Odstranění žilek radiofrekvencí

Autor:

Červené žilky jsou esteticky nepříjemné, nejčastěji se vyskytují okolo nosu, na tvářích a v dekoltu. Trápí ženy i muže, ale i dospívající slečny, vlivem hormonálního působení se často objevují u žen v těhotenství.

Příčinou jejich vzniku je křehkost cévních stěn a vrozená dispozice, ale mohou se objevit i po zánětlivých onemocněních nebo při užívání některých léků. Důvodů je celá řada a někdy se vzájemně kombinují. Špatný vliv má vystavování suché pleti extrémním podmínkám (mráz, prudké slunce), střídání teplot, saunování, působení UV záření, stárnutí kůže, strava ochucená pálivým kořením, káva, kouření, alkohol.

face1

Žilky mají tendenci praskat a vytvářet viditelnou síť. Dojde-li k prasknutí žilky, kosmetickými přípravky již stav nelze úplně ovlivnit. 

Pokud máte červené žilky v obličeji, hlavně na hřbetu nosu nebo na tvářích, není pro Vás lepší zákrok než Veer UTC (VeinEraser). UTC (Unipolar Thermo Coagulation) je nová metoda s nejvyšším standardem FDA certifikace (K083352).

Principem je aplikace kontrolované dávky vysokofrekvenční energie vyvolávající termokoagulaci. Používá se tenká jednorázová sterilní mikrojehlička (o průměru desetiny milimetru), která má izolované boky a tím neuniká energie do okolí a nedochází k poškozování okolní tkáně. 

To je největší výhoda oproti využití laserů, IPL, elektrokoagulace nebo sklerotizace. Tyto metody mají vyšší riziko vzniku popálenin, jizev, pigmentačních změn a jsou bolestivější. Pocity spojené se zákrokem Veer klienti nejčastěji přirovnávají k pocitu "teplého drobného píchnutí".

Jedno ošetření trvá zhruba 10-15 minut, během kterých je možné ošetřit s viditelným efektem celkovou délku drobných žilek až 50 cm.

Charakteristickým projevem po zákroku je vymizení žilek, mírné začervenání, případně vznik drobných pupínků přecházejících v drobné stroupky podobné škrábnutí, které samovolně mizí během krátké doby. Mnohdy po zákroku není na kůži žádný nežádoucí projev. 

Zákrok je nutné opakovat několikrát v intervalu minimálně jednoho měsíce, a to v závislosti na rozsahu žilek 2-3x. Rekonvalescence je nulová, ihned po zákroku se můžete věnovat pracovním, sportovním i společenským aktivitám. Ihned můžete kůži omývat i použít make-up. 

20151218 140414

Ošetření se provádí celoročně, v letních měsících je ovšem nutné se cca 3 týdny vyvarovat intenzivnímu slunění a používat krémy s vysokým ochranným faktorem. Zákrok nemá žádné kontraindikace, nedoporučuje se jen používání samoopalovacího krému před ošetřením. 

Nelze zabránit vzniku dalších žilek v budoucnu, proto je nutné počítat s tím, že s přibývajícím věkem možná bude opět třeba popraskané žilky ošetřit.

Aktualizováno: 5.1.2016

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní