Oxygenoterapie je regenerační kyslíková kúra, při které se asi 30 min inhaluje koncentrovaný kyslík pomocí masky nebo nosní cévky. Často se kombinuje s užíváním antioxidantů, tělesným a dechovým cvičením. Příznivě působí proti stresu a únavě. Podporuje celkovou regeneraci organizmu, zpomaluje proces stárnutí a posiluje imunitní systém.

Pro koho je oxygenoterapie vhodná?

Aplikace kyslíkové terapie je vhodná při srdečních onemocněních, bolestech hlavy, při depresích nebo potížích v klimakteriu. U zdravých jedinců zvyšuje oxygenoterapie fyzickou zdatnost, posiluje imunitní systém, snižuje dopady špatných ekologických podmínek.

Výsledky oxygenoterapie

Výsledky oxygenoterapie jsou velmi individuální v závislosti na potřebách pacienta. V některých případech je třeba podstoupit oxygenoterapii denně 30 až 45 minut, některým klientům stačí na zmírnění potíží docházet na terapii pouze jednou týdně. Oxygenoterapie není vhodná při epilepsii, zvýšené činnosti štítné žlázy nebo po transplantaci orgánů.

  • Zpomaluje procesy stárnutí

  • Tlumí nežádoucí účinky léků

  • Zvyšuje fyzickou kondici před operací nebo sportovním výkonem

  • Působí preventivně proti vzniku nádorových onemocnění

  • Urychluje regeneraci organismu

  • Příznivě ovlivňuje léčbu onemocnění nervové soustavy, srdce, trávicího ústrojí, urologických a gynekologických potíží a onemocnění pohybového a opěrného aparátu

Cena oxygenoterapie

Cena jedné hodiny terapie se pohybuje od 220 Kč do 500 Kč.

Aktualizováno: 30.12.2010

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.

Oxygenoterapie - Novinky

Ozónová terapie

Sattva Medica

Novinkou ve světové medicíně je vysoce efektivní aplikace lékařského ozonu pro léčebné účely OZONOTERAPIE - OZONETHERAPY....

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní