Yag laser se nejčastěji používá na omlazení pokožky (tenké pavoučkové cévy, pigmentové skvrny ze slunce, vrásky). Yag proniká do pleti, tak aby tkáň absorbovala energii generovanou laserem, ale bez poškození vrchní vrstvy pokožky.

Yag laser je kosmetická laserová terapie, která se nejčastěji využívá k omlazení pokožky. Yag laser znovu oživí pokožku, odstraní mírné obličejové vrásky, jizvičky nebo pigmentové skvrny. Yag lasery, stejně jako GentleYAG lasery, mohou také být použity na odstranění žilek na nohách či obličeji. Yag lasery také umí odstranit pigment z vlasových cibulek a proto se využívají i na laserovou depilaci nežádoucího ochlupení.

Yag laser je považován za neoblační, to znamená, že nepoškozuje ani neodstraňuje vrchní vrstvu pokožky. Místo toho proniká do povrchu pleti a energie z laseru se absorbuje do kožní tkáně.

Yag laser může generovat obdobné pulsy jako CO2 laser, který se používá na frakční laserové resurfacing ošetření pro oblast obličeje.

Yag laser se používá hlavně v takzvaném Q-spínaném pulsním režimu, ve kterém laser odstraňuje poškozené nebo nežádoucí tkáně. Krátké pulsy omezují dopad generovaného tepla a tedy také snižují možnost poničení pleti.

Některé Yag lasery využívají chlazení sprejem současně se zahříváním pokožky. Jeden z těchto laserů je CoolTouch 1320; kropí vnější vrstvu pokožky a citlivé konečky nervů chladivou tekutinou a udržuje pokožku v teplotě mezi 44 – 48˚C.

Yag laser pomůže s vráskami, pigmentací pleti a strukturou pleti, ale nemá vliv na nadbytek pokožky nebo povislou pokožku.

Publikováno: 3.1.2013

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.

Laserové zákroky estetické dermatologie - Novinky

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí   
Fotografie pacientů
Zákroky, na které se chystají ostatní