Máte po zákroku?

Sdílejte své zkušenosti v rychlé anketě a pomozte ostatním se lépe rozhodnout.

Panniculectomy je anglický výraz pro odstranění kožně-tukových přebytků. Název pochází z latinského medicínského termínu panniculus adiposus, v překladu tukový polštář. Anatomicky se jedná o povrchovou tukovou vrstvu mezi svaly a kůží.

I když panniculus adiposus je přítomen téměř všude na těle, v praxi se výraz panniculectomy používá v podstatě výlučně k popisu odstranění přebytečné tukové tkáně z oblasti břicha. Je to vlastně synonymum pro abdominoplastiku, venter pendulus a tummy tuck.

V literatuře se dá ještě setkat se stupnicí závažnosti převisu kůže břicha:

  1. převis dosahuje ke hranici genitálu
  2. převis přesahuje přes genitál a překrývá ho
  3. převis překrývá horní třetinu stehen
  4. převis překrývá střední třetinu stehen
  5. převis dosahuje ke kolenům a níže

K odstranění tukově-kožních přebytků se provádějí klasické chirurgické výkony jako abdominoplastika, nebo v případě potřeby circumferential body lift.

Publikováno: 13.3.2014

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.

Abdominoplastika (Operace břicha) - Novinky

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí   
Fotografie pacientů
Zákroky, na které se chystají ostatní