou tkání než je mléčná žláza. Nejčastěji se jedná o tukové zásoby (lipomastie), ale i záněty a nezhoubné nádory.

Zduření, které způsobuje zmnožení tukové tkáně (lipomastii) je možné řešit velmi efektně a šetrně tumescentní liposukcí.

Před samotným liposukčním zákrokem je nutné provést sonografické vyšetření prsů kvalifikovaným odborníkem, které by mělo potvrdit nadbytek tuku a nebo naopak spíše zbytkovou mléčnou žlázu. Pokud sonografické vyšetření toto potvrdí, je možno provést liposukci naprosto bezpečně.

Odstranění pseudogynekomastie liposukcí je výkon ambulantní, prováděný pouze v místní anestesii, kdy se z drobných asi 3mm nářezů odsaje tuk mikrokanylami. Celý výkon trvá cca 2 hodiny. Po výkonu je klientovi oblečena kompresivní vesta, kterou nosí 14 dní. Po uplynutí této doby a odložení kompresivní vesty je výsledek viditelný a trvalý.

"Informace, které jsou uvedeny na této webové stránce, jsou pouze informativní a nikdy nenahradí informace, které by Vám měl poskytnout Váš estetický lékař, kosmetický chirurg nebo estetický specialista. Pokud zvažujete podstoupit jakoukoli lékařskou léčbu nebo zákrok (také v případě pochybností nebo dotazů), obraťte se přímo na svého odborného lékaře, který Vám poskytne odpovídající informace. Společnost Estheticon neschvaluje ani nedoporučuje žádný obsah, postup, produkt, názor, zdravotnický personál ani jakékoli jiné materiály a informace uvedené v jakékoli části této webové stránky."